Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
24 Марта 2019, 15:49:45
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Каменец-Подольский. Жизнь Города
| |-+  про Каньйон, владу та забори
| | |-+  Місто зелених парканів
Страниц: 1 2 [Все] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Місто зелених парканів  (Прочитано 8034 раз)
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« : 11 Ноября 2008, 16:57:04 »

ви помітили, як їх дофіга у Старому Місті?

особливо у Старому Місті. там, де купа старовинних фундаиментів, викопано котловани без жодних археологічних розкопок.

- будинок по вулиці Татарській навпроти Катедри (1859 р, є табличка) збираються зносити (розповіли робітники забудовників)
- фортеця, зокрема і Новий Замок (вал) заливаються бетоном.
- будинок архіву, його північний фасад, через прибудову дав тріщину в основних стінах, сподіваюся всі то бачили?
- піцерія "Нью-Йорк стріт" посеред старого міста - наче насмішка над його іторичністю і красою?

будемо щось робити, чи зачекаємо доки Квітка на Камені стане гламурним шматком гівна?
haiduk
Постоялец

репутация +1/-0

« Ответ #1 : 11 Ноября 2008, 20:39:48 »

Є конкретні пропозиції?
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #2 : 12 Ноября 2008, 08:38:08 »

я перечитав всю тему, що стосувалася "навастроєк в старам горадє" і пропозицій так і не побачиу.

є запитання, до тих, хто розуміє :
1) будинок архіву втрачає стіну через будівництво чи підземні води(таке мені доводила одна особа)?
2) Новий Замок (які саме порушення архітектурного ансамблю там є, з наукової точки зору), аргументи конкретні факти порушення і знищення пар*ятника архітектури, бо все, що я бачу і у собі в тому числі - лише емоції.
3) чи працювали археологи під час викопування котловану за Тарасом Бульбою, біля домініканського, біля ратуші, якщо працювали, то чи є якісь висновки з їх роботи, якщо ні, то чи мали б працювати, якщо мали б але не працювали, то чому це так?

можна діяти як "Олд сейв Київ". Ви готові?
haiduk
Постоялец

репутация +1/-0

« Ответ #3 : 12 Ноября 2008, 09:13:13 »

Офіційно так званою забудовою та реставрацією займаються "компетентні" органи, проекти на реставрацію є. Офіційно  - крупних порушень не видно. Несмак, невідповідність за стилем та порушення процедур (ті самі археологічні дослідження на початковому етапі робіт) зафіксувати практично не можливо - з одного боку це питання майже філософські, з іншого  немає організації, що вповноважена це робити.
 Мене особисто турбує все, що відбувається теж дуже сильно. Але можливостей створити потужну, обгрунтовану фахівцями і  в той самий час конструктивну опозицію поки не бачу.
Особисто привозив в місто пропозицію від іноземних рествраторів каменярів  взяти участь в реставраціі чи не на громадських засадах та навчати цьому ремеслу в Європі студентів тогож будівельного технікуму. Нікого ці пропозиції не зацікавили - позиція НІАЗу та Музею - ми не хочемо на фоні Європи виглядати лохами, Будівельному технікому взагалі, я так зрозумів, всеодно.
По  Новому замку (як і старому)- роботи номінально ведуться за проектом Пламеницьких. Грунтовної наукової апробації проект не проходив. В опозиції до ньогобули І.С Вінокур і М.Б. Петров - на жаль, обидва вже покійні.
Історії фортифікації, як окремої галузі військово історичної науки на Україні не існує - замки  вивчають крєзнавці, реставрують відповідно теж місцеві самородки.
« Последнее редактирование: 12 Ноября 2008, 09:24:41 от haiduk » Записан
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #4 : 12 Ноября 2008, 10:02:29 »

коли мені говорять - "чому ти пінишся, хіба краще було б щоб все те з часом завалилося?" у мене є лише один аргумент - мінарет, який колись не зруйнували, хоч і збиралися. ми ж всі, що тут живемо, маємо (гіпотетичну) можливість зупинити варварську забодуву, чи, принаймні, спробувати звернути увагу громадськості - можливо - за межами Кам*янця. бо я впевнений, що якщо тут немає достатньої кількості людей, кого турбує ця проблема, то їх можна знайти за межами міста. + долучити митців. 

теоретично ,саме заповідник мав би тим займатися, але доки у держави немає грошей, товаріщі, які ті гроші мають нищасть вае на своєму шляху під благолодним знаменем "реставрації" та "історичної відбудови".
Митрий
Администратор форума
Ветеран

репутация +26/-5

Вино какой страны Вы предпочитаете в этовремясуток

« Ответ #5 : 12 Ноября 2008, 10:15:29 »

Археологічного нагляду на новобудовах Старого міста не було і не буде. Фахівці цим занепокоєні, та нічого зробити з такою ситуацією не можуть. Ну, хіба, власним коштом та не маюче на це відповідних дозволів і повноважень. і у вільний від роботи час.
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #6 : 12 Ноября 2008, 10:32:20 »

тобто Ви пропонуєте залишитив се так, як є і подивитися, що з того вийде?
Darth Vader
Ветеран

репутация +0/-0

Linux is obsolete. (c) Andy Tanenbaum

« Ответ #7 : 12 Ноября 2008, 16:45:12 »

тобто Ви пропонуєте вивести людей на Майдан?

Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #8 : 12 Ноября 2008, 17:03:55 »

А что? Пора года как раз подходящая наступает Смеющийся
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #9 : 12 Ноября 2008, 17:12:53 »

По теме: вот вчера решил прогуляться по Старому городу с фотегом и штативом, снять чего-нить несовременное и интересное - ан нет,  огламуривание везде с крашеными фасадами и чугунными решетками. Пожалуй, лишь Казармы сейчас представляют для меня фото-интерес, до них не добрались еще...
Lina
Ветеран

репутация +9/-0

Плач не дав свободи ще нікому

« Ответ #10 : 12 Ноября 2008, 18:43:08 »

Тобто реконструювати історичні памятки непотрібно. Нехай розсипаються, а ми фотографуватимемо руїни, в яке перетворимо історичне минуле
Я не підтримую тих, хто не проводить належним чином розкопки, але ж спокійно дивитися як таку красу руйнує час і природа також неправильно.
Якщо не давати в аренду архітектурні памятки, для потенційних реконструкторів, то що нашим дітям, внукам залишиться - лише гора каміння з надписом "На цьому місці колись..."

Любіть у труді, у коханні, в бою,
як пісню, що лине зорею...
Всім серцем любіть Україну свою -
і вічні будемо із нею!
Парильщик
Гость
« Ответ #11 : 12 Ноября 2008, 19:02:00 »

Шановний  joperesete   
Звичайно  в  Кам"янці  є  проблеми. Немає  археологічного  нагляду,  фахівці  занепокоєні,  невистачає  грошей. Але  ми  живемо  в  нашій  державі , і  наше  місто  відповідно  має  всі  загальноукраїнські  проблеми.  Якщо  розглядати  проблему  в  порівнянні з  іншими  історичними  пам"ятками  України,  то  Кам"янець  тут  на  рівні rulesssssЗайдіть  на  блекин  сайт,  подивіться  в  якому  стані  інші  замки.
 Шановний  joperesete   .  Хочете  щось  робити-  сідайте  на  маршрутку,  їдьте  в  Кудринці,  копайте  і  реставруйте.  Та  і  дозвіл  у  вас  запитають  років  через  2,  бо  туди  крім місцевих  кіз  та  заблукалих  туристів  взагалі  ніхто  не  ходить. 
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #12 : 13 Ноября 2008, 10:10:06 »

По теме: вот вчера решил прогуляться по Старому городу с фотегом и штативом, снять чего-нить несовременное и интересное - ан нет,  огламуривание везде с крашеными фасадами и чугунными решетками. Пожалуй, лишь Казармы сейчас представляют для меня фото-интерес, до них не добрались еще...

ти, до речі, пробува потрапити туди офіційно попросившись у сторожа? вдалося?

поясніть, до чого тут Ваша репліка?

Тобто реконструювати історичні памятки непотрібно. Нехай розсипаються, а ми фотографуватимемо руїни, в яке перетворимо історичне минуле
Я не підтримую тих, хто не проводить належним чином розкопки, але ж спокійно дивитися як таку красу руйнує час і природа також неправильно.
Якщо не давати в аренду архітектурні памятки, для потенційних реконструкторів, то що нашим дітям, внукам залишиться - лише гора каміння з надписом "На цьому місці колись..."

звичйно ж, краще, коли "історичне минуле" перетворюється на жахливий і гламурний несмак.

300 -400 років стояло, і не зруйнувалося, блін. доки не взялися за роботу "реставратори"

Шановний  joperesete  
Звичайно  в  Кам"янці  є  проблеми. Немає  археологічного  нагляду,  фахівці  занепокоєні,  невистачає  грошей. Але  ми  живемо  в  нашій  державі , і  наше  місто  відповідно  має  всі  загальноукраїнські  проблеми.  Якщо  розглядати  проблему  в  порівнянні з  іншими  історичними  пам"ятками  України,  то  Кам"янець  тут  на  рівні rulesssssЗайдіть  на  блекин  сайт,  подивіться  в  якому  стані  інші  замки.
 Шановний  joperesete   .  Хочете  щось  робити-  сідайте  на  маршрутку,  їдьте  в  Кудринці,  копайте  і  реставруйте.  Та  і  дозвіл  у  вас  запитають  років  через  2,  бо  туди  крім місцевих  кіз  та  заблукалих  туристів  взагалі  ніхто  не  ходить. 
Шановний Парільщик, звичайно ваші пишномовні і стандартні фрази у першому абзаці дуже гарні, але невже ви думаєте, що краще прямо зараз зробити щось неповоротне лише тому, що "в інших" не "на рівні"? і що означає оте "на рівн"? хто встановив "рівень"? чи критеріЇ? якщо Ви ж говорите, що "немає археологічного нагляду". якби ж хоч не було належного археологічного нагляду. так ні, Ви самі констатуєте, що його "немає" зовсім!

