Мовне питання. РУнет чи УКРнет???

Автор GUTA, 11 Квітня 2007, 16:22:07

« попередня тема - наступна тема »

woody

Класс! Это все было приведено к одному - открытию собственного бизнеса, тока с украинским уклоном и языком ;D

angar_19

Как всегда, меркантильность победила.

105

Цитуватитолько мне интересно, почему ты разделяешь грамотность и интернет?
лучшая защита языка это его правильное использование
ты начал с защиты языка в интенете, но сам упорно не желаешь правильно писать

Не надто коректне зауваження, оскільки і автор цитати, і більшість російськомовних форумчан не надто шанують "велікій і могучій", і знущаються з нього хто як може (маю на увазі і граматику, і "падонкаффскій" варіант, який фактично (а не російський) є основною мовою спілкування на форумі).

lisa

Цитата: woody від 12 Квітня 2007, 12:17:03
Украину били, насиловали и поляки и литовцы и турки, еще за долго русских...И это УКРАИНСКИЙ народ попросился в Россию...Или история уже не играет роли в развитии современного украинца  шановний вуйку і великий знавець історіі,ану нагадайте то нам,коли це украінський народ попросився в росію?здается мені,що росіяни,як ті кого "не зовут,они приходят сами"

woody

Богдан Хмельницкий!!! Напомнил или опять споры?

105

Зазирніть іще раз в тему "Не важно, на каком языке общаемся" - там також є досить аргументів обох сторін. Моя загальна думка: немає української мови в Україні - відповідно, нема її і в Укрнеті.

ЦитуватиИ это УКРАИНСКИЙ народ попросился в Россию...

Трохи не так то було: Хмельницький заключив воєнний союз із Росією проти Польщі на період війни (звичайна практика, коли двоє об'єднуються, щоб захиститися від третього), що зовсім не означало входження під владу Росії на 300 років. Однак вийшло "з дощу та під ринву", бо Росія в результаті зробила з Україною те саме , що збиралася зробити Польща: підімняла під свою владу, заволоділа її землями і багатствами, і всіляко намагалася знищити саму сутність українців: їх мову, культуру, самобутність.

Чомусь імперія (а згодом і Союз) поставили питання ліквідації культури і мови на одне з перших місць, і вони зі своїм завданням справилися ПРЕуспішно, оскільки сучасні українці за власним бажанням спілкуються насадженою їм силою чужою мовою, вважають російську рідною і свято переконані, що абсолютно не має значення, якою мовою розмовляти (чого, власне, Росія і добивалася).

Нагадаю також, що ще в якісь там недалекі 30-60-ті роки ХХ ст. (не кажучи вже про століття боротьби раніше) люди за це реально йшли на смерть. За розмовляння і писання українською мовою, а тим паче за відстоювання мови, Радянська імперія присуджувала РОЗСТРІЛ або роки і роки таборів. Українців цілими селами вивозили до Росії, розселяли, щоб вони асимілювалися.

Мушу сказати Вам, російськомовні форумчани, що Ви (крім етнічних росіян, звичайно) - просто плоди отієї багатовікової системи. І я підтримую хлопців у тому, що ми, свідомі українці, маємо подбати про те, щоб тепер, коли нема іноземного гніту, таки відродити українську мову - і в сім'ї, і в школі, і на вулиці. і в інтернеті. Щоб вона стала НОРМОЮ, як англійська в Англії, французька у Франції, російська в Росії *Ukraine*

