Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
27 Мая 2019, 16:35:20
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Общение по интересам, Размышлизмы, споры, политика etc.
| |-+  Лаємо владу...
| | |-+  20 лет распада СССР
Страниц: [1] 2  Все Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: 20 лет распада СССР  (Прочитано 8210 раз)
dedushka_Ho
Ветеран

репутация +51/-3

« : 09 Декабря 2011, 17:50:09 »

Кто-то сегодня будет праздновать. Кто-то ностальгически вздохнет. А кто-то и не вспомнит. Всё это нормально. Он был и уже 20 лет его нет. Период распада СССР составил 69 лет.

А может он не сам распался?
А может не надо было его распадать?
А мог ли он существовать дальше? В том его виде?

Как бы там ни было, 20 лет назад история навсегда поменяла свой ход.
nik?-nik!
тру каменчанин, может больший тру. чем кто-либо...
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #1 : 09 Декабря 2011, 19:23:10 »

распался он однозначно сам.
сыпаться начала прежде всего экономическая модель.
в лицо смеюсь тем, кто говорит, что Союз развалил Горбачев, Ельцин, подлые империалисты (нужное подчеркнуть).
кроме того, к концу восьмидесятых очень серьезно обострились межнациональные противоречия. уж очень много было "напхано" в СССР самых разных народов. их можно было удержать вместе либо сталинскими методами, либо в условиях всеобщего процветания. ни того, ни другого на тот момент  в Стране Советов просто не было.   
Парильщик
Модератор
Ветеран

репутация +22/-1

самый счастливый

« Ответ #2 : 10 Декабря 2011, 12:49:08 »

распался он однозначно сам.
сыпаться начала прежде всего экономическая модель.

Я  би  не  став  так  однозначно  стверджувати...
Багато  хто  чув  про  гарвардський  проект,  хоча  просаме  існування  останнього  так  і  ніхто  не  довів. 
В  двох  словах- якщо  неможливо  перемогти  силою  -  перемагають  знищенням  моральних  устоїв.   коли  нема  моралі,  коли  нема  мети  -  любе  суспільство  приречене  на  самознищення 
Макаревіч  співав:
І  каждій  прроходит  по  кругу
І  всем  наливают  вина
І  ми  все  что - то  врём 
І  себе  и  друг  -  другу
А  наша  ли  в  том  вина.....
Однозначно  вважаю -  що  Радянський  Союз  був  самою  потужньою  державою  у  світі.  Однозначно  вважаю  що  СССР  мав  самий  потужній  ВПК  в  світі , Однозначно  вважаю,  що  СССР  знищити  силою  було  неможливо, однозначно  вважаю  .  що  гарвардський  проект  був  успішно   реалізований  в  СССР.  Хоча  так  само  хочу  акцентувати  увагу,  що  це  моя  суб"єктивнвна думка. 

Американська  модель  еекономіки  -  з  приватною  структурою  -  федеральним  резервом  ,  що  друкує  доляри  ,  і  ссуджує  під   проценти  державі  ,  моральні  цінності  -  з  голою  самантою  на  плакатах- з  цим  боролось  КГБ,  а  тепер  як  наслідок  -  сексуальна  революція,  контрацептиви,  фемінізм,  розпад  сімей,  однополі  сім"ї  втрата  дітородності  ,  старіння  нації  в  той  час  ,  як  населення  земної  кулі  стрімко  зьбільшується..  Про  це  можна  говорити  доволі  довго.. 

І  ще  одно-  при  совьєтах  люди  жили  хреновато.  Але  розбудовувалась  економіка,  ВПК.  армія,  космічна  галузь .  Зараз (в  Україні) рівень  життя  людей  не  сильно  змінився.  Але  економіка  майже  знищена,  ВПК,  космічної галузі  майже  не  існує.  Армія  не  боєздатна..  Додайте  ще  -  повне  падіння  нравів..  І  скажіть  -  яка  модель  суспільства  краща.  Або  що  далі?Непонимающий

Gosha
Ветеран

репутация +10/-3

"...а где пастух дурак, там и собаки дуры!"

« Ответ #3 : 10 Декабря 2011, 14:07:25 »

Зараз (в  Україні) рівень  життя  людей  не  сильно  змінився.  Але  економіка  майже  знищена,  ВПК,  космічної галузі  майже  не  існує.  Армія  не  боєздатна..  Додайте  ще  -  повне  падіння  нравів..  І  скажіть  -  яка  модель  суспільства  краща.  Або  що  далі?Непонимающий

Парильщик, а вы слышали как поёт Каррузо? Говорят, ни голоса, ни слуха, ряд букв не выговаривает, изо рта водкой воняет.....
Serega36
Ветеран

репутация +26/-2

Врешь, собака! Аз есмь Царь!!!

« Ответ #4 : 10 Декабря 2011, 14:19:34 »

типа вдогонку

- Плохо поет Челентано!!!
 - А ты слышал?
 - Нет, Сара ходила и мне напела Смеющийся

а если  про себя -  имел меньше по сравнению с нынешним временем,
но жил веселей и уверенней
« Последнее редактирование: 10 Декабря 2011, 14:22:56 от Serega36 » Записан

Се аз воздам!
Gosha
Ветеран

репутация +10/-3

"...а где пастух дурак, там и собаки дуры!"

« Ответ #5 : 10 Декабря 2011, 14:29:48 »

Это не в догонку, это то же самое. Чем виноват социальный строй капитализм, если его построение в Украине, России, .... началось по старому сценарию (...разрушим до основанья...)? Ну, или разворуем?
« Последнее редактирование: 10 Декабря 2011, 14:31:07 от Gosha » Записан
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #6 : 10 Декабря 2011, 15:03:08 »

clap-1 Гошиной мудрости.
если украинцы не смогли построить капитализм "с человеческим лицом", то это, имхо, только их проблема.
а если  про себя -  имел меньше по сравнению с нынешним временем,
но жил веселей и уверенней
Серега, просто Вы были моложе  Подмигивающий 
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #7 : 10 Декабря 2011, 15:07:33 »

Однозначно  вважаю -  що  Радянський  Союз  був  самою  потужньою  державою  у  світі.  Однозначно  вважаю  що  СССР  мав  самий  потужній  ВПК  в  світі , Однозначно  вважаю,  що  СССР  знищити  силою  було  неможливо,
думаю, я б с удовольствием променял все это "великое и могучее" на скромный Лихтенштейн... Смеющийся
единственное, чем мне мил СССР, тем, что этой стране я был моложе!!!  rulesssss
Serega36
Ветеран

репутация +26/-2

« Ответ #8 : 10 Декабря 2011, 16:02:27 »

Однозначно......  неможливо,

думаю, я б с удовольствием променял все это "великое и могучее" на скромный Лихтенштейн... Смеющийся

......понимаешь ли, сынок, есть такое слово - Родина (из анека про червячков)  Подмигивающий

Се аз воздам!
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #9 : 10 Декабря 2011, 16:12:49 »

и анек то, наш, родной, советский  жжошь, сцуко, я в истерике
Hooke
Ветеран

репутация +50/-2

« Ответ #10 : 10 Декабря 2011, 20:38:15 »

Саме смішне, це припущення капіталізму в Україні чи Росії. Близько не пахне, таким його вважають тільки комуняки, які до речі мали Маркса читати і знати в чому помиляються.
При капіталізмі існує вільний обіг капіталу, та цінується підприємливість. Чи хто думає, що в Україні, маючи ідею, можна залучити на ринку капітал? В нас типовий олігархічно-бюрократичний стрій, влада належить корумпованим держслужбовцям, та найбагатшим людям, що в принципі одне і те ж.

Особливо показові останні "сенсаційні" викриття "захисників народу" з служби занятості. Ололо "біла ворона". Не поділився вчасно, і пішов по етапу,  от всіх би туди....але ж ні..мусимо їх годувати, і пенсію підвищену також мусимо їм оплатити, навіть якщо самі з голоду подохнемо.
dedushka_Ho
Ветеран

репутация +51/-3

« Ответ #11 : 10 Декабря 2011, 21:11:06 »

Хук, я на тебя модерам нажалуюсь. Ни слова по теме. Закусывать надо.  Подмигивающий Оч. мудрёно-закручно.
Парильщик
Модератор
Ветеран

репутация +22/-1

самый счастливый

« Ответ #12 : 12 Декабря 2011, 17:42:34 »

От  всі  на  мене  налетіли...   
А  хто  сказав  ,  що  я життя  івонного  нен  коштував?Непонимающий?
Був   ,  сподобалось.  АЛЕ ТО  ЇХ  ЖИТТЯ..
Справа  в  тому  ,  що  люлина  незалежно  від  рангу,  степені  достатку  більше  калорій (каші)  не  з"їсть,  і спати  довше  не  буде.  І  тут  ми  всі  однакові..  Весь прикол  в  моральних  устоях,  психологічній стійкості,  самоідентифікації  особистості  та  нації..  Зараз  -  на  Україні  зовсім  з  цим  не  ахті..   
А при  совьєтах  -  було..  Віра  в  світле  майбутнє,  впевненість  в  завтрашньому  дні.
Ще  раз  наголошую  -  я не  за  совьєти..  Але  -  факт  -  фактом  -  держава  була  надпотужня  ,  знищити  її  силою  було  неможливо..  А  знищила  її  втрата  усвідомлення  державності  ,  причому  на  всіх  рівнях  суспільства,  і переважною  більшістю  населення.  Ну  згадаємо  хоча  -  б "референдум  про  незалежність"
А  чому  так  сталось-  на  цю  тему  можна  дискутувати  доволі  довго. 

georg
флудер
Ветеран

репутация +82/-3

коммунизм - пыздыр максымардыш пыж

« Ответ #13 : 12 Декабря 2011, 18:36:19 »

Весь прикол  в  моральних  устоях,  психологічній стійкості,  самоідентифікації  особистості  та  нації..  Зараз  -  на  Україні  зовсім  з  цим  не  ахті..  
А при  совьєтах  -  було.
 При   совьєтах багато  де  було.  А денеде  й  зара є, майже таке  саме. В Північній Кореї, наприклад.

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

« Ответ #14 : 12 Декабря 2011, 18:57:16 »

Ага, весь прикол совєтів був в тому, що своїх людей могли намахати гарно! Шо мол...афігеть як живемо, наші машини найкращі....і т.д.
 І фактично жили за те, що мало  просили, і нашу нафту, газ так само бариги заганяли! Плюс приймали участь у всіх війнах світу,  зразу після революції!

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #15 : 12 Декабря 2011, 20:46:56 »

100% Грьомо!
що це все було? - ілюзія!
залізна завіса для того і була, щоб ми не знали наскільки печерно живемо.
я ще в середині семидесятих, коли ходив на французькі фільми з Бельмондо, Депардьє, дивився не стільки на їх подвиги, скільки на цивільні автівки, мотоцикли, крамниці, бари, помешкання. і розумів, що щось серйозно не так в самій найкращій країні у світі - у моїй країні.
понту було у тому надпотужному ВПК, якщо 95% людей жило реально бідно.
« Последнее редактирование: 12 Декабря 2011, 20:48:30 от nik?-nik! » Записан
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #16 : 12 Декабря 2011, 21:55:04 »

в Росії який день по багатьом каналам скул по розваленому Союзу.
придурки! жити треба майбутнім, а не минулим.  убей сибя ап стену
Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

Спілкуюсь москальською - пізнаю ворога ізнутрі)

« Ответ #17 : 12 Декабря 2011, 23:10:13 »

Союз нерушимый....

.
Max Sintra
Ветеран

репутация +25/-28

« Ответ #18 : 13 Декабря 2011, 13:07:08 »

когда я жил при СССР, мне казалось, что вроде неплохо живем

Теперь понимаю, что это было не так!

жил с бабушкой на Русских, за молоком надо было идти в 7-8 утра, в 9 часов молока уже не было.

мясо нормальное в магазине купить было практически невозможно, только на рынке

одежду и обуви нормальной в продаже не было, джинсы у фарсовщиков 100 -120 рублей

телевизора у нас дома не было, даже черно-белого

об автомобиле моя семья даже и мечтать не могла, при зарплате родителей по 120 рублей и пенсии бабушки 55 рублей. Да и очередь за авто надо отстоять

за границу, соответственно, поехать никто из нас не мог.  И средств не было, да и проблемы были с выездом

можно много еще перечислять, но я не жалею об СССР и не считаю что ту жизнь стоит идеализировать.

Жалко лишь промышленность каменецкую, всю разваленную, и людей, там работавших раньше
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #19 : 13 Декабря 2011, 17:43:08 »

мої батьки - вчителі з гарним завантаженням, які жили в квартирі маминих батьків, які мали відповідно гарні пенсії (дідусь був полковником-ветераном) не могли дозволити собі придбати автівку, допоки батя кілька сезонів не "прошабашив" в студзагонах, зрештою заплативши життям за бажання жити краще, не назбирав на ВАЗ 21011.
та ще б він його хрєн би й купив, якби не розкрутили дєда стати в пільгову ветеранську чергу…
в той час, як на Заході придбати авто (куди пристойніше) міг будь-який кваліфікований робітник з стабільною зарплатнею.
Парильщик
Модератор
Ветеран

репутация +22/-1

самый счастливый

« Ответ #20 : 14 Декабря 2011, 18:11:09 »

Хто  не  зрозумів -  суть  питання  не  в  автомобілях.  Чи  чешськфй  меблі..
Реально  був  загублений  промисловий  , науковий  ,  військовий  потенціали..  Це  на  державному рівні. 
А  на  рівні пересічного  споживача -  віра  в  майбутнє. 
І  зараз  -  реально-  розумію-  що  кошти  ,  які  акумулюються  на  рівні  держави  -  спрямовуються  не на розбудову  економіки ,  чи  впк,  армії,  тощо  ,  а  на  збагачення  конкретних  сімей (людей) статки  яких  утримуються  навіть  не  в  українських  банках.   

nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #21 : 14 Декабря 2011, 20:46:19 »

я вибачаюсь, Ви давно це зрозуміли?  Подмигивающий
держава з таким потенціалом як Україна, навіть враховуючи ступінь розваленості її економіки, мала би забезпечувати своїх громадян в рази кращими умовами життя, якби не працювала (вся держава!) на 300-400 сімей.   опа засада
які до тго ж ще й виводять зароб захапані гроші за межі України.
але мова в темі не про це, а якраз про жигулі та чеські меблі... бо та високопотенціальна наука в СРСР працювала хєр зна на що, а не на благо людей.
нахєра мені був той космос, коли, скажімо, прання вдома з супертехнікою типу "Ауріки" чи "Бджілки" перетворювалось на цілу пригоду, в той час як у "західних" фільмах в помешканнях крутились собі сучасні автомати, які в декого ще зараз крутяться, придбані в секонд-хендах. подібні приклади можу продовжувати незкінчено.
в СРСР керівництво думало про все що завгодно, лише не про власний нарід, який на початку дев'яностих відповів партії і правітєльству цілковитою взаємністю... жжошь, сцуко, я в истерике
Hooke
Ветеран

репутация +50/-2

« Ответ #22 : 14 Декабря 2011, 22:26:02 »

Реально  був  загублений  промисловий  , науковий  ,  військовий  потенціали.. 
Угу, беззаперечне 1-е місце в світі по випуску чугуну, досягнення по культивуванні кукурудзи на Чукотці та броньовані кирзаки.
Насправді, досягнення в промисловості були, але тільки такзваного "середнього" машинобудування - космос і т.д. Людям що з того? Навіть іграшки дитячі і ті з чавуну лили або з жесті гнули.
Наука - в основному фундаментальні напрямки, мінімум прикладного. Як це могло вплинути на якість життя? А буржуї, більше рухались в напрямку прикладних наук, візьмуть тих же Ипошок, сплошна технологія і мінімум фундаментальної науки.
А армія, чим далі від переможного 45-го тим менше тактики і більше політичної подготовки. Ворог мав згинути під цитатами з комуністичних класиків. Але от Афганці, неграмотні виявились, йо.
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #23 : 14 Декабря 2011, 22:57:54 »

А буржуї, більше рухались в напрямку прикладних наук, візьмуть тих же Ипошок, сплошна технологія і мінімум фундаментальної науки.
А армія, чим далі від переможного 45-го тим менше тактики і більше політичної подготовки. Ворог мав згинути під цитатами з комуністичних класиків. Але от Афганці, неграмотні виявились, йо.
за одну останню фразу "+" варто тицьнути  Подмигивающий 
bogdansal
Ветеран

репутация +11/-53

« Ответ #24 : 15 Декабря 2011, 10:32:18 »

Hooke,  ваше умозаключение, да в «мемориз»! 
 - «досягнення в промисловості були, але тільки такзваного "середнього" машинобудування - космос і т.д.» - да после войны летали в космос все кому не лень. Или «баксы глаза застилили», кто первый в космос полетел?
 - «Ворог мав згинути під цитатами з комуністичних класиків. Але от Афганці, неграмотні виявились, йо.» - а это вы матерям погибших 18-ти летних парней повторите. Ваш ответ – это циничное обращение рядового буржуа.
bogdansal
Ветеран

репутация +11/-53

« Ответ #25 : 15 Декабря 2011, 11:04:39 »

за одну останню фразу "+" варто тицьнути  Подмигивающий 

nik?-nik! хочу ответить Вам на вашем языке,  - если дать самый современный «ноут» парню окончившему  полугодичные курсы «комп. грамотности» и дать самый слабый комп. программисту со стажем, к тому же окончившему ВУЗ, кто напишет лучше программу? Вот так и гибли юные воины-интернационалисты. И хорошо, что Вы этой беды не познали
Hooke
Ветеран

репутация +50/-2

« Ответ #26 : 15 Декабря 2011, 11:37:00 »

Hooke,  ваше умозаключение, да в «мемориз»! 
 - «досягнення в промисловості були, але тільки такзваного "середнього" машинобудування - космос і т.д.» - да после войны летали в космос все кому не лень. Или «баксы глаза застилили», кто первый в космос полетел?
 - «Ворог мав згинути під цитатами з комуністичних класиків. Але от Афганці, неграмотні виявились, йо.» - а это вы матерям погибших 18-ти летних парней повторите. Ваш ответ – это циничное обращение рядового буржуа.

Ваші коментарі в меморізах будуть на першому місці. Якщо я сказав що досягнення були тільки в космосі, то чому зі мною спорити, доводячи що досягнення були в космосі? Може розсольчику з ранку? Ато бакси вам уже скріль навіть в космосі.

Щодо афгану, то видно що ви горлопан звичайний, те що там хлопці полягли за світлі ідеали вождів, ніодним боком не співвідноситься з занедбаним та заполітизованим станом армії. В вас "на городі бузина, а в київі дядько". Уважніше читайте, уважніше. Піндоси, коли полізли Ірак построїти, не допускали таку кількість смертей своїх солдат, може через те, що політпідготовкою не займались? Ололо-патріот ви наш.
Graf
De Omnibus Dubitandum
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #27 : 15 Декабря 2011, 11:41:49 »

...если дать самый современный «ноут» парню окончившему  полугодичные курсы «комп. грамотности» и дать самый слабый комп. программисту со стажем, к тому же окончившему ВУЗ, кто напишет лучше программу? Вот так и гибли юные воины-интернационалисты...

Не понятно кто из ВУЗа?

Моджахед с БУРом? Или шурави с калашом на танке? Строит глазки

"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!
Serega36
Ветеран

репутация +26/-2

« Ответ #28 : 15 Декабря 2011, 11:49:29 »

я вибачаюсь, ..............

......в СРСР керівництво думало про все що завгодно, лише не про власний нарід, який на початку дев'яностих відповів партії і правітєльству цілковитою взаємністю... жжошь, сцуко, я в истерике
можно подумать что нынешние правительства думали и думают и будут думать когда либо в будущем о народе hz
мы не народ, мы электорат
как для тех НашаРашенских "депутатов" их Нефтескважинска Подмигивающий
так и для наших.

Се аз воздам!
bogdansal
Ветеран

репутация +11/-53

« Ответ #29 : 15 Декабря 2011, 11:50:34 »

Судя по ответам Вы и армию только в «танчиках» проходили.
Страниц: [1] 2  Все Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти