Кам’янець-Подільський з розмахом відсвяткував 230-річчя повітроплавання в Україні

Опубликовано Редактор

Кам’янець-Подільський з розмахом відсвяткував 230-річчя повітроплавання в Україні. Розпочався день із виставки з колекції музею Шереметьєвих під назвою «Реліквій козацької доби», яка відкрилася на території Старої Фортеці за підтримки Кам’янець-Подільського земляцтва в Україні, яке очолює Олександр Мазурчак.

Родина Шереметьєвих вперше привезли до Кам’янець-Подільська раритети з власної колекції, – відомі меценати та колекціонери як в Україні, так і за кордоном. На виставці були представлені оригінальні артефакти, серед яких унікальні печатки Кам’янець-Подільського, Нової Ушиці та інших районів краю; портрети українських Гетьманів та Козацьких старшин, написані у 18 сторіччі; порохівниці 17-го сторіччя; гармати, одна з яких піднята з Дніпровського дна біля острову Хортиця і розповідає про морські походи запорожців; ікона Пресвятої Покрови Божої Матері, датована кінцем 18 сторіччя та багато іншого. Відвідувачі виставки змогли зануритися у козацькі часи та насолодитися історичними експонатами, які вперше опинились на Камянецькій землі.

 «З Кам’янець-Подільським я познайомився завдяки Олександру Мазурчаку. «Екскурсія мера», яку він особисто провів у мій перший візит до міста, справила на мене велике враження. Коли бачиш таке щире захоплення своїм краєм, не можна лишитись осторонь і не включитись у підтримку культурних ініціатив. Я привіз до Кам’янця виставку «Реліквії козацької доби» зі своєї колекції, аби розгорнути перед кам’янчанами ще одну сторінку нашої історії. У цей непростий час важливо, щоб патріотизм народжувався не з ненависті до ворога, а з любові до своєї держави. Важливо згадувати минуле і будувати майбутнє на своєму духовному корінні. Цей край пронизаний спогадами багатьох поколінь. Тому ми, сучасники, маємо зберігати та піклуватися про нього», – зауважив засновник Музею Шереметьєвих, експерт з військової історії, колекціонер Олексій Шереметьєвих.

Після виставки у Кам’янець-Подільському сталася ще одна визначна подія. З нагоди 230-річчя повітроплавання в Україні на вулиці Замковій відкрили скульптуру «Поміж небом і землею»

Віце-президент Федерації повітроплавання України В’ячеслав Гардашник розказав як все починалося: «Коли ми вперше приїхали до Кам’янець-Подільського в 1998 році, то побачили занедбане місто з великою кількістю непрацюючих підприємств. Міський голова Олександр Мазурчак запропонував тоді ідею створення туристичного центру. Наскільки успішною виявилася ця ідея можна зрозуміти навіть по одному показнику – у 1998 році Стару Фортецю відвідувала 40 000 людей у рік, сьогодні – це більше 400 000. Ми підтримали ідею Мазурчака, почали проводити в Кам’янці змагання з повітроплавання і не пошкодували. За ці роки фестивалі повітряних куль стали популярними на всю Україну і за її межами. Тим більше саме в Кам’янець-Подільському 230 років назад відбувся перший зафіксований підйом теплової кулі. Саме на честь цієї визначної дати в історії повітроплавання ми проводимо цьогорічну Фієсту. Зібралося 12 екіпажів, 16 пілотів. З Криму, Донецька, Києва, Київської області, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Чернігова, Житомира. Зі Львова буде 4 команди. Вважаю, що у цей складний час дуже важливо об’єднувати мешканців різних регіонів України.

Окрім ранкових та вечірніх польотів на повітряних кулях, різноманітних майстер-класів, конкурсів на мужність і таланти, ввечері на мешканців міста чекав урочистий концерт, під час якого нагородили усіх, хто докладав зусиль у розвиток повітроплавання.

Нагороди повітроплавцям особисто вручив Олександр Мазурчак, який упродовж 10 років підтримував фестивальний рух на Камянець-Подільській землі.

«За десять років роботи на посаді міського голови Кам’янець-Подільського, особливу увагу я приділяв розвитку туристичного потенціалу міста. Унікальна природа, атмосфера, історія, архітектура Кам’янця, новітні для свого часу ідеї нашої команди та однодумців, дозволили створити масштабний фестивальний рух, відомий в Україні та за її межами. Коли, у 1998 році ми робили перший фестиваль «Козацькі забави», мешканці міста поставились до цієї ініціативи досить насторожено. Однак, кам’янчани дуже швидко звикли до нового ритму життя міста і полюбили його. Разом з фестивальним рухом, швидко почала розвиватися готельно-ресторанна інфраструктура. Значно зросла кількість послуг для гостей міста. Запрацювали туристичні агенції. Вважаю, що підтримка туристичного напрямку необхідна нашому краю і сьогодні. Під егідою Кам’янець-Подільського земляцтва в місті відбуваються цікаві, масштабні заходи. Попереду багато планів та ідей, направлених на розвиток туристичного потенціалу нашого регіону», – наголосив Олександр Мазурчак.


Завершився цікавий на різноманітні події день незабутнім вечірнім світломузичним сяянням повітряних куль на площі Вірменський ринок.  Гості та мешканці міста знов поринули в атмосферу свята, як за добрих часів розквіту в краї фестивально-реконструкторського руху. 

1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


rating@Mmail.ru