Gar_su

Шановні добродії - знавці та щирі прихильники українізації мережі Internet (козаки, на жаль цього слова не знали, коли писали листа турецькому султанові, тому пишу в оригіналі)!
На жаль, писати і міркувати українською мовою потрібно одночасно. І коли у форумі спілкуєшся суржиком - це також вказує на IQ людини. Особисто я - інтернаціоналіст. У моїх жилах тече українська, російська, польська кров, яка, можливо, змішана з кров'ю інших націй і народностей. Тому відміну 5-ї графи у паспорті громадянина України я підтримав. І добре володію (не просто читьаю і перекладаю зі словником) як українською, так і російською, чеською, словацькою, польською мовами - мовами слов'янських народів. Хто скаже, що він чистий українець? А хто знає - може у Вас, шановний, є ще й турецькі, монголо-татарські, литовські, вірменські (список дуже довгий) коріння. І чому зациклились на Шевченкові, Франкові, Українці (вони також вільно спілкувалися і творили російською)? Можливо не потрібно засмічувати нашу мову матюками - це ж уже монголо-татарські слова - і їх ми чуємо частіше за російську мову. Тому, якщо Ви так боретесь за мову, її відродження, будь ласка, самі не вживайте слів:  "Вот",  "чісто",  "бурно",  "остальні",  "розьясню", "печатати",  "взрив", "земєть",  "бред" тощо. І все стане на свої місця. Заяви і документи "напечатані" такими борцями я читав пачками - і коли мені набридло їх коректувати - звільнився. Бо з такими Україну не побудуєш. Навіть поляки замість відомого слов'янського слова "кур.." стали говорити "курча" - а вони теж полюбляють міцне монголо-татарське слівце. До речі: година навчання у приватного викладача англійської мови у Варшаві коштує $4-5, а російської - $20-25 (чомусь української там не вчать).
Мені було дуже дивно, коли, під час служби в Радянській Армії, я дізнався, що білоруси не знають Шевченка (хоч ми про Янку Купалу знали і вивчали його творчість).
Тому, шановні Панове, слідкуйте за своєю мовою, показуючи цим приклад, і за Вами потягнуться люди, як за взірцем її чистоти.
А просто патякати про мову, Україну - і навіть не знати, що таке Українська Армія, тобто Збройні Сили України, де служать лише діти бідних батьків зі Сходу та сільських районів Заходу нашої держави (не можуть відкупити своє "дитя", або ж не вистачило грошей, щоб "всунути" до ВНЗ) - це просто неввічливо до інших користувачів. Якщо хтось образився - прошу вибачення, але дійсно, коли "крити немає чим", то кажуть: "Я вас нє разумєю, ві не владієте на українській мові" *sorry*

105

А я от ще тут відшукала "Мовні обов'язки українця", автором яких є шанований нами митрополит Іларіон (Іван) Огієнко, перший ректор нашого університету. Зразу вношу ясність, що писалося то в пору Українського визвольного руху і намагань відновити Українську державу. Що ви на це скажете?

1. На кожному кроцi й кожної хвилини охороняй честь своєї рiдної мови, як свою власну, бiльше того - як честь своєї нацiї. Хто не береже чести своєї рiдної мови, той пiдкопує основи своєї нації.

2. Розмовляй у родинi своїй тiльки рiдною мовою. Це принесе тобi правдиву насолоду шляхетного почуття сповнення найбiльшого обов'язку щодо свого народу.

3. Хто в родинi своїй розмовляє не рiдною мовою, той стоїть на дорозi до мовного винародовлення - найбiльшого непрощеного грiха проти свого народу.

4. Бережи своє особове iм'я й родове прiзвище в повнiй нацiональнiй формi i нiколи не змiнюй їх на чужi. Найменша тут змiна - то вже крок до винародовлення.

5. Кожний, хто вважає себе свiдомим членом свого народу, мусить пильно навчатися своєї соборної лiтературної мови.

6. Кожний свiдомий член свого народу мусить завжди допомагати всiма приступними йому способами розвитковi культури своєї лiтературної мови.

7. Кожний свiдомий член народу мусить добре розумiти й ширити головне рiдномовне гасло "Для одного народу - одна лiтературна мова й вимова, один правопис".

8. Кожний свiдомий член нацiї мусить добре знати й виконувати рiдномовнi обов'язки свого народу.

9. Де б ти не жив - чи в своїм рiднiм краю, чи на чужинi, - скрiзь завжди мусиш уживати тiльки однієї соборної лiтературної мови й вимови, тiльки одного спiльного правопису, тим ти покажеш, що ти свiдомий син своєї об'єднаної нацiї.

10. Кожний громадянин мусить добре пам'ятати й дiтей своїх того навчати, що наймилiша мова в цiлому свiтi - то мова рiдна.

11. Кожний свiдомий громадянин, живучи серед чужого народу, мусить конче вживати своєї рiдної мови не тiльки вдома, але й скрiзь, де можливо.

12. Кожний свiдомий громадянин мусить щедро пiдтримувати свої нацiональнi перiодичнi й неперiодичнi видання, даючи їм цим самим змогу нормально розвиватися. Добрий стан нацiональних видань - то могутня сила народу й забезпечення розвитку рiдної мови, а висота їх накладу - то ступiнь нацiональної свiдомости народу.