я, шановний Парільщик, не археолог, на жаль, не реставратор і навіть не історик ,а ви?
Lina
Ветеран

репутация +9/-0

« Ответ #13 : 13 Ноября 2008, 10:35:33 »

Що без сторонньої підтримки простояло 300-400 років і не зруйнувалося? Покажіть таку памятку, до якої стільки років ніхто не торкався.

і вічні будемо із нею!
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #14 : 13 Ноября 2008, 10:51:27 »

важливо розуміти, що вважаєте під "руйнуванням" Ви? я вважаю, що Порохові склади і Польська брама, Турецький бастіон, Казарми, Вірменський бастіон поки що виглядають набагато атмосферніше, ніж всі оті прянічні доміки , що як гриби ростуть в старому місті
Lina
Ветеран

репутация +9/-0

« Ответ #15 : 13 Ноября 2008, 11:07:09 »

Так, але чи не жутковато ходити буде по Старому місту, коли все воно виглядатиме як Польська брама чи Порохові склади?

і вічні будемо із нею!
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #16 : 13 Ноября 2008, 11:09:56 »

важливо розуміти, що вважаєте під "руйнуванням" Ви? я вважаю, що Порохові склади і Польська брама, Турецький бастіон, Казарми, Вірменський бастіон поки що виглядають набагато атмосферніше, ніж всі оті прянічні доміки , що як гриби ростуть в старому місті

Вот тут полностью поддерживаю...
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #17 : 13 Ноября 2008, 11:12:18 »

2 joperesete - В казармы официально проходил за бутылку (это так, в виде презента, он ее не требовал) в августе, причем в составе группы в 5 человек с камерами, штативами и т.д.
З.Ы. Правда, договаривался заранее со сторожем насчет троих)). Ну и, надо сказать, держался он долго, просто я был настойчив
« Последнее редактирование: 13 Ноября 2008, 11:29:07 от vodopyan0ff » Записан
Xen
Ветеран

репутация +69/-11

Ктулху вас всех зохаваит.

« Ответ #18 : 13 Ноября 2008, 11:38:42 »

Думаю, що якби Пізаньська вежа стояла в Кам"янці, то наші реставратори її б вирівняли...

Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча.
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #19 : 13 Ноября 2008, 11:39:55 »

... и покрасили бы в голубой или розовый цвет...
Митрий
Администратор форума
Ветеран

репутация +26/-5

« Ответ #20 : 13 Ноября 2008, 12:07:04 »

Тут Пишномовний Парільшчик мені нагадав міського чиновника.
Але, як не парадоксально, таки правий, коли каже робити реставрацію в Кудринцях своїм корштом. Що в Кам’янці-Подільському грощовиті забудовники і роблять. Такев коло....

joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #21 : 13 Ноября 2008, 12:41:08 »

Так, але чи не жутковато ходити буде по Старому місту, коли все воно виглядатиме як Польська брама чи Порохові склади?

не так давно, за архівом були чудові руїни францисканського монастиря (Крейзі-Хаус, в народі[), з різьбленими порталами, камінами і - !!!навіть!!! - залишками кольорових фресок на горішньому поверсі. цікаво, що із того зоставили забудовники? бо коли я просився туди потрапити, мене "культурно" послали - "нє положено!

2 joperesete - В казармы официально проходил за бутылку (это так, в виде презента, он ее не требовал) в августе, причем в составе группы в 5 человек с камерами, штативами и т.д.
З.Ы. Правда, договаривался заранее со сторожем насчет троих)). Ну и, надо сказать, держался он долго, просто я был настойчив
дякую =) я колись у 2003 році теж там був з товаришами, сказали, що на 10 хв, а блукали хвилин 40, до сутінків. але після того - офіціно - не вдавалося, а по-піратськи той сторож одног оразу мене звідтіля дрином виганяв =))))

Думаю, що якби Пізаньська вежа стояла в Кам"янці, то наші реставратори її б вирівняли...

а з Парфенона та Колізея зробили б ВДНХ і Стадіон, відповідно.
« Последнее редактирование: 13 Ноября 2008, 12:42:26 от joperesete » Записан
Lina
Ветеран

репутация +9/-0

« Ответ #22 : 13 Ноября 2008, 12:49:56 »

Крейзі хаус справді шкода що відбудовують. Але ж останнім часом він розсипався прямо на очах.
Я колись у майстрів запитувалась про фрески, то вони сказали що нічого там не залишилось від них, а подивитись не впустили.
А скільки гостей міста ми в свій час лякали страшилками про привидів Крейзі хауса Улыбка

і вічні будемо із нею!
joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #23 : 13 Ноября 2008, 12:55:21 »

не сумніваюся, що тепер уже "нічого не залишилося". але навіть тоді ,коли вже забили дошками вікна і поставили зелений вагончик ,я лазив там і бачик те, що від них залишилося. і чудоввий був майданчик францисканського монастиря з видом на Польські і Фортецю, куди можна було потрапити лише з Крейзі.
Darth Vader
Ветеран

репутация +0/-0

« Ответ #24 : 13 Ноября 2008, 13:20:14 »

поясніть, до чого тут Ваша репліка?
Це не репліка, а запитання.
« Последнее редактирование: 13 Ноября 2008, 13:21:44 от Darth Vader » Записан

joperesete
Пользователь
**

репутация +0/-0

« Ответ #25 : 13 Ноября 2008, 13:34:01 »

але "?" в кінці речення зовсім не означає, що зміст цього речення не є просто уїдливою реплікою =)
Darth Vader
Ветеран

репутация +0/-0

« Ответ #26 : 13 Ноября 2008, 14:39:22 »

Який жах? В замешательстве  А де ж відповідь?

P.S. Це так для загального розвику http://www.zn.ua/3000/3680/62301/
« Последнее редактирование: 13 Ноября 2008, 14:55:19 от Darth Vader » Записан

Парильщик
Гость
« Ответ #27 : 13 Ноября 2008, 19:25:19 »

В  когось  є  фотки  двадцятирічної  давності?  Тоді  було  місто  не  зелених  парканів,  а  пустирів  та  сміттярок.
Фінансів  на  державну  реставрацію  Старого  Міста  катастрофічно  не  вистачає.
Звичайно  в приватній  забудові  не  все  гладко, але   щоб  отримати  конкретну  відповідь  потрібно  задавати  конкретне  питання.  Ну  лопла стіна,   ну  і  що?  Про  це  всі  знають .І  кам"янчани,  і  влада,  і  всі  туристи.  Будуть  проводитись  ремонтні  роботи.  поправлять.  Щорби  тема  була  живою  потрібно  розповісти  про  те  ,  що  ніхто  незнає,  але  аргументовано,  показати  проблему  під  іншим  кутом.  А  так.... В  зелених  парканах  бачу  позитив. 
Zemljak
Старожил

репутация +6/-9

« Ответ #28 : 16 Ноября 2008, 19:23:29 »

предупреждение
удалено цитирование последнего сообщения

- А я в зелених парканах позитиву зовсім не бачу.Якщо б Старе  місто було б чиєюсь приватною садибою, то нічого не поробиш .Але це поки ще не зовсім так ,хоча приватизують в таких темпах як більшовики  одержавлювали.Зрозуміло , що потрібно відтворювати те , що було побудовано  колись  відповідно до планів і залишених зображень . Якщо це робиться на приватний розсуд,то  врезультаті  і зявлються   сучасні котеджі.Та чи є це історична відбудова ?- Ні просто сучасна забудова! Непрємно бачити місто в якому  ти прожив ,перетворюється в чуже.В цьому сенсі згадується фортеця , яка все більше нагадує замок Синьої бороди.

Друга проблема:чи відбудовуються  історичні споруди  для потреб громади?Наприклад ,не пивничок ,а культурних закладів
Наприклад , тут нема жодного   книжного  магазину,кіоску.Музеї . галерея були викоратані ще до незалежності. Може це нормально?

Третя проблема- тотальне  винищення озеленення  заради забудови і дозвіл на інтенсивний рух транспорту.

Отже може краще не  спішити забудовувати ,а відтворювати в максимальній  подобі до минулого. Розумію , що зараз гроші вирішують все. Та ніколи не згоджуся , що грошові мішки завжди праві.
« Последнее редактирование: 17 Ноября 2008, 00:08:34 от Snake » Записан
Митрий
Администратор форума
Ветеран

репутация +26/-5

« Ответ #29 : 17 Ноября 2008, 10:06:57 »

У цю суботу відболись установчі збори ініціативної групи, яка має аналізувати та поширювати інформацію про відповідності історичній правді реставрації Старої фортеці.
haiduk
Постоялец

репутация +1/-0

« Ответ #30 : 17 Ноября 2008, 13:26:27 »

А можна детальніше про цю групу?
Страниц: 1 2 [Все] Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти