!! Смотрич - АХТУНГ!

Автор GROMOZEKA, 03 Вересня 2012, 21:34:35

« попередня тема - наступна тема »

Horus

Цитата: georg від 06 Вересня 2012, 08:47:55
Давай текстА.
Роздрукую, підпишу й  відправлю
ТекстА, трохи є, немає тільки часу. Повернусь вечором з Хмельницького, спробую закінчити.

Міністерство екології та природних ресурсів України.

Скарга

   Згідно Указу Президента України № 474/96 від 27.06.1996  на території Городоцького, Кам'янець-Подільського та Чемеровецького районів Хмельницької   області   створено національний  природний парк   "Подільські Товтри".
  До переліку природоохоронних об'єктів Національного природного парку належить геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон" -  глибока вузька долина р. Смотрич.  Географічне розташування: від с. Голосків до с. Цибулiвка, м. Кам'янець -Подільський, Кам'янець - Подільський район.

  Смотрицький каньйон є не тільки пам'яткою природи, а і невід'ємною частиною,
унікального історико архітектурного ландшафту, міста Кам'янця -Подільського.
...
Sol lucet omnibus

VLATKA



А з чого все починалося?

СТВОРЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ МОДЕЛІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНО-РЕКРЕАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ СМОТРИЦЬКОГО КАНЬЙОНУ МІСТА КАМ'ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО ДЛЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ (№ ІІІ - 0084)

Актуальність проекту:
Кам'янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Унікальні властивості ландшафту, які були використані для створення фортифікаційної системи, що немає аналогів у Європі, Національний історико-архітектурний заповідник, який нараховує до 200 пам'яток історії та архітектури, розташування в межах Національного природного парку ,,Подільські Товтри", історія міста, яка формувалась під впливом різноманітних культур, фестивальний імідж міста — все це вплинуло на визначення туризму, як пріоритетної галузі розвитку економіки міста.
Кам'янець-Подільський входить до Асоціації міст України, розв'язує питання про вступ до ІКОМОСу при ЮНЕСКО Організації Об'єднаних Націй. Підготовлено номінацію про цінність культурного ландшафту річки Смотрич. Пам'ятка архітектури Замковий міст включена до Списку світових пам'яток, що знаходяться під загрозою руйнації.
Кам'янець-Подільський має ряд переваг як місто з природними цінностями Смотрицький каньйон - об'єкт, що поєднує силурійські геологічні утворення, русло річки Смотрич, які є неповторними в Європі та в України і входять в природні національні цінності. В межах каньйону знаходяться пам'ятки природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон", історична частина міста Кам'янця-Подільського - Національний заповідник "Кам'янець", паркова частина - Кам'янець-Подільський ботанічний сад (пам'ятка природи загальнодержавного значення), лісопарк "Кам'янець-Подільський" (парк - пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення) та незаповідані схили і річкова система.
Протяжність каньйону в межах міста сягає 9 км., площею 80 га (правий берег річки Смотрич складає 27,7 га, лівий - 52,3 га). Свій початок він бере від нового житлового масиву Жовтневий на півночі і за течією річки тягнеться до села Зубрівка на півдні. На цьому відрізку каньйону найяскравіше представлені кам'яні пласти історії регіону.
Враховуючи виняткові геоморфологічні особливості, цінність для науки силурійських гірських вапнякових порід палеозою, багату та специфічну флору і рослинність, не розгадану повністю палеонтологічну фауну минулого та низку інших аспектів, цей відрізок каньйону став охоронною територією. (Постанова РМ України №139 від 21.03.1983 р.). Він набув статусу пам'ятки природи загальнодержавного значення. На вказаному терені пам'ятка представляє розріз верхньо-силурійських відкладів.
Викопна фауна древніх епох досить різноманітна: тут трапляються брахіоподи, ругози, скаленоданти, коноданти, мшанки, морські лілії, корали та інші представники фауни і флори. Древнє тепле Силурійське море, яке вкривало місцевість 440 млн. років тому, сприяло розвиткові органічного життя, залишивши по собі цю чудову неповторну пам'ятку природи.
Каньйон має не тільки стратиграфічне та палеонтологічне значення. В окремих місцях від вивітрювання гірських порід утворилися геоморфологічні об'єкти - останці та утвори. Зокрема, Карстовий міст, або так звана "Райська брама" (біля масиву Жовтневий), останці "Голова римського воїна " (район турбази "Подолянка") та "Сова" (поблизу села Цибулівка).
Поєднання різних фітоценозів роблять цю пам'ятку природи неповторною своєю флорою і рослинністю.
Тваринний світ відображає найпоширеніших представників фауни Хмельниччини. На берегах Смотрицького каньйону можна зустріти ящірку земну, ящірку прудку, птахи : боривітер, крук та ін.
Рекреаційне значення цього об'єкту доповнюється історико-архітектурними об'єктами, які існують на схилах каньйону: фортеці, мури, башти, мости тощо. В межах каньйону є природні джерела із питною та мінералізованою водою.
За архівними даними на території каньйону були типові подільські оселі різних віків та різної архітектури, церкви, торгові будівлі, сади.
Своєрідний флористичний і фауністичний склад, а також поєднання неповторного ландшафту, архітектури та кліматичних умов дають можливість для створення екологічного маршруту, який може різнопланово використовуватися як для рекреації так і з освітньою, виховною та розвивальною метою.
Разом з тим, дана територія майже не використовується у забезпеченні туристичного обслуговування. Лише проводиться огляд із мостів частини пейзажів. Особливим є непрохідність водної частини р. Смотрич та не облаштованість берегової частини.
Проект дасть можливість створити туристичний, еколого-краєзнавчий, історико-культурний маршрут по водному шляху р. Смотрич вздовж каньйону навколо історичної частини міста, а також обладнати в каньйоні місця для задоволення естетичних та пізнавальних потреб туристів. Це буде новий привабливий маршрут, який відкриє можливості побачити і природні і історико-архітектурні цінності, покращення рівня обслуговування відвідувачів міста, популяризації міста.

Перелік основних заходів проекту включає:

1. Створення Робочої групи проекту.
2. Аналіз стану русла річки та прибережної зони .
3. Розробка Проекту розчистки і поглиблення русла річки Смотрич та благоустрою прибережної зони.
4. Впровадження проекту.
5. Широке оприлюднення інформації про формування нового маршруту.

Очікувані результати проекту
В результаті реалізації цього проекту планується досягти наступних основних цілей:
•   створення аналітичного продукту (Проект розчистки і поглиблення русла річки Смотрич та благоустрою прибережної зони) та інструменту його реалізації (Робоча група реалізації проекту, наукові та інженерні експерти, технічні виконавці: підрядні та субпідрядні організації), які сконцентрують зусилля всієї територіальної громади в напрямі системного вирішення піднятої в цьому проекті проблеми;
•   введення нового туристичного маршруту завдяки створенню водного шляху та структури прибережної зони при цьому сприяти розширенню туристичних та супутніх послуг, збереженню унікального ландшафту Смотрицького каньйону, що в подальшому забезпечить збільшення притоку туристів у місто, розвиток підприємств туристичної інфраструктури, підвищення рівня зайнятості населення, збільшення надходжень до міського бюджету тощо.
Стратегічними (загальними) результатами реалізації цього проекту стануть:
•   впровадження постійнодіючої системи збереження та підтримки екологічної рівноваги унікальної природної пам'ятки загальнодержавного значення – каньйону річки Смотрич;
•   створення нового маршруту та підвищення туристичної привабливості міста;
•   залучення інвестицій для формування інфраструктури туристичних послуг на новому маршруті;
•   мобілізація членів територіальної громади міста для роботи в одному із найбільш перспективних напрямів соціально-економічного розвитку міста.

Опис цільових груп проекту
Перша цільова група:
•   підприємства м. Кам'янець-Подільського, задіяні в туристичній сфері;
•   фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, задіяні в туристичній сфері.
Друга цільова група:
•   туристи та екскурсанти, які відвідують місто.
Третя цільова група:
•   члени територіальної громади м. Кам'янець-Подільський.
За посередництва виконавчого комітету результатам реалізації проекту зможуть скористатися потенційні інвестори (підприємства та фізичні особи), які побажають займатися підприємницькою діяльністю в м. Кам'янець-Подільському.
Результати Програми так чи інакше стосуватимуться всіх мешканців м. Кам'янець-Подільського (населення міста - 99,9 тис. чоловік), покращивши екологічний стан річки, створивши нову зону для відпочинку та рекреації. Також, створивши додатковий маршрут, розширивши туристичну пропозицію міста, в результаті реалізації Програми планується значне збільшення кількості туристів до міста.

Обсяг коштів та джерела фінансування:
Загальний обсяг фінансування за проектом складає - 500 тис. гривень. (2005р.)
Бюджетом передбачено фінансування реалізації заходів проекту із різних джерел:
•   Фонд Конкурсу – 340,00 тис. грн.
•   Учасник Конкурсу – 100,00 тис. грн.
•   Організації – партнери – 60,00 тис. грн.

Організації – партнери проекту:
•   Подільський державний аграрно-технічний університет,
•   НПП "Подільські Товтри",
•   НГО Товариство Подільських природодослідників та природолюбів",
•   Національний історико-архітектурний заповідник "Кам'янець".



Horus

Подолянин, надрукував статтю, автор: Віталій Горбуленко
Хто краде у Кам'янця Смотрич?
З посиланням на форум та лист до редакції від жителів Польських фільварок.
ЦитуватиМешканці прибережних вулиць забили на сполох, звинувачуючи
в обмілінні річки місцеву міні-ГЕС білля Замкового мосту.
В листі до редакції вони просять розібратись із неподобством, які коїть ГЕС у каньоні.
....................................................................
Ми звернулись по коментар до представників ПП "Маяк",  
яке є господарем гідротехнічних споруд. Ті запевняють, що Смотрич
обмілів через посуху. Справді, на кліматичний чинник теж варто зважити,
але ж неозброєним оком видно, що річка так лише обміліла на ділянці,
яка регулюється ГЕС.
Працівники НПП "Подільські Товтри", в охорону зону якого входить каньйон і Смотрич, поки що від коментарів утримались.

P.S.
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МАЯК"
ЕДРПОУ: 31288466
Почтовый индекс: 32300
Адрес: Хмельницька обл., м.Кам'янець-подільський, вул. Карвасари, буд.4
КВЕД: 40.11.0 Виробництво електроенергії
Телефон: 380384923434

О компании
Руководитель: Савицький Віктор Борисович
Бухгалтер: Мельничук Оксана Василівна

Численность сотрудников: 40
Sol lucet omnibus

Luiram

Сьогодні в Смотричі було напрочуд багато води...

2 VLATKA  Чесно кажучи, я більше радію тому, що з 2005 коштів на все це не виділяли, аніж журюся. З огляду на теперішнє "покращення" та "облагородження" міста боюся навіть подумати, як "облагородять" каньйон. Так, зараз Смотрич в смітті, але якщо це когось втішить, то вигляд його і в давні часи не радував око, (пригадую, брала епіграфом до своєї магістерської уривок з "Живописной Росии" кінця ХІХ ст з описом Кам'янця, пізніше знайду - там Смотрич описувався як брудна річка). З цим треба щось робити, та я не думаю, що стиль теперішніх "відновників" а-ля амурчики-арочки-квіти-в-горшечках покращить ситуацію. Йдеться про що? Про те,аби пустити туди "туристичну інфраструктуру", а в наших реаліях це що? Самі знаєте, клєопадри та нью-йорки. Пункт
Цитувати
•   залучення інвестицій для формування інфраструктури туристичних послуг на новому маршруті;
- це страшно. МАФи з шашликами і сувенірами - тільки цього бракує в каньйоні...

2 Horus  Приватне підприємство виробляє електроенергію (власне, ми як би підозрювали, що не ковбаси) - це добре, а куди воно її реалізує? І чи знає хтось, кому треба подати запит, аби дізнатися, на підставі яких документів приватне підприємство працює в заповідній зоні? Я подам.
Це саме стосується і підприємницької діяльності БРДМів (ну, чи тих, хто всередині)
Пригадую, в свій час Скарлет писала про це статтю - треба відкопати.

Стосовно лідерства...я не відмовляюся нічого робити, але попереджаю: просто не потягну зараз, бо дуже багато роботи навалилося. Кажу на повному серйозі: є ж Земляк, котрий колись колись сказав вікопомну фразу про те, що нас очолить. Я прошу Вас, Земляче, без образ, чесно: очольте , будь ласка. Тим більше, як мені здається, Ви маєте якийсь стосунок до природоохоронної діяльності, чи я помиляюся? Обіцяю допомагати

Мене от що ще хвилює... дуже не хочеться, щоб ця тема і ця діяльність стала сублімацією мовної проблеми. Чогось складається враження, що безсилля і бездіяльність при прийнятті мовного закону вихлюпуються в бодай якусь діяльність. В мене паранойя?
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

Luiram

О, знайшла:
"Каменец лежит под 48*41" восточной долготы при реке Смотрич, течение которой вокруг города образует полуостров. на этом полуострове. на высокой каменной горе и расположен, собственно. город. С правой и левой стороны, на севере и юге. его окружают фольварки, раскинувшиеся на зеленеющих летом холмах. так что вид города очень живописен, хотя мутно-желтый цвет реки Смотрича уменьшает общую красоту ландшафта."
Це "Живописная Россия" за 1897 рік :) Там ще щось було про брудну річку, але в мене не збереглося
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

dedushka_Ho

"мутно-желтый цвет реки", видимо, все же ее природный цвет, который ей дает взвесь ила, песка и глины, из коих состоят берега.
Та и чем там 100 с лишним лет назад реку загрязнить можно было? Все ж натурпродукт.

Речь о другом. Вот фото, сделанные менее недели назад. Вот так, просто, без изысков канализационные стоки текут в реку. Вонь при этом еще та.

[вложение устарело и удалено Администратором]

dedushka_Ho

крупнее

[вложение устарело и удалено Администратором]

dedushka_Ho

Другой конец трубы выходит прямо к Смотричу.

[вложение устарело и удалено Администратором]

dedushka_Ho

.

[вложение устарело и удалено Администратором]

GROMOZEKA

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

Xen

Цитата: Luiram від 10 Вересня 2012, 21:19:16
О, знайшла:
"Каменец лежит под 48*41" восточной долготы

Бугага.
Вже ясно, що писав недоумок.
Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча.

Митрий

а по теме  хоть что-то сказать?

nik?-nik!

Цитата: Horus від 10 Вересня 2012, 07:11:34
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МАЯК"
Руководитель: Савицький Віктор Борисович
Бухгалтер: Мельничук Оксана Василівна
Численность сотрудников: 40
якось впадлу заради зарплатні 40 чоловік та прибутків одного річку хєряти...

GROMOZEKA

Так...а журналюгинах ? Хай пишуть...зарплата, плюс собі річку... Просто поки тепло, можна булоб погуляти, як на тіїй Жориній флешмобтам якась рулетка.... Пофотати, а може там є якась аварійна фігня,аби опустити шлюз і зломати ручку?!
Тут взагалі фігня якась...Чувак поставив собі на дачі  вітряка, так вимахали за використання природних ресурсів, а тут......
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

georg

Доречі, вчора під вечір гуляв Старим Містом - Смотрич виглядає повноводним, як навесні. Мо', після статті в "Фортеці"  енергетики троха попустились?
"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)

GROMOZEKA

там де було глибоко вода є, де було мілко її нема, або єлє,єлє...
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

серый

Пішла реакція чи просто збіг?
Через ГЕС річка в Кам'янці-Подільському лишилась без води
http://www.autotravel.ua/news/cherez-ges-richka-v-kamyantsi-podilskomu-lyshylas-/

GROMOZEKA

YES YES YES
http://www.youtube.com/watch?v=4WGHeQw49ws
думаю справа піде!!!!!!!!
Слідуюча справа за жовтим звіром!!!!
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