Snake

Цитата: Бульбашка Aero від 12 Квітня 2007, 16:35:39
Цитуватитолько мне интересно, почему ты разделяешь грамотность и интернет?
лучшая защита языка это его правильное использование
ты начал с защиты языка в интенете, но сам упорно не желаешь правильно писать

Не надто коректне зауваження, оскільки і автор цитати, і більшість російськомовних форумчан не надто шанують "велікій і могучій", і знущаються з нього хто як може (маю на увазі і граматику, і "падонкаффскій" варіант, який фактично (а не російський) є основною мовою спілкування на форумі).

автор цитаты я

в нормальных темах стараюсь не юродствовать

в курилке же считаю можно, если кто считает не так, то мне это мнение безразлично

зы в борьбе за чистоту великого и могучего не замечен

woody

Этот спор ни к чему не приведет! Все эти обов'зки и прочее были насущны в начале 20 -го века, весь мир хотел перемен и нового. Геополитическая ситуация уже давно изменилась, на дворе 21-й век...Европа объединяется, Китайцы плодятся и экономически развиваются, Америка-и так понятно, мусульманский мир держит всех за мошонку, а у Вас проблема - язык. Было бы смешно, если не так грустно...Кроме языка других проблем нет? Зачем зацикливаться...

105

І то правда, про що ми сперечаємось? Гряде глобалізація, в апофеозі якої щезнуть взагалі всі мови, окрім англійської *dead* Погляньне-но, що твориться в і-неті з російською. Ще років через 20, ну, може, 50, наші діти/внуки на цьому форумі ставитимуть питання так: "А чи потрібна нам взагалі кирилиця в і-неті?"

woody

Так, для справки....
Созвана Переяславская рада, собрание представителей украинского народа, принявшее решение о воссоединении Украины с Россией. Переяславская рада была созвана гетманом Б. Хмельницким 8(18) января в г. Переяславле (современный Переяслав-Хмельницкий). Накануне собрания Б. Хмельницкий встретился с главой царского посольства боярином В. В. Бутурлиным; утром 8(18) января он созвал старшинскую раду, единогласно высказавшуюся за воссоединение Украины с Россией. В середине дня была созвана открытая рада. Кроме представителей полков, расквартированных на освобожденных от власти Польши землях, на ней присутствовали переяславские горожане и крестьяне окрестных сёл. Выступивший с речью Б. Хмельницкий напомнил о жертвах, понесённых украинским народом в освободительной борьбе, и подчеркнул, что единственным средством закрепить завоевания народа является признание власти России. Предложение было встречено единодушным одобрением. После этого состоялась присяга на верность царю старшины, затем казаков и мещан

А это текст послания :

Наяснийший, велможний и преславний цару московский, а нам велце милостивий пане и добродию.

Подобно с презреня божого тое ся стало, чого ми сами соби зичили и старалися о тое, абихмо часу теперишного могли чрез посланцов своих доброго здоровья вашей царской велможности навидити и найнижший поклун свой отдати. Ажно Бог всемогущий здарив нам от твоего царского величества посланцув, хоч не до нас, до пана Киселя посланих в потребах его, которих товариши наши козаки в дорози натрафивши, до нас, до войска завернули. Чрез которих радостно пришло нам твою царскую велможност видомим учинити оповоженю вири нашое старожитной греческой, за которую з давних часов и за волности свои криваве заслужоние, от королей давних надание помир[ем] и до тих час от безбожних ариян покою не маем.

