У нас в місті знову запроваджуються порядки "кучми"

Автор rullan, 11 Червня 2009, 13:36:54

« попередня тема - наступна тема »

rullan

Від сьогодні можете забути про будь яку свободу слова на офіційних сайтах. У нас в місті знову запроваджуються порядки "кучми". Того хто відмовляється слухатись пресують по повній програмі!  *stop* . Тепер нічого поганого в пресі,  на радіо і інтернеті  Ви не почуєте!

malyu4ka

а хто порядок запроваджує? як пресують? интиресно же...

sergiy

Складається враження, що пости про утиски демократичної місцевої преси, з'являється одразу після чергової листівки про мера. Збіг, чи гарно спланована кампанія?!

skarlet

Боюся, що відповіді на ці питання ми теж не почуємо, бо rullanа за його перший і останній вільнодумний пост вже пресують по повній програмі! ;D 
"Кожна піч українська - фортеця міцна, там на чатах лежать патріоти".(с)

Парильщик

Тепер нічого поганого в пресі,  на радіо і інтернеті  Ви не почуєте!
--------------------

До  мене  ще  з  інструкціями  що писати  ніхто  не  приходив *hz*

Snake

ща уже не ходят, ща надо самому вовремя догадаться
*umnik*

футинути

да как-то... с интернетом и впрямь как-то проблемно... :) может, автор ветки чего-то такого знает, чего и американские хакеры не догадываются? В нете обычно сидят люди, которые не ведутся на пугалки типа "власть все знает телепатически"

KILLER.SG

to skarlet + 1
жаль больше человек ничего не напишет  *dead*, а так много хотел нам сказать  *вау, запалюеш*
Грамматический словарь читал, не помогает

sergiy

Цитата: футинути від 11 Червня 2009, 23:26:04
да как-то... с интернетом и впрямь как-то проблемно... :) может, автор ветки чего-то такого знает, чего и американские хакеры не догадываются? В нете обычно сидят люди, которые не ведутся на пугалки типа "власть все знает телепатически"

Молодець! "Віджигаєш" на повну *applouse*

angar_19

А может дяди в черном, с холодными серцами нагрянули к нему?
И теперь он в узилище? А мы тут все под колпаком и среди нас провокатор?

Вихри враждебные веют над нами....

Снимаю, порчу, лишаю девственности.дорого.
Люди все женятся
Многие нет,
И покупают курей на обед
Тостеры, вещи и прочий комфорт,
Если не сделает сразу аборт.

Йосип Барода

Ну, rullan писАл про "офіційні сайти", а там свободой слова какбе и не должно пахнуть.

malyu4ka

Может, rullan работает на одном из официальных сайтов, ему надавали по шапке и сказали, что свободы слова больше нет. для него :)

105

У наших газет і так самоцензури - хоч відбавляй. Всі "слизькі" теми обходяться, обтікаються, щоб нікого не образити. В жодному інтерв"ю гострих питань не побачила, і звідки ж їм взятися, якщо усі інтерв"ю беруться або з нагоди ювілеїв, або професійних свят, і в них годиться вітати і хвалити. Якщо якась незначна проблемка і вилазить - то виключнов якості "спеції", щоб розбавити прісний текст.
"Злих" і "гострих" журналістів знаю може одного-двох, решта - просто "кореспонденти" - що спустили у прес-релізі, те й надрукували *аццтой*

105

Наведу свіжий і живий приклад - "скандальний" лист у "Фортеці". Нехай буде, листів було у трьох примірниках - автор (чи група авторів) не були впевнені, хто надрукує, і принесли в різні газети. Не захотіли назвати справжнього імені - не мусять, ніхто не забороняв писати в газету під псевдонімом, навіть журналістам. Це вам не суд, де треба ставати під присягу. Факт той, що є людина чи люди, що мають таку от думку, таке суб"єктивне судження про конкретну подію - приємно це мерові чи неприємно.

"Фортеця" проято взяла і надрукувала - поряд із іншими матеріалами, які були позитивними. Інші газети бігом погнали до мера "А чи можна нам таке друкувати?" Зауважимо, що навіть якщо критика несправедлива, вона має право бути опублікованою, бо то є свобода слова. Газети не мусять питати дозволу на публікацію критики - бо які ж вони тоді вільні та незалежні? Адже ж у кожній газеті зазначено, що "редакція не завжди поділяє погляда авторів".

І що ж вийшло? З крихітної замітки форматом з долоньку роздули скандал на все місто! Це замість того, щоб проявити журналістську солідарність і підтримати колег перед владою!

Резюме: з таким менталітетом свобода слова нам не світить, незалежно від "вказівок згори" *helpme*

OlalaZhm

Бульбашко? Це Ви? Бо якщо це справді Ви, то я Вам страшенно вдячна: після мульйона версій хоч хтось нарешті описав, як було насправді.
...а я ше думала, що Ви донас не об"єктивна. Вибачте. Їй-бо, вдячна до сліз.

