193 округ – порушення та спроби фальсифікацій!

26 Окт 2014
Опубликовано Редактор

26 жовтня в Україні розпочався День виборів, а разом з ним і спроби фальсифікацій від бажаючих потрапити до парламенту будь-якою ціною.

Передвиборчий процес на 193 округу (центр – м. Кам’янець-Подільський) залишався напруженим впродовж усього часу підготовки до дня голосування. Піковим скандалом стала ситуація із «втраченими» печатками, коли майже на два роки з місцевого архіву зникли 12 печаток дільничних комісій, за допомогою яких ймовірне виготовлення фальшивих бюлетенів та рішень виборчих комісій.

Не менш резонансним став факт того, що Володимир Мельниченко – один з основних кандидатів у мажоритарній гонці на 193-у окрузі прийняв, на перший погляд, дивне рішення не висувати своїх кандидатів у члени дільничних комісії і ОВК, начебто  не бажаючи відстоювати в них власні інтереси. Однак, виявилось, що саме його представники зайняли більшість місць в ОВК та дільничних виборчих комісіях через технічних кандидатів та «фейкові партії».

Штаби кандидатів-мажоритарників - Дюднєва, Єлинчак і Кохановської, а також офіси цілого списку партій: Сильна Україна, Єдина Країна, Інтернет-партія, Партія Зелених та інших знаходяться в одному приміщенні (вул. Лесі Українки, 31) і працюють під керівництвом виборчого штабу Володимира Мельниченка. Навіть списки кандидатів у члени виборчих комісій подані в ОВК на одному спільному диску.

До ОВК почали звертатися громадяни, які виявляли бажання працювати в якості членів комісій та спостерігачів, представники з будинку на Лесі Українки, 31. У них брали заяви, в які вносили паспортні дані та підпис, а графу «від якої політичної сили» - залишали порожньою, а потім вписували в неї ту партію чи кандидата, які погоджувалися у штабі Мельниченка, без згоди самої людини.

Таким чином, не маючи прямого відношення до складу дільничних комісій та ОВК, Мельниченко отримав безпосередній контроль над членами комісій.

Дивний збіг обставин виявися у тому, що голови дільничних комісій від вищезгаданих партій та кандидатів отримали керівництво саме на тих дільницях, печатки яких зникли у 2012 році. У свою чергу прізвища організаторів «печатної афери» зараз внесені у проекти рішень міської ради по виділенню їм земельних ділянок. Тобто, з ними вже хочуть розрахуватися за те, чого вони ще не зробили – і мають зробити саме сьогодні – у День виборів. 

На виборчих дільницях вже були зафіксовані порушення – голосування в кабінках по декілька чоловік, вкидання в урну пустих бюлетенів, сторонні предмети на столах комісії, під якими заховані невідомі списки, видача бюлетенів без паспортів. Згідно нещодавно прийнятих змін до Кримінального кодексу України, за порушення підчас виборчого процесу, члени виборчих комісій несуть кримінальну відповідальність від 3 до 7 років позбавлення волі.

 
 

1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


1


rating@Mmail.ru