Horus

#78
Головне не зупинятись і збирати більше візуальних доказів: фото, відео.
Щоб підкріпити ним офіціний лист у Міністерство екології та природних ресурсів України.
Під час проведення Республіки можна організувати збір підписів, наприклад на вході у фортецю,
якщо Ambalboy, буде не проти.  ::)

Сила в правді а Закон на нашій стороні  *Ukraine*
(много букв, але ж потрібно знати, на що ми маємо спиратись)

З А К О Н   У К Р А Ї Н И
Про природно-заповідний фонд України


Стаття 10. Права громадян з питань охорони та використання
               територій та об'єктів природно-заповідного фонду
............
участь у здійсненні громадського контролю за охороною
заповідних територій та об'єктів, внесення пропозицій про
притягнення до відповідальності винних у порушенні вимог охорони
територій та об'єктів природно-заповідного фонду.


Стаття 16. Вимоги щодо охорони природних комплексів
               та об'єктів природних заповідників

 На території природних  заповідників  забороняється  будь-яка
господарська  та  інша  діяльність, що суперечить цільовому
призначенню заповідника
, порушує природний розвиток процесів та
явищ або створює загрозу шкідливого впливу на його природні
комплекси та об'єкти, а саме:
    будівництво  споруд,  шляхів, лінійних та інших об'єктів
транспорту  і  зв'язку,  не  пов'язаних  з  діяльністю   природних
заповідників
,  розведення  вогнищ,  влаштування  місць  відпочинку
населення, стоянка транспорту, а також проїзд і  прохід  сторонніх
осіб, прогін свійських тварин, пересування механічних транспортних
засобів, за винятком шляхів  загального  користування
,  лісосплав,
проліт літаків  та  вертольотів  нижче  2000  метрів  над  землею,
подолання літаками звукового бар'єру  над  територією  заповідника
та інші види штучного шумового впливу,

ГЛАВА 6. ПАМ'ЯТКИ ПРИРОДИ

Стаття 28. Основні вимоги щодо режиму пам'яток природи

    На  території  пам'яток  природи    забороняється    будь-яка
діяльність, що загрожує збереженню або  призводить  до  деградації
чи зміни первісного їх стану.

    Власники або користувачі земельних ділянок, водних  та  інших
природних об'єктів, оголошених пам'ятками природи, беруть на  себе
зобов'язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
                  ПРО ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД
  *horce*

    Стаття 64. Види відповідальності за порушення законодавства
               про природно-заповідний фонд

 Порушення законодавства України про природно-заповідний  фонд
тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.

  Відповідальність за порушення законодавства про
природно-заповідний фонд несуть особи, винні у:

а)  нецільовому використанні  територій та  об'єктів
природно-заповідного фонду, порушенні вимог проектів створення та
організації територій природно-заповідного фонду;

б) здійсненні  в межах територій та об'єктів
природно-заповідного фонду, їх охоронних зон забороненої
господарської діяльності;


в) організації на територіях та об'єктах природно-заповідного
фонду,  в  їх  охоронних  зонах  господарської   діяльності    без
попереднього проведення екологічної експертизи або з порушенням її
висновків;


г)  невжитті  заходів щодо попередження і ліквідації
екологічних  наслідків  аварій  та  іншого  шкідливого  впливу  на
території та об'єкти природно-заповідного фонду
;
...
е) порушенні вимог щодо використання  територій  та  об'єктів
природно-заповідного фонду
;
 є) перевищенні допустимих хімічних,  фізичних,  біотичних  та
інших впливів і антропогенних навантажень, порушенні вимог наданих
дозволів    на    використання    територій     та        об'єктів
природно-заповідного фонду;
 ж) псуванні, пошкодженні  чи  знищенні  природних  комплексів
територій та об'єктів природно-заповідного фонду та зарезервованих
для включення до його складу;

Водний кодекс України

Стаття 66. Особливості  спеціального  водокористування  та
               користування водними об'єктами для промислових  і
               гідроенергетичних потреб

Гідроенергетичні   підприємства    зобов'язані   дотримувати
встановлених правил експлуатації водосховищ,  режимів  накопичення
та спрацювання запасів води, режимів коливань рівня у верхньому  і
нижньому  б'єфах  та   пропускання    води    через    гідровузли
,
забезпечувати у встановленому порядку безперебійний пропуск суден,
а також пропуск риби  до  місць  нересту  відповідно  до  проектів
рибопропускних споруд.

