Незалежна оцінка роботи Кам"янець- Подільської держрибохорони

Автор Парильщик, 30 Квітня 2009, 20:32:24

« попередня тема - наступна тема »

Як працює Кам"янець-  подільська  держрибохорона?

добре
0 (0%)
задовільно
1 (8.3%)
незадовільно
11 (91.7%)

Всього голосів: 11

Парильщик

В  Україні  є  така  служба
----------------------------------
ГОЛОВНЕ ДЕРЖАВНЕ ОПЕРАТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ, ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ВОДНИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА
(ОПЕРАТИВНА ДЕРЖРИБООХОРОНА)

КЕРІВНИК, ЙОГО ЗАСТУПНИКИ ТА НАЧАЛЬНИКИ ОСНОВНИХ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ:

Начальник Оперативної держрибоохорони - Синьогуб Василь Миколайович
Перший заступник начальника - Забродський Микола Романович Заступник начальника - Зіньковський Юрій Васильович
Заступник начальника - Скарлат Віктор Петрович
Начальник відділу нормативно-правового забезпечення - Єкимова Оксана Володимирівна
Головний бухгалтер - начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності - Чуба Лариса Миколаївна
Начальник відділу зонального контролю - Венгер Микола Миколайович
Начальник відділу оперативної роботи на морях - Катюбін Богдан Аністратович
Начальник відділу оперативної роботи на водоймах Дніпровського каскаду - Варченко Олександр Іванович
Начальник відділу оперативної роботи на внутрішніх водоймах - Хоменко Василь Михайлович
Начальник відділу транспорту і флоту - Сатир Валерій Юрійович

АДРЕСА ОПЕРАТИВНОЇ ДЕРЖРИБООХОРОНИ:
04053, м. Київ, вул. Гоголівська, 41-а
ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ: 486-44-24
----------------------------------------------
Хмельницькдержрибоохорона

Головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області

Начальник
Мірчук Анатолій Олексійович

Працівники управління:
Заступник начальника Атаманчук Олег Леонідович
Провідний іхтіолог Дутко Віталій Леонідович
Провідний інженер Юрчишин Денис Олексадрович
Старший державний інспектор Волощук Михайло Федорович
Державний інспектор Милимко Ігор Миколайович
Державний інспектор Левицький Олександр Михайлович
Державний інспектор Манилюк Анатолій Іванович
Державний інспектор Фльонс Павло Володимирович
Державний інспектор Політика Сергій Олександрович
Державний інспектор Палилюлько Олександр Олександрович

Адреса управління: 29010 м. Хмельницький, вул. Червонофлотська 70
тел. 8 (0382) 64-49-41, 8 (0382) 64-49-42
Телефон гарячої лінії: 8(0382) 64-49-41
--------------------------------------------------------------------
Олександр ПАЛИЛЮЛЬКО, держінспектор рибоохорони-  в  Кам"янці 
Телефон  незнаю.  Ось  офіс  у  Кам"янець-   Подільському

[вложение устарело и удалено Администратором]

Парильщик

Шановні  рибаки  і  всі  хто  стикались  з  держрибінспекцією  пропоную  оцінити  роботу  роботу  цієї  структури  ву  м.  Кам"янець-  Подільському.  Будьласка  аргументовано.

Особисто  я  оцінюю  роботу  держрибінспекції  незадовільно  тому,  що:
1-  За  останні  4  роки  жодного  разу  не  бачив  на  річкі  (водоймі)  держрибінспектора.  Чув  тільки  розповіді  про  те,  як  рибінспекція  оминаючи  промислові  сіти  рахувала  гачки  у  рибалок  аматорів.
2-  Жодного  разу  не  бачив  і  не  чув,  що  наша  рибінспекція  контролювала  норми  промислового  вилову  риби (коли  було  дозволено)   ,  так  і  рибаків  аматорів.  Чув  лишень, що  за  визначену  суму  хабара  держрибінспектору  дозволяється  ставити  сіти  в  любому  місці  і  любий  період  з  нерестом  включно. 
3-  Я  спінінгіст,  а  на  Дністровському  водосховищі  ловити  на  спінінг  вкрай  важко-  всюди   сіти!!!  За  день на  сітах  залишиш  всі  приманки  що  маєш.  На  річках  ситуація  не  краща-  б"ють  рибу  елекровудочками.  Защораз  бачиш  як  пливе  мертва  риба. 
4-  Злочинна  бездіяльність  рибінспекції  привела  до  винищення  основного  поголів"я  риби.  Риби  залишилось  дуже  мало.     

Харьковский

Я толькорвз видел как РИ работает :-\ и посгребали они таки все!!!! сети на Збруче(окопы)
Ну по крайней мере те которые я видел)))
Если тебе плюют в спину-значит,ты идеш впереди!

фанат

Незадовільно:
1. Знімають сітки лише тих, хто ними не кришований. Знаю з розповідей браконьєрів.
2. Беруть хабарі за дозвіл бракон'єрствувати грошима, бензином, рибою. Знаю з розповідей знайомого бракон'єра.
3. Зверхньо відносяться, та нахабно себе ведуть з простими рибаками. Знаю з особистого досвіду.
4. В період нереста допускають пересування плавзасобів по водоймам. Корабель Хотин бачив сам з гучною музикою у Слободі, у Врублівцях біля турбази Ксенія знайомі бачили пересування прогулочних катерів.
5. Не чув випадків, щоб РИ ловила електриків.

combatya

Якщо рибінспекція працює то хіба на великій воді, Дністер, або Збруч біля Окопів.А від С. Боришківці до с. Завалля клондайк для всіх браконьерів. В с Завалля і с.Кудринці є ГЕСи, працівники яких незабувають ставити сітки і екрани регулярно.

WizarD

Цитувати«Р И Б Н И Й З А Ш М О Р Г «

      З початком місяця квітня для більшості видів риб починається, як відомо всім рибалкам, період відтворення потомства. А для рибалок-вудкарів любителів – період мук, «глуховесна». І що головне – всі ці заборони у вудінні потрібні, безумовно! Та час не стоїть на місці, не застиг в ньому і загальний прогрес. Чому ж тоді, наприклад, у всіх галузях наук, в тім числі і суспільних, він помітний і то добряче, а в законодавчих ні? Скільки вже написано про це окремими рибалками, громадськими рибальськими організаціями, редакціями рибальських газет та журналів, рибалками інтернетклубів?

      Для кого ми те робимо, до кого звертаємося?

      Коли вже в нашій країні буде цивілізований закон про охорону природи взагалі і про любительський та спортивний лов риби зокрема, особливо під час нересту?

      Якщо не глибоко «копнути» в цій сфері то складається перше, поверхове, враження, що всі наші природоохоронні служби «недалекі» чи нерозумні(легко сказано!), в крайності – байдужо-ледащі. Та якщо ж далі «пробити шурф» то-о… То випливає вкрай сумна картина. До вищеперерахованих недоліків приєднуються, чи навпаки, виділяються в головні, такі, навіть кримінальні: використання державного службового положення у власних цілях чи цілях суміжних «соратників», тобто свідоме невиконання основних законів Конституції України, порушення всіх інших. Потрібні приклади, достовірні факти? Будь ласка – їх по всій Україні «хоч греблю гати»! В тім числі і в нашій, Тернопільській області (а можливо – особливо!).

       Зачнемо із загального, умовно «згодившись» з тим, що є нині, наприклад, із сучасним трактуванням «Правил любительського і спортивного вилову риби». А також професійної компетентності всіх працівників, найперше, рибоохоронних служб. Ці, так звані, «профі» затримують і штрафують (по максимуму) перш за все, чи в першу чергу вірніше, одноосібних рибалок-вудкарів з одним вудлищем і одним гачком, які ловлять у визначених місцях, дозволених тією ж рибінспекцією.Чому? Відповідь: через те, що рибалка-вудкар не ховається й відкрито вудить і навіть при наближенні інспекторів не тікає, як те роблять браконьєри. І що? Так чи так – його по-любому оштрафують або вилучать рибальські знаряддя! Чому спитаєте? Бо тому – простий рибалка достеменно, можна мовити «буквенно», не знає всіх положень рибоохоронних законів з їх недосконалими параграфами, які можна трактувати так чи інакше, перекручувати та ін.. Простий рибалка знає основне: дозволено ловити у відведених місцях на 1 вудлище з 1 гачком і в кількості 3-х кг.Ще можуть бути їм відомі дозволені розміри деяких видів риб. А от, які з них занесені до Червоної книги України – те мало кому відоме, й так виходить , що це невідоме самим інспекторам.Бо, наприклад, в нашому Теребовлянському районі та і по всій області минулого сезону штрафували за … вилов марени (вусача) – Barbus barbus Linne (навіть до 1000гр за голову), яка нібито занесена до Червоної книги України. Напевно тієї книги не бачили обидві сторони – рибалки й інспектори? А в неї занесено 34 види риб, з них прісноводних – 18. Та на території Тернопільської області у всіх ріках, в т.ч. й у р. Дністер, немає ні одного охоронного виду! Так, популяції більшості прісноводних видів риб значно зменшились, але ж не за рахунок вилову їх рибалками-вудкарями любителями! І можливо прийшла пора вже на державно-науковому рівні регулювати чисельність водних створінь (і не тільки риб) шляхом розведення і зарибнення природних водойм! Не довічно ж «черпати» Природу, потрібно і віддавати їй щось!

       У Червону книгу України занесено два види марени (вусача). Це Марена Дніпровська (Barbus barbus borysthenicus), яка піддана охороні лише у Деснянсько-Старогутському національному природному парку (Сумська обл.) та Гранітно-Степовому Побужжі – регіональний ландшафтний парк (Миколаївська обл..). Другий вид це Марена Кримська(Barbus tauricus), який охороняється у більшості рік та водосховищ Криму.

      Чому ж тоді рибінспектори «хитрують»? Відповідь проста: крім браку знань їм (їхній бюджетній установі) ще й коштів бракує, ось вони таким чином і поповнють свою казну – за рахунок різноманітних штрафів і найперше (бо це найлегше) з простих рибалок-вудкарів. Серед останніх вже поговірка невесела склалась: «На одне вудлище з одним гачком у визначених місцях не можна ловити, зате можна ловити будь-де на будь-що: сіти, «екрани», «доріжки», «павуки», драчі, вибухівку, акумулятори тощо». Тобто нерест фактично перетворюється у «рай» для браконьєрів! Вони «валять» любі види риб десятками (в межах районів), сотнями (в межах областей) і тисячами тон по Україні. Бо чому? Бо знають «розклад» виїздів рибінспекторів по днях тижня, по годинах доби, напрямку «захвату», крім того у тих «браків» добре поставлена розвідувальна, комунікативно-попереджувальна робота за рахунок мобільного зв´язку.

        Є й інші причини зменшення чи й зникнення деяких популяцій риб.Вони також відомі всім – це найперше забруднення прісних вод підприємствами – в т.ч. хімічними, в т.ч. спиртзаводами.

        Неодноразово на території Тернопільської області в р.Серет,р.Стрипа та інших пливла риба догоричерев´ям від викидів спиртзаводів.І що? Керівникам тих підприємств «оприділяли» штрафи в розмірі 10-ти неоподаткованих мінімумів, це 170гр. проти десятків і сотень тон риби і 10 у 18-ій степені особин знищеного малька! О-ц-е-е закони! Оце цивілізація! Нічого, на рибалках-вудкарях відіграється, відбереться все! То доки і чому за всіх і вся будуть відповідати чесні, законопослушні рибалки? Коли всі «Міни…» в Україні – і природоохоронні, і рибні, і водні, екологічні об´єднають свої зусилля й таки видадуть справедливі, «мудрі» й «строгі», і в той же час коректні закони? Ми, рибалки, можемо навіть вказати шлях, як це зробити! Це дуже просто, тільки необхідно дуже захотіти, а ще вгамувати свій гонор, страсті.. Отже, цей шлях пройшли багато країн, таких як бувші країни Варшавського договору (куди і ми входили) – Польща, Чехія, Словакія, Словенія, Югославія, Чорногорія, Венгрія навіть бувші «наші» країни Прибалтики. Тим же шляхом «стрибонули» з феодалізму в розвинутий капіталізм(майже за К.Марксом) Південна Корея, В´єтнам, Камбоджа, деякі країни Філіпінського архіпелагу та інші. І все таки, що ж це за шлях? Це шлях наслідування , моделювання й копіювання , в нашому випадку – законодавчих норм цивілізованого існування держави. Тяжко це зробити? Ні, не дуже! Тоді чому ж?.. А тому – це не вигідно новоявленим сучасним панам з влади, бізнесу, які якраз не дають добре жити не тільки рибалкам, а й всім чесним роботящим українцям, і які «доять» країну до останньої краплини. І ще такі є запитання : чому простий рибалка має боятися когось, адже він робить все законно, навіть за діючими законами? А чому більшість людей бояться контролюючі та наглядові наші органи, їх представників? Тільки не потрібно говорити, що у нас так вже склалося, що тут вдієш, розводячи руками. А чому так не склалося в усіх Європейстких країнах, США, Канаді, Японії і т.д.? Чому в інших країнах стражі порядку є помічниками й захисниками людей, а не як у нас? На ці запитання таки є відповіді, вони лежать на поверхні та їх не оголошують вголос через боязкість.Відповіді такі: всі, без вийнятку, контролюючі органи влади нашої країни скомпрометували себе в минулому і роблять це в сьогоденні. Всім відомі й причини того процесу – це всюдисуща корумпованість від низу до самої гори.

     Запитання… Запитання… Самі запитання… Пора прийшла і відповіді давати на них! І не потрібно хаяти нашу любиму країну,вона в нас найкраща в світі! Це сучасні можновладці знизили її рейтинг нижче нижчого!

        Ще є один , можливо найважливіший, ворог рибних істот, це місцеві й загальнодержавні ГЕС, ТЕЦ, АЕС. Хто ж контролює їхню діяльність? Чому їм дозволено регулювати воду в сховищах, а отже, і в ріках безконтрольно і будь-коли? Тільки більшість видів риб віднерестяться – і на тобі, змиває ікру, личинки риб величезними бурхливими потоками води від відкриття шлюзів, а внаслідок їх закриття відбувається повторний чуть не геноцид – оголюються десятки метрів мілин з прекрасними, райдужноблискучими гронами міліардів міліардів ікринок й кишачими мальком баюрами. Хіба це не в силах у 3-му тисячолітті заборонити, врегулювати на законних підставах?

      Все ж повернімося до «двосторонньої» дільності браконьєрів та рибінспекції в нашому районі. Та ще раз нагадаємо: дії «браків» скритні, переважно нічні, а інспекторів – денні, вибіркові через вищезгадані їх «біди» (брак пального, малий штат працівників). В зв´язку з цим у нашім краї існує така ситуація: ріки нашого району, такі, як Серет і Стрипа цілком і повністю віддані на поталу браконьєрам, на будь якій з їх заплав круглорічно стоять сіти, екрани, для добування риби застосовуються драчі, електрострум, вибухівка, отрутохімікати тощо. Крім нанесення величезної шкоди природі, такий стан речей не дозволяє чесним рибалкам-вудкарям здійснювати свій законний та любимий процес(немає куди закинути вудки навіть). А на ріці Гнізна (притока Серету), що протікає через райцентр – м.Теребовлю, хоч і дозволено вудити рибу в його межах та неможливо це робити через її повне забруднення. Адже в місті з 1991 року не працює міська каналізація, знищена вся мережа очисних споруд і вода видає смердючі пари, риба отруєна, з багатьма хворобами, в річці давно вже ніхто не купається бо це небезпечно для життя людей. Такий стан речей влаштовує міську владу. За останні 10 років ніяких санітарних досліджень не проводилось – ні води, ні риби.

          Як відомо, природно води в ріках самовідновлюються приблизно за 12 діб, цього в р.Гнізна вже не відбувається і вона несе весь свій бруд у р.Серет, яка ще (за спостереженнями рибалок, а не за достовірною інформацією екослужб) так-сяк «буферує», тобто справляється з самоочищенням. І знову виникають запитання та до того ті ж самі: доки обласні та районні природоохоронні служби будуть бездіяльними? Ніхто ж до нас з Києва чи Лондона не приїде і не буде робити нашу роботу замість нас самих! А в нас її «по горло» й вище.

       На закінчення необхідно коротко розповісти про нашу рибальську громадську організацію, офіційно зареєстровану 17.04.2009р. – Теребовлянська районна громадська організація «Громада рибалок Теребовлянщини». З першого, стартового, кроку «бійці» громади взяли темп «алюру», тільки швидко та ейфорія пройшла і перед очі стала реальна чорна дійсність. Проте громадою зроблено немало і як щось не закінчено, все ж намагання були чесними та прекрасними та й не зупинились ми, а тільки взяли тайм-аут для рекогносцировки, перегрупування й зміцнення сил, позицій.

       Найперші наші прагнення були спрямовані, зрозуміло, на взяття в громадську оренду водойми в районі. Де там? Все зайнято! І перерозподіл поділеного ніхто не збирався робити. Як ми вже не билися лобами об різноманітні двері – нічого не виходило, навіть говорилось: «краще об «етейбл» ніж»… Райдержадмістрація, райрада, міська рада – стали звичними для нас , як щось повсякденне. Виїзди по селах району, бесіди з місцевими рибалками, головами сільських рад, їх дипкорпусами… Рейди по виявленню браконьєрів разом з представниками ВВС, акції «чистий берег», звертання до облдержприродоохоронної установи, облради, облдержрибінспекції, статті в l