[Тв]орець избавитель наш Исус Христос, ужаловавшис кривд убогих людей и кривавих слез сирот бидних, ласкою и милосердем своим святим оглянувшися на нас, подобно, пославши слово свое святое, ратовати нас рачил. Которую яму под нами били викопали, сами в ню ся обвалили, же дви войска з великими таборами их помог нам Господь Бог опановати и трох гетманов живцем взяти з иншими их санаторами: перший на Жолтой Води, в полю посеред дороги запорозкои, комисар Шемберк и син пана краковского ни з одною душею не втекли. Потом сам гетман великий пан краковский из невинним добрим чоловиком паном Мартином Калиновским, гетманом полним коронним, под Корсуном городом попали обадва в неволю, и войско все их квартянное до щадку ест розбито; ми их не брали, але тие люди брали их, которие нам служили [в той м]ире от царя кримского. Здалося тем нам и о том вашому [царскому] величеству ознаймити, же певная нас видомост зайш[ла от] князя Доминика Заславского, которий до нас присилал о мир просячи, и от пана Киселя, воеводи браславского, же певне короля, пана нашего, смерть взяла, так розумием, же с причини тих же незбожних неприятелей это и наших, которих ест много королями в земли нашой, за чим земля тепер власне пуста. Зичили бихмо соби самодержца господаря такого в своей земли, яко ваша царская велможност православний хрестиянский цар, азали би предвичное пророчество от Христа Бога нашего исполнилося, што все в руках его святое милости. В чом упевняем ваше царское величество, если би била на то воля Божая, а поспех твуй царский зараз, не бавячися, на панство тое наступати, а ми зо всим Войском Запорозким услужить вашой царской велможности готовисмо, до которогосмо з найнижшими услугами своими яко найпилне ся отдаемо. А меновите будет то вашому царскому величеству слишно, если ляхи знову на нас схотят наступати, в тот же час чим боржей поспешайся и з своей сторони на их наступати, а ми их за Божею помощу отсул возмем. И да исправит Бог з давних виков ознаймленное пророчество, которому ми сами себе полецевши, до милостивих нуг вашему царскому величеству, яко найуниженей, покорне отдаемо.

Дат с Черкас, июня 8, 1648.

Вашему царскому величеству найнизши слуги. Богдан Хмельницкий, гетман з Войском его королевской милости Запорозким.

Frutik

про згоду на насильну асиміляцію (і добровільну також) щось нічого не знаходжу
там нєт счьота рєкам і морям, но по нім нєльзя доплить домой (с) арія

DonFedor

Не важно, на каком языке общаемся" - *unsure* *Russia*

woody


lisa

a в мене до вас питання,шановний знавець,в якому ви архіві того текста знайшли,якого він року?возьміть в ваших дітей підручники історіі і перечитайте їх,багато нового і незнанного для вас знайдете,адже не даремно казав ваш вождь,що вчитись ніколи не пізно.може в такий спосіб почнете розуміти краще людей при спілкуванні

lisa

і ще одне,як це вам совістьд озволяе вчипитись до людини за випадково неправильно вжите слово,після тої нісенітнеці,що ото ви написали?

woody

девочка Лиза! Вожди у Вас, а я птица вольная...Текст списан с оригинала(как ни странно), а серьезные вопросы в детских книжках и учебниках я не черпаю...И где вы нашли нісенітнецю? Или для Вас все не правильно, что не совпадает с Вашим мнением.... Учиться не поздно и сейчас, особенно Вам!!!!

lisa

vuiku.a vy zli!a tekst,oryginal,vidskanuite nam,schob vy yogo pobachyly.vchytysa zh,vchymosa,na dannomu etapi opanovuemo kurylusu;che roztashuvanna vsih liter ne znaemo,os vypadkovo i ne na ti natyskaemo,v rezultati chogo v slovi dopuskaetsa pomylka,sogo razu vy mene dobre rozumiete?

lisa

ale hotilos by zagostryty sche raz uvagu na moiy pomylsi,bo zavdaky ii ,nam vsim stalo zrozumilo,scho pan woody disno volodie movoiu!

woody

А я и говорил, что знаю! А теперь по просьбе трудящихся(правда файл большой)

woody


105

Ще одне посиланнячко з приводу "возз'єднання". Файл також немаленький, але достатньо проглянути перші 4 сторінки.
www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=139 - 24k

105

2 Woody: У наведеному Вами документі, власне кажучи, нічого немає про "возз'єднання", а є лише уклінне прохання Хмельницького, висловлене у формі, відповідній тодішньому етикету, до російського царя взяти Україну під свою протекцію у війні. Причому, Хмельницький звертається до Росії не як до спорідненої слов'янської держави, а як до сестри по вірі - щоб об'єднатися проти католицької Польщі і мусульманської Туреччини.

Однак Ви не наведете жодного документа про державний союз України і Росії - оскільки його просто не існує.

Табай

Поскольку мы говорим о языке, позвольте попросить уважаемых форумчан во время дискуссии отделять мух от котлет. Язык не существует в отрыве от носителей, т.е. людей, усвоивших его в раннем детстве как первый. Язык это по сути языковая практика его носителей, это - живой организм, который развивается вместе с нами...
К примеру, "великий могучий" - уже давно не тот, что в словаре Ожегова, а тот на котором говорит русский человек, он может быть деловым, межличностным, корпоративным, просторечным и т.д. А т.н. "язык падонкаф" - язык общения, принятого в Сети, местами забавен и эмоционален, что также присуще русскому и украинскому языкам. Подобные игры с языком отнюдь не вредят ему, а, по мнению специалистов, даже в определенной степени развивают. Во времена Ломоносова любое предложение из литературного современного русского, вызвало бы, минимум, недоумение. Так что давайте не будем ханжами, а просто попробуем научиться писать ГРАМОТНО, даже на падонкафском языке.
Теперь про историю:
Об эпохе Б. Хмельницкого - гетманскую булаву от ВСЕЙ Украины он так и не получил. Да, тогда Украина по сути не была суверенной страной, бОльшая часть её территории входила в состав Речи Посполитой, и восстание Хмельницкого по сути было обычной войной кланов. Тогда Хмельницкий, в рамках Переяславской Рады, заключил договор с Россией официально от лица всего казачества, на деле же - от лица всего лишь своего клана. Что и позволило впоследствии и его сыну Юрию Хмельницкому, и гетману Дорошенко, играя на противоречиях Московии и Польши, выторговывать различные преференции, поддерживая то одно государство, то другое. Тогда всё это закончилось сперва институционально оформленным присоединением Левобережной Украины при Алексее Михайловиче и Петре I, а затем и окончательным вхождением большей части Украины в состав Российской империи при Екатерине II после разделов Речи Посполитой, а также после ликвидации звания гетмана Украины той же Екатериной II.
При этом раскол среди украинской элиты так и не был преодолён - он был просто подавлен, результатом чего стало и то, что после 1917 года Украина оказалась чуть ли не единственной территорией бывшей Российской империи (помимо Польши и Финляндии), где, с одной стороны, весьма популярен был националистический лидер Петлюра, с другой - настаивающие на восстановлении Российской Империи лидеры Белого движения и Добровольческой Армии (ведь Деникин серьёзно опирался на атаманов Краснова, Мамонтова и Шкуро, которые действовали в том числе и на территории сегодняшней Юго-Восточной Уккраины), и прокоммунистические лидеры...

И к чему же я все это написала, спросит уважаемая Лиса. А к тому, что пора бы уже этот пресловутый РАСКОЛ преодолеть. Хотя бы в одельно взятом форуме Каменца-Подольского. Где, как очень хочется надеяться, абсолютное большинство - здравомыслящие и интеллигентные люди.

105

По історії я далі сперечатись не буду - виклала посилання на грунтовну працю науковця, котрий на Хмельницькому і національно-визвольній війні "зуби з'їв", кому цікаво - той почитає і складе свою думку.

А щодо мови - абсолютно згодна з Табай: багатство мови - в її різноманітності. Нерідко стикаюся з тим, що не можу підібрати підходящого слова в українській мові (н-д, слова "обаятельный", "достопримечательность" тощо). Причина цього в тому, що останні 70 років мова не розвивалась зовсім, вона існувала фактично лише як книжна, мова класиків, і під багато понять і термінів слова просто не виникли. Це проблема, але вона вирішується. Коли мовою спілкуються - вона розвивається, виникають або запозичуються з інших мов чи діалектів потрібні слова. Та для цього СЛІД трохи піднапрягтися, потрудитися. Зрештою, цього потрібно ХОТІТИ.

Табай

Умница!!! В 70-е был вообще какой-то кошмар! Славянские языки в своем развитии прилично отстали от романо-германской группы (особенно английского). Но мы наверстываем!  *hack*

105

Цікаво, що в україномовних і-нет спільнотах побачила блискучий зразок українського варіанту "падонкаффскаго язика", він навіть має свою назву, не пригадаю зараз яку саме. Ще проштудіюю це питання, і викладу декілька характерних цитат для зразка  *Ukraine*

woody

Не надоело быть такими занудно-не преклонно -умными? Весна на улице!!!!!!!
А языковой вопрос, как колесо - бесконечный....Лучшего судьи, чем история - нет! Дайте ей судить!!!!

GUTA

Да не думав я коли починав цю тему, що в ній будуть обговорювати не способи порятунку мови, а то як поскоріше [*****]. З самого початку не виставляв до рос мови жодних претензій. І на тобі. От як виходить....                                                                                                                            хто перевіре і поставе оцінку?

предупреждение
следим за своей лексикой
В деревне Нижние Кулебяки есть люди недовольные качеством сборки "Mercedes-Benz E 63 AMG"