Стаття 80. Особливості користування малими річками
........
    Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в
басейні річок, забезпечують здійснення  комплексних  заходів  щодо
збереження   водності  річок  та  охорони  їх  від  забруднення  і
засмічення.

Sol lucet omnibus

Luiram

Вчора після "кажанової" екскурсії працівник "Товтр" обіцяв мені, що з сьогоднішнього дня розпочнеться рух інформації щодо зміління Смотрича. Ти диви, правда ;) А я обіцяла, що ми прийдемо до них побалакати про цю ситуацію. Ми ж прийдемо? *bantik*
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

GROMOZEKA

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

Horus

#81
То коли, бо скоро лід на річці стане.
Sol lucet omnibus

Luiram

Значить, треба десь на днях пройтися по бережках, пофоткати, роздрукувати і зі скаргами всілякими в комплекті нести. Я завжди поблизу, підтягайтеся :)
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

Horus

#83
А до чого тоді тут НПП "Товтри"? Якщо ми самі без них будемо ходити по бережках та збирати докази руйнування того що вони мають згідно закону та полуженню про НПП "Товтри" оберігати ???


Приклад, як згуртовані, небайдужі, та наполегливі громадяни домагаються свого.
25.05.2012
"Реагування на критичні зауваження на адресу Державного агентства водних ресурсів України щодо протестів місцевих мешканців Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей проти будівництва гідроелектростанцій на гірських річках
.........
протягом січня-березня 2012 року екологічними організаціями України направлено ряд звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо екологічної небезпеки потенційного будівництва у Карпатському регіоні значної кількості малих ГЕС та ГАЕС.
У зв'язку з цим, Агентством дано доручення від 05.04.2012 № 1724/9/11-12 керівникам водогосподарських організацій:
- призупинити видачу погоджень щодо можливих місць розташування малих ГЕС і ГАЕС та надання технічних умов до проектів їх будівництва до врегулювання на законодавчому рівні процедури їх видачі;
- при розгляді проектів будівництва малих ГЕС і ГАЕС, а також проектів землеустрою для їх розміщення враховувати вимоги Водного кодексу України, Закону України «Про альтернативні джерела енергії» та схем протипаводкового захисту. "

Продовження справи
31 липня 2012
Громадськість виграла суд проти Закарпатської обласної ради!
30 липня 2012 року відбулось заключне судове засідання в Закарпатському окружному адміністративному суді у справі
№ 2а-0770/1197/12 за адміністративним позовом громадських діячів Олександра Солонтая, Олега Лукші, Володимира Федькова, Оксани Станкевич-Волосянчук та Валентина Волошина до Закарпатської обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення № 310 від 04.11.2011 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій». Усі вони є представниками різних громадських організацій, а четверо останніх представляють Форум екологічного порятунку Закарпаття.

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої – судді Плеханової З. Б., суддів Гаврилко С. Є. та Ващиліна Р. О. ухвалив задовольнити позов представників громадськості у повному об'ємі та скасував одіозне рішення Закарпатської обласної ради № 310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій».

Це перша суттєва правова перемога громадськості у громадянській кампанії «Збережемо Карпати від малих ГЕС, збережемо міні ГЕС для зеленої енергетики!». Суд визнав протиправними дії Закарпатської обласної ради та визнав, що воно було прийнято з грубими порушеннями чинного законодавства України.
Sol lucet omnibus

Horus

Sol lucet omnibus

GROMOZEKA

ранок

[вложение устарело и удалено Администратором]
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

GROMOZEKA

ще...

[вложение устарело и удалено Администратором]
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

GROMOZEKA

і оце...

[вложение устарело и удалено Администратором]
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

GROMOZEKA

і це..

[вложение устарело и удалено Администратором]
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.

GROMOZEKA

ще це...

[вложение устарело и удалено Администратором]
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.