Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
21 Ноября 2019, 21:19:31
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Каменец-Подольский. Жизнь Города
| |-+  События
| | |-+  Мінарет намагаються поділити
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему. « предыдущая тема следующая тема »
Страниц: 1 2 [Все] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Мінарет намагаються поділити  (Прочитано 12609 раз)
105
Ветеран
*****

репутация +35/-2
Сообщений: 2237« : 08 Мая 2008, 14:40:50 »

"Нещодавно біля католицького собору Петра і Павла розгорнувся скандал. Релігійна організація “Партія АЛЛАГА” подала до суду на римо-католицьку парафію з вимогою передати їй Турецький мінарет та необхідну ділянку для проведення культових реставраційних робіт. Також вони вимагають зняти статую Мадонни, тому що її розміщення на мінареті – неправильне використання споруди керівництвом храму".

Взято звідси: http://community.livejournal.com/ua_catholic/7001.html?view=50265#t50265


Наскільки мені відомо, ця партія вже намагалась відбити мінарет, піднімали це питання на сесії міськради. Міська влада висловила свою позицію: мінарет - це наша знаменита пам"ятка, ділити її ніхто не буде. Мусульманам щапропонували будувати мечеть в іншому місці. Виявляється, вони ще тему не закрили.

Ось фотка:


* 10743_minaret_04_jpg.jpg (78.67 Кб, 389x600 - просмотрено 136 раз.)
« Последнее редактирование: 17 Февраля 2012, 15:30:42 от Митрий » Записан
Snake
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 6284


One Bourbon, One Scotch, One Beer!!!


« Ответ #1 : 08 Мая 2008, 14:46:08 »

а че в истории?
Записан
105
Ветеран
*****

репутация +35/-2
Сообщений: 2237« Ответ #2 : 08 Мая 2008, 14:53:00 »

 КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ – У Кам'янці-Подільському (Хмельницька область) розгорнулась боротьба за турецький мінарет та мінбар. Мусульманська організація “Партія Аллага” подала в суд на римо-католицьку громаду, вимагаючи повернення культових споруд мінбару та мінарету. Позивач вимагає, щоб “гості Кам'янця-Подільського – поляки” відновили зруйнований мінбар, припинили екскурсії на турецький мінарет, зняли з нього фігурку Мадонни і передали мінбар, мінарет та ділянку навколо нього у довічне безоплатне користування мусульманській релігійній громаді “Партія Аллага”. Католики вважають ці закиди безпідставними, тому що внаслідок непростої історії міста культові споруди залишились їм у спадок і нині їх неможливо відірвати від костелів.

Наразі Господарський суд Хмельницької області відмовив у задоволенні вимог позову, Житомирський апеляційний Господарський суд теж повернув справу за недотримання вимог і недостатність доказів. Але представники організації “Партія Аллага” обіцяють не зупинятись. Якщо жоден суд в Україні позову не задовільнить, звернуться до Європейського суду з прав людини. Також “Партія Аллага” звинувачує чиновників Кам'янця-Подільського у тому, що вони сприяють знищенню мусульманських культових споруд.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;21935/
Записан
105
Ветеран
*****

репутация +35/-2
Сообщений: 2237« Ответ #3 : 08 Мая 2008, 14:54:42 »

Історичний аспект

Стосунки мусульман та християн за довгу історію Кам'янця часто були непростими. Кам'янець-Подільський – місто багатонаціональне, багаторелігійне та багате на історію (третє після Києва і Львова за кількістю історичних пам'яток в Україні), а ще – це одне з “7 чудес України”, “Місто фестивалів”, “Місто семи культур”... Протягом тисячолітньої історії Кам'янця на межі міста зустрічались європейська та азіатська культури, християнство та іслам. Багато завойовників побувало біля його стін. В загальному – 553 роки Кам'янець знаходився під ігом іноземців і кожне панування залишило свої сліди.

“Коли у 1672 році військо турецького султана Магомета завоювало Кам'янець-Подільський, – пише у довідці про мусульманські культові споруди у Кам'янці-Подільському директор історичного музею-заповідника Людмила Станіславська, – турки намагались перетворити місто на осередок ісламу. Багато храмів перебудували на мечеті. Костел святого Миколая в Домініканському монастирі перетворили у мечеть султанки-улюблениці, там встановили мінбар. А кафедральний собор перетворили у мечеть султана. Біля костелу звели мінарет вистою 38 метрів, з якого п'ять разів на день муедзин скликав правовірних на молитви.

У Кам'янці діяло 10 мечетей. Мешканцям міста залишили три церкви: по одній українській, польській та вірменській громадам. Інші храми використовувались як склади для хліба, борошна, ячменю, рису.”

Генеральний директор НІАЗ “Кам'янець” Василь Фенцур повідомляє, що під час окупації Кам'янця турками (1672-1699) до костелу святих апостолів Петра і Павла із західного боку на ренесансній каплиці прибудували мінарет. Після того, як турки полишили місто, костел переосвятили, а на мінарет встановили фігуру Діви Марії. У радянські часи мінарет і костел належав державі. У храмі був музей атеїзму, а мінарет використовувався як об'єкт туристичного показу. На початку незалежності комплекс кафедрального собору передали у власність громаді римо-католицької церкви в Кам'янці-Подільському. Нині це центр Кам'янець-Подільської дієцезії. В костелі відбуваються богослужіння, також він є місцем екскурсій туристів.

Юридичний кут

Мусульмани твердять, що мінарет та мінбар перебувають незаконно у володінні католиків, а сповідників ісламу до них не підпускають. Католики все заперечують, адже це мусульмани, захопивши місто, перетворили костели на мечеті, а не навпаки, це вони прибудовували мінарети до храмів і перетворювали християнські святині на мечеті.

Мусульмани обурені тим, що два роки тому римо-католицька громада без дозволу влади та погоджень з мусульманами міста розібрала мінбар і перенесла його в інший костел. Також вони стверджують, що мармуровий оригінал зник, а замість нього з'явилась вапнякова підробка. Католики ж кажуть, що мінбар повернули на його історичне місце і показують документи щодо передачі амвону у Домініканський костел та виконання комплексу робіт з реставрації мінбару.

Мусульмани вимагають повернути мінарет, але це неможливо, тому що держава передала його на баланс Кам'янець-Подільській дієцезії РКЦ. Нема можливості роз'єднати мінарет і костел. Це підтверджує директор НІАЗ “Кам'янець” Василь Фенцур: “Турецький мінарет у Кам'янці-Подільському є складовою частиною комплексу кафедрального собору.” Також мінарет не дозволять просто розібрати,тому що він внесений до переліку пам'яток, які перебувають під охороною держави.

Суспільно-політичний ракурс

“Ми оберігаємо мінарет, а не руйнуємо його”, – відповідають католики на закиди мусульман. Єпископ Кам'янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський вважає, що сповідники ісламу мали б бути вдячні за збереження мусульманських культових споруд, адже ніде у світі мусульмани не піклуються про християнські святині.

Міська влада теж вважає, що комплекс кафедрального собору має належати римо-католикам: “Ми за історичну справедливість – каже Олег Демчук, заступник міського голови з гуманітарних питань, – Але також ми виступаємо за те, щоб у Кам'янці було побільше святинь різних релігій: і синагоги, і мечеті, і німецькі кірхи. Це дуже цікаво для міста, яке позиціонує себе, як багатокультурне і багатонаціональне. Тому, якщо є спільнота віруючих і вони хочуть будуватись, то ми тільки “за”. Хоча, мені здається, що ця проблема дуже роздмухана, тому що не стоїть під кабінетом черга сповідників ісламу, які не мають, де молитися. І наскільки я знаю, в місті, до прикладу, більше юдеїв, ніж мусульман.”

У тому, щоб мінарет з Мадонною залишився непорушним, крім історичної справедливості, є ще й користь для міста, яке останнім часом розвиває туристичний напрямок. Мінарет з позолоченою статуєю Богородиці видно з усіх куточків Старого міста. Він є певною візиткою міста і родзинкою для туристів, оскільки це є унікальне поєднання двох релігій: християнства та ісламу. Мінарет з статуєю Матері Божої знають чи не у всьому світі, після фортеці – це найпопулярніше зображення на листівках та буклетах про Кам'янець-Подільський. Кафедральний костел з мінаретом посів третє місце у голосуванні за “7 чудес Кам'янця-Подільського”. Кам'янчани і гості міста люблять католицький собор не лише за досконалу архітектуру, в якій знайшли втілення майже всі стилі (від романського до неоготичного), але і за значення собору в духовному житті краю – позолочена Мадонна на його вершині символізує вічну красу та релігійність народу.

Морально-етичний аспект

Мусульмани вважають мінарет з Мадонною образою всього ісламського світу. Статую вони називають католицьким ідолом, а костел мечеттю. У інтерв'ю телеканалу ICTV голова мусульманської релігійної громади "Партія Аллага" Сергій Макоцей сказав, що католицький ідол на верхівці мінарету принижує честь і гідність кожного мусульманина. Католики здивовані неповагою до Марії, яку вони шанують і вважають, що Марію мали б поважати також мусульмани, адже вона – єдина жінка, яку в Корані названо по імені, крім Єви.

“Мусульмани поважають Мати Божу, як матір Пророка”, – каже єпископ Леон Дубравський. Канцлер Кам'янець-Подільської дієцезії Віталій Воскобойнік додає, що у Корані ім'я Марії згадується 34 рази, це більше, ніж у Євангелії.”

Заступник міського голови Олег Демчук називає конфлікт інтересів між католиками та мусульманами складним питанням: “Тут немає однозначної відповіді, – каже О.Демчук, – але, якщо так піде далі, то може виникнути протистояння за святині не тільки між релігіями, але й між християнськими конфесіями. Я вважаю, що не варто розпалювати ворожнечу, а вирішити все розумно. Здоровий глузд каже, що найкраще залишити все так, як є: мусульманські святині знаходяться у власності римо-католиків, які їх оберігають і руйнувати не збираються.”

Але представники громади “Партія Аллага” у позовних заявах називають католиків нелюдами та стверджують, що “католики-поляки” безкарно нищать культові споруди, чим ображають “українців-мусульман”. Католики сприймають ці заяви, як розпалювання міжрелігійної та міжнаціональної ворожнечі.

Щоб Кам'янець не перетворився на центр міжрелігійної війни, представники влади закликають усіх до толерантності. “Насправді, великого конфлікту немає, – вважає Олег Демчук, – головне – не піддаватись на провокації і бути терпимими, адже Бог – є Любов.”

http://www.risu.org.ua/ukr/news/reportage/article;21934/
Записан
Marijka
Новичок
*

репутация +0/-0
Сообщений: 33« Ответ #4 : 09 Мая 2008, 10:47:16 »

Мусульмани вирішили попіаритись
Записан
Frutik
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 830


дарк бір кемп


« Ответ #5 : 09 Мая 2008, 11:05:45 »

в чому проблема. хай мусліми ще раз спробують завоювати камянець  bud   баян, аднака bud
Записан

там нєт счьота рєкам і морям, но по нім нєльзя доплить домой (с) арія
WERONIKA
Ветеран
*****

репутация +11/-1
Сообщений: 442


« Ответ #6 : 09 Мая 2008, 11:28:56 »

предупреждение
удалено цитирование последнего сообщения


Вам шо повоювати затілось?
Вони нас без жодного пострілу завоюють. Приїдуть і народять повно дітей. Тай по всьому.
« Последнее редактирование: 09 Мая 2008, 11:47:08 от Snake » Записан
WERONIKA
Ветеран
*****

репутация +11/-1
Сообщений: 442


« Ответ #7 : 09 Мая 2008, 11:32:37 »

Мусульмани вирішили попіаритись

Я не впевнена, що то справжні мусульмани. Справжні мусульмани шанують Матір Божу як матір великого пророка Ісуса Христа, а ці верзуть якусь "чушь".
Записан
georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #8 : 09 Мая 2008, 12:27:12 »

Брєд і шиза це все. Цікавий нюанс - Партія Аллага (Аллаха) та її лідер Сергій Макоцей в Гуглі згадуються виключно в зв"язку з костьолом і мінаретом.Висновки -
варіант а - чуваки роблять собі піар,не  думаючи головою,що з цього може бути
варіант б - чуваки ціленаправлено роздувають міжрелігійний конфлікт в інтересах третьої особи

2 Вероніка - наразі Україна не є настільки привабливою для мешканців Сходу,щоб вони почали масово сюди мігрувати. Якщо на протязі найближчіх 5-10 років прийняти відповідні регулюючі закони,то може все і обійдеться
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Marijka
Новичок
*

репутация +0/-0
Сообщений: 33« Ответ #9 : 09 Мая 2008, 13:11:31 »

"Партія Аллаха "згадується в інеті не тільки виключно в зв'язку з костелом та мінаретом. А от Аллага та Макоцей - так.
Записан
georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #10 : 09 Мая 2008, 13:41:50 »

мав на увазі,що "Аллага" в деяких джерелах згадується як "Аллаха"
А взагалі  "партія  Аллаха"  по арабськи - "Хезболлах" - так шо цей  Сірьожа явно шось нехороше задумав.
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #11 : 09 Мая 2008, 13:46:33 »

Ще б "основой" чи "фундаментом" свою організацію назвав би
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Darth Vader
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 1845


Linux is obsolete. (c) Andy Tanenbaum


WWW
« Ответ #12 : 09 Мая 2008, 15:00:45 »

в чому проблема. хай мусліми ще раз спробують завоювати камянець  bud   баян, аднака bud
А що католики у же завоювали? Чи я щось пропустив?
Записан

Darth Vader
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 1845


Linux is obsolete. (c) Andy Tanenbaum


WWW
« Ответ #13 : 09 Мая 2008, 15:05:19 »

Взагалі ситуація неоднозначна як на мою думку. Якщо міська влада передала (повернула) костел католикам, то логічно, що "Партія Аллаха" висуває свої вимоги, вбачаючи аналогію.
Записан

georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #14 : 09 Мая 2008, 16:19:53 »

Мерія передає громадам те,що було в них відібрано комуняками.А  цей український хезболлах намагається виправити "історичну несправедливість" 300-річної давності.
Доречі,має хтось якусь інформацію про цю організацію,її керівництво,фінансування і т.п.? Цікаво,звідки тут "ноги ростуть"
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Darth Vader
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 1845


Linux is obsolete. (c) Andy Tanenbaum


WWW
« Ответ #15 : 09 Мая 2008, 17:07:31 »

Мерія передає громадам те, що було в них відібрано комуняками.
Я плакалъ...
Записан

georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #16 : 09 Мая 2008, 17:48:22 »

"плач,плач,танцуй,танцуй,бігі ат міня- я тваї сльози (с)" 
 
Мерія = міська влада.
 Громада -  "  1. Група людей, об'єднаних спільністю становища, інтересів і т. ін. 2. Об'єднання людей, що ставлять перед собою певні спільні завдання; організація"       http://www.slovnyk.net/?swrd=%E3%F0%EE%EC%E0%E4%E0

ШО НЕ ТАК?
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Darth Vader
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 1845


Linux is obsolete. (c) Andy Tanenbaum


WWW
« Ответ #17 : 09 Мая 2008, 18:49:19 »

наголос був на  "те, що було в них відібрано комуняками"
Повернути "те, що було відібрано комуняками" неможливо (чому - подумай сам).

Записан

georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #18 : 09 Мая 2008, 19:43:41 »

Ти шо,програміст? Смеющийся
Добре,уточнюю формулювання  -"міська влада повертає релігійним громадам культові споруди,які були були в них конфісковані за часів Радянського Союзу" - так краще?
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Митрий
Администратор форума
Ветеран
*****

репутация +26/-5
Сообщений: 1416


Вино какой страны Вы предпочитаете в этовремясуток


« Ответ #19 : 09 Мая 2008, 23:04:20 »

Ось ще фотки* 11340_Eciadhaaeaiea7_resize_jpg90807ba4c233aebec0176df50c31cc50.jpg (131.45 Кб, 832x486 - просмотрено 132 раз.)
« Последнее редактирование: 17 Февраля 2012, 15:32:21 от Митрий » Записан
Митрий
Администратор форума
Ветеран
*****

репутация +26/-5
Сообщений: 1416


Вино какой страны Вы предпочитаете в этовремясуток


« Ответ #20 : 09 Мая 2008, 23:05:10 »

 можна було б зробити анімовану гіфку.


* 10749_minaret_01_jpg.jpg (53.87 Кб, 383x600 - просмотрено 126 раз.)

* 10747_minaret_02_gif.jpg (82.13 Кб, 400x600 - просмотрено 130 раз.)

* 10753_minaret_03_jpg.jpg (47.82 Кб, 383x600 - просмотрено 139 раз.)
« Последнее редактирование: 17 Февраля 2012, 15:33:37 от Митрий » Записан
Митрий
Администратор форума
Ветеран
*****

репутация +26/-5
Сообщений: 1416


Вино какой страны Вы предпочитаете в этовремясуток


« Ответ #21 : 09 Мая 2008, 23:05:49 »

Для наочності, так би мовити


* 11217_minar.jpg (99.46 Кб, 708x518 - просмотрено 132 раз.)
« Последнее редактирование: 17 Февраля 2012, 15:35:39 от Митрий » Записан
Snake
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 6284


One Bourbon, One Scotch, One Beer!!!


« Ответ #22 : 09 Мая 2008, 23:19:43 »

насколько припоминаю на минарете деву попирающую полумесяц поставили, ввиду невозможности его снести

турки уходили из города по мирному договору, и там было указано о запрещении сноса мусульманских храмом, для католиков это был единственный выход, как бы поиздевались, но не повод для войны
Записан
aleksandr
Ветеран
*****

репутация +5/-1
Сообщений: 1486« Ответ #23 : 10 Мая 2008, 02:20:24 »

почему же полумесяц "попирает" вовсе не мусульманскую капитель?дурацкая эклектика или это не полумесяц?Что было раньше построено-собор или минарет?Вокруг Софии в Стамбуле полно минаретов и ничего страшного!
Записан
aleksandr
Ветеран
*****

репутация +5/-1
Сообщений: 1486« Ответ #24 : 10 Мая 2008, 02:24:48 »

И у Сирожы Макоцей имя более чем странное для мусульманина!Шото тут нечисто! Смеющийся
Записан
105
Ветеран
*****

репутация +35/-2
Сообщений: 2237« Ответ #25 : 10 Мая 2008, 11:26:52 »

Цитировать
насколько припоминаю на минарете деву попирающую полумесяц поставили, ввиду невозможности его снести

Ні, як пишеться в літературі, місяць було залишено свідомо: по-перше, було створено образ апокаліптичної Діви, котра стоїть на Місяці, попирає ногами Змія, і яка саме починає народжувати (WERONIKO, ти скорше знайдеш посилання в Святому Письмі). Придивіться добре - це таки постать вагітної жінки в стані переймів. Взагалі-то, в Святому письмі це навіть не Діва Марія, а образ Нової Церкви, щось таке.

Крім того, Мадонна на мусульманському мінареті з півмісяцем символізує торжество християнської церкви над іновірцями - тобто мусульманами.
Записан
georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #26 : 10 Мая 2008, 12:00:20 »

 ОПА! Здається,шо макоцеїв хезболлах- контора мейд ін Камєнєц. 
---  http://www.kam-pod.net/smf/index.php?topic=2071.msg67755#new
А в кого є якісь контакти представників мусульманської спільноти в Кам'янці? Може телефон Макоцея?

"Чєм дальше,тєм страньше"(с)
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Darth Vader
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 1845


Linux is obsolete. (c) Andy Tanenbaum


WWW
« Ответ #27 : 10 Мая 2008, 12:27:01 »

Ти шо,програміст? Смеющийся
Добре,уточнюю формулювання  -"міська влада повертає релігійним громадам культові споруди,які були були в них конфісковані за часів Радянського Союзу" - так краще?
Взагалі-то, я программіст.  Улыбка  А що можу мати якісь привілеї?  Подмигивающий

Але по темі:
Нічого вона не повертає (тобто ніякого плану чи благородних намірів я не бачу).
Їде просто роздача наліво і направо. І хто, у 90-х виявися спритіший, той щось і має.  А хто -  ні, то тепер вимагає собі мінарет.

До речі, а як бути з Собором Олександра Невського, вірменським Миколаївським собором - їх підірвали.
Міська влада поверне коштами чи матеріалами?

А як бути з протестанською кірхою (там тепер ДЮСШ№1) ?

А ті релігійні споруди, що знаходяться зараз у ПДАТУ та у харочового коледжу?
Записан

Я
Постоялец
***

репутация +2/-0
Сообщений: 149


Дорогу осилит идущий


« Ответ #28 : 10 Мая 2008, 13:04:01 »

От мусульман неоднократно слышала такую информацию: "Странное сооружение- минарет с Мадонной. В мусульманстве минарет- символ детородного органа Магомета". Когда католики водружали статую на минарет, они об этом не знали? или оно (сооружение) что символизирует? Или инфа у меня не точная? Как говорится - за что купила…
Записан
Snake
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 6284


One Bourbon, One Scotch, One Beer!!!


« Ответ #29 : 10 Мая 2008, 18:07:25 »

Цитировать
насколько припоминаю на минарете деву попирающую полумесяц поставили, ввиду невозможности его снести

Ні, як пишеться в літературі, місяць було залишено свідомо: по-перше, було створено образ апокаліптичної Діви, котра стоїть на Місяці, попирає ногами Змія, і яка саме починає народжувати (WERONIKO, ти скорше знайдеш посилання в Святому Письмі). Придивіться добре - це таки постать вагітної жінки в стані переймів. Взагалі-то, в Святому письмі це навіть не Діва Марія, а образ Нової Церкви, щось таке.

Крім того, Мадонна на мусульманському мінареті з півмісяцем символізує торжество християнської церкви над іновірцями - тобто мусульманами.

а я о чем тогда?

минарет нельзя было снести по условиям договора
но оставить его просто так тоже не могли

вот и решили символизировать "торжество християнської церкви над іновірцями - тобто мусульманами"
Записан
Blacky
Ветеран
*****

репутация +24/-39
Сообщений: 960


Екзарх


WWW
« Ответ #30 : 10 Мая 2008, 18:55:13 »

насколько припоминаю на минарете деву попирающую полумесяц поставили, ввиду невозможности его снести

турки уходили из города по мирному договору, и там было указано о запрещении сноса мусульманских храмом, для католиков это был единственный выход, как бы поиздевались, но не повод для войны

 Турки пішли в 1699 році.
Мадонну з Данціга (сучаний Гданськ) лоставили в місто в 1756 році.
Через 57 років.


удалил оффтоп
« Последнее редактирование: 11 Мая 2008, 00:35:39 от Snake » Записан
Blacky
Ветеран
*****

репутация +24/-39
Сообщений: 960


Екзарх


WWW
« Ответ #31 : 10 Мая 2008, 19:00:05 »

От мусульман неоднократно слышала такую информацию: "Странное сооружение- минарет с Мадонной. В мусульманстве минарет- символ детородного органа Магомета". Когда католики водружали статую на минарет, они об этом не знали? или оно (сооружение) что символизирует? Или инфа у меня не точная? Как говорится - за что купила…

Саме що "за що купила". Більшість стел і мінаретоподібних будівель в дуже далекому оригіналі були фалічними символами, але часи змінюються, свастика вже не солярний символ для європейців - так і тут. Бо так ще трошки - і та нещасна баба на київському майдані виявиться збоченкою з гігантомахією. 
Записан
Snake
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 6284


One Bourbon, One Scotch, One Beer!!!


« Ответ #32 : 11 Мая 2008, 00:38:50 »

насколько припоминаю на минарете деву попирающую полумесяц поставили, ввиду невозможности его снести

турки уходили из города по мирному договору, и там было указано о запрещении сноса мусульманских храмом, для католиков это был единственный выход, как бы поиздевались, но не повод для войны

 Турки пішли в 1699 році.
Мадонну з Данціга (сучаний Гданськ) лоставили в місто в 1756 році.
Через 57 років.не спорю
озвученную мною версию слышал неоднократно
попробую найти источник

твои факты пока ее не отрицают


Записан
Snake
Ветеран
*****

репутация +0/-0
Сообщений: 6284


One Bourbon, One Scotch, One Beer!!!


« Ответ #33 : 11 Мая 2008, 18:32:47 »

есть вопросы ко мне? - пиши в личку

оффтоп удалил

бан 10 дней
Записан
Цыпа
Рыба Баскервилей
Ветеран
*****

репутация +2/-0
Сообщений: 894« Ответ #34 : 11 Мая 2008, 23:07:14 »

Тащщусь от темы...
Если осилите ответ на вопрос, буду счастлива. Мусульмане на форуме есть? Что символизирует минарет?
Записан
aleksandr
Ветеран
*****

репутация +5/-1
Сообщений: 1486« Ответ #35 : 11 Мая 2008, 23:32:36 »

может ракету на старте?
Записан
105
Ветеран
*****

репутация +35/-2
Сообщений: 2237« Ответ #36 : 11 Мая 2008, 23:37:27 »

Мінарет як фалічний символ? Як в анекдоті: "Лікарю, де ви набрали цих сороміцьких малюнків?"
Звісно, можна у кожному видовженому предметі бачити фаллос, так само як у кожному округлому й порожнистому - вагіну (цікаво, про що думав гончар, коли ліпив свої горщики?)

По-моєму, цілком прагматично і асексуально було вигадати високі стовпи, з яких муллу просто далеко чути. А Мадонну, яку висадили на той-таки стовп, просто далеко видно, і нібито до неба їй так ближче Улыбка

А всі ці заявки мусульманів, що їм мінарета не треба - вони лише хочуть його відреставрувати - то мабуть, нема у цьому необхідності, тому що католики й самі це зроблять - за своїм графіком. Спершу саму катедру, тепер завершують дзвіницю, а там і до мінарета руки дійдуть.
Записан
Forest
Будь честным с собой
Пользователь
**

репутация +0/-0
Сообщений: 92« Ответ #37 : 12 Мая 2008, 10:32:15 »

насколько припоминаю на минарете деву попирающую полумесяц поставили, ввиду невозможности его снести

турки уходили из города по мирному договору, и там было указано о запрещении сноса мусульманских храмом, для католиков это был единственный выход, как бы поиздевались, но не повод для войны

 Турки пішли в 1699 році.
Мадонну з Данціга (сучаний Гданськ) лоставили в місто в 1756 році.
Через 57 років.

После 1699 статую водворили, но сначала деревянную.
Записан

Ах, как хочется взлететь,
Воспарить над облаками.
Не в силах больше я терпеть
Тоску земли под грешными ногами!!!
WERONIKA
Ветеран
*****

репутация +11/-1
Сообщений: 442


« Ответ #38 : 12 Мая 2008, 12:20:41 »

" І  знамення велике видно було на небі - жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок. І мавши в утробі, кричить, мучившись від потуг пологових та болю родження.
Видно було й інше знамення на небі, от - великий дракон червоний, який мав сім голів і десять рогів, і на головах його - сім діядем; хвіст його зволік третину зірок із неба і поверг їх на землю. І дракон стоїть перед жінкою, яка має родити, щоб, коли народить, дитя її пожерти. І народила сина-мужа, що має пасти всі народи жезлом залізним; і вознесено дитя її до Бога та престола його. А жінка втекла в пустелю, де має там місце, приготоване від Бога....."
                                                                                                                                    Одкровення 12, 1-6.
Інтерпретація тексту Йоана Євангелиста  біблістами принесла такі результати:
Жінка - Марія, матір Месії, уособлення спільноти добрих, що воюють проти царства підступного змія (диявола).
Син- Месія, Ісус і містичний символ Христових вірних, Церкви.
Записан
Брысь
сам такой!
Ветеран
*****

репутация +3/-0
Сообщений: 761


тайшо


« Ответ #39 : 12 Мая 2008, 13:18:08 »

... и минарет, как фаллос! Всё сходится.
ведь Все верующие (и католики, и мусульмане) воюют "проти царства підступного змія (диявола)."
Записан

Убеждённый пролетарийб*ля. Вежливый. Антогонист. Пофигист. Хулиган. Хиппий. Пью. Портвейн. Меняю аватары. На портвейн.
aleksandr
Ветеран
*****

репутация +5/-1
Сообщений: 1486« Ответ #40 : 12 Мая 2008, 13:48:46 »

...таки не ракета.Жаль!
Записан
WERONIKA
Ветеран
*****

репутация +11/-1
Сообщений: 442


« Ответ #41 : 12 Мая 2008, 18:50:14 »

... и минарет, как фаллос! Всё сходится.
Це нагадує "сексуальну стурбованість". З цим не на форум, а до сексуолога, психіатра або психолога.

Мінарет арабською "манара", що значить місце з якого видно світло, маяк.
Записан
georg
флудер
Ветеран
*****

репутация +82/-3
Сообщений: 3230


коммунизм - пыздыр максымардыш пыж


« Ответ #42 : 12 Мая 2008, 19:16:39 »

Це нагадує "сексуальну стурбованість". З цим не на форум, а до сексуолога, психіатра або психолога.

 Краще в бордель.
Повертаючись до  кам"янецьких мусульман - може,хтось все-таки знає,хто це такі і звідки взялися? І шо то за один - Сергій Макоцей?
Записан

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
dedushka_Ho
Ветеран
*****

репутация +51/-3
Сообщений: 1977« Ответ #43 : 13 Мая 2008, 16:06:09 »

А что это за "партия аллаха" такая? Подозрительное название. Экстремизьмом попахивает.
Записан
aleksandr
Ветеран
*****

репутация +5/-1
Сообщений: 1486« Ответ #44 : 13 Мая 2008, 16:53:32 »

Нехватало чтобы Каменец стал штаб-квартирой исламистов!

[вложение удалено Администратором]

[вложение удалено Администратором]
Записан
Debris
Ветеран
*****

репутация +65/-11
Сообщений: 2331


Mountain's Alone


« Ответ #45 : 13 Мая 2008, 22:15:16 »

Я лично знаю Сергея, только я был не в курсе, что курирует общину. Говорить правильною українською мовою, на араба абсолютно не схожий Улыбка. Впечатление при общении производит серьезное, вроде закончил наш истфак.
Записан

"Вулицею Грушевського колонами, мов броньовані мурахи, сунуть українські міліціонери, що за наказом української влади ідуть розганяти українських громадян, які вийшли захищати українську мову"

Свобода начинается со слова "нет", когда ты упрямо мотаешь головой, утираешь ледяной пот и встаешь один против всех...
DW
Старожил
****

репутация +13/-0
Сообщений: 319« Ответ #46 : 13 Мая 2008, 23:45:11 »

Да тоже не раз общался с Сергеем , нормальный муж. Довольно образован человек. Как по мне что то они  погорячились.
Записан
Страниц: 1 2 [Все] Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  


Войти

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Рейтинг@Mail.ru