105

Я напрочуд неупереджена насправді. Щодо вашої ситуації я лише висловлювала переконання, що загроза припинення фінансування  не була пов"язана зі статтею, а виключно з грошовими справами заводу (принаймні я про це чула ще до інциденту). А зараз мені здається, що скандал якраз зіграв вам навіть на руку, бо Нестерук мусив просити Дарчука не відмовлятись від газети принаймні зараз - щоб не вийшло, що її закрили через критику мера:) Ну це так, суб"єктивні размишлізми:)))

sergiy

Знову підняли тему «Фортеці». Ну навіщо в чергове цього торкатися. Є ж інший пост.
Ну, ще раз повторюся, «Фортецю» сама ж спіймалася на «хабарі» (джинсі). Замовному, платному матеріалі. Тільки не подумайте, що когось я роблю святими. Взагалі, цю статтю потрібно було написати, що вона друкується на «правах реклами». А так...
І намагання тут «відбілити» «Фортецю», - просто недоречне. Це ж нечесно. Ну, не може бути менша неправда ("Фортеця") і більша неправда (Нестерук і інші газети).
Стосовно Нестерука, так я теж говорив, що його реакція, а скоріше його команди (не він прочитав цю статтю, йому її «гарно» подали) була неадекватною. І тут сильний удар по демократичним принципам вже не команди, а самого Нестерука.
Бульбашка.., Ви ж прекрасно знаєте, що окрім редакційної цензури – існує самоцензура, яка на чеку майже в кожного журналіста всередині. Вона в сто разів гірша, ніж будь-яка інша цензура.
Але тут не потрібно в усьому звинувачувати лише журналіста. Достатньо прикладів, коли людина приходить із скаргою, з проблемою (своєю, яка її «пече») і її просять підпишіться під тим, що Ви сказали. У відповідь: «Та ви що!? У мене діти! Це мій добрий знайомий і т.п.». Так не потрібно демократію, свободу слова шукати лише в газеті, в телевізорі. Найперше, її потрібно шукати в самому собі. Чи ми здатні їх сприймати та їх творити.
Стосовно ж політики і ЗМІ. Так Ви теж прекрасно знаєте, що навіть у демократичних США, те чи інше серйозне видання симпатизує (підтримує) або ж республіканцям, або ж демократам. Звідси у них свобода слова (про політиків).
У нас подібний приклад вже є в районі. «Край Кам'янецький», який не підтримує Ярему, але підтримує Романчука. І Слава Богу. Від цього ми усі виграємо.
В місті такого яскравого прикладу немає. Думаю, що з виборами можливо хтось із потенційних конкурентів Нестерука і заснує своє видання. І ми від цього теж усі виграємо. Навіть і сам Нестерук.
Стосовно свободи слово інших тем (аполітичних), то тут вона на значно вищому рівні. І це факт.  

OlalaZhm

Сергію, джинсою займаєтесь Ви. Ви знаєте хто я, де мене шукати - от і почніть з себе, скажіть мені в очі, у чому ми були не праві.
Бульбашко, чутки про припинення фінансування цемзаводом - не просто чутки, а смішні чутки, які мають місце лише із-за якогось мезазойського сприйняття реальності тією частиною кам"янчан, які вважають себе інтелігенцією. Чутки смішні, бо цемзавод ніколи і не фінансував газети - він платив за рекламу. По рахунку, у відповідності до акту виконаних робіт і отримуючи усі накладні і податкові накладні. А це кардинально різні речі. Жодна газета не живе на кошти лише одного рекламодавця. Інша справа, що нас пов"язують ще партнерські стосунки, як співзасновників газети - але це теж інша тема, яка до фінансування стосунку не має. У журналістів теж є 40% - то шо, правду будемо дітили у пропорціях 60 до 40? Брєд якийсь...
Сергію, "джинса" - це маніпулятивні матеріали, які розміщають за "позакасові" гроші з метою справити враження, що це насправді інформаційний чи аналітичний матерал, хоча реально це або реклама, або частина піар-акції (або анти-акції). Подається за підписом журналіста, як частина його редакційної роботи. Лист від читача, який подається за його власним підписом, незалежно від того, надрукували його безкоштовно, чи він з доброї волі оплатив площу ОСОБИСТО і ВІДПОВІДНО ДО ПРАЙСУ - це інший жанр. 
Вчися, сину.
Йолкі-палкі, та звернись хоч Спілку Журналістів України за роз"ясненням, якщо не знаєш...

skarlet

А ви часом не плутаєте лист від звичайного читача з листом від підставної особи, за якою стоять певні політичні (чи інші) сили? Журналіст з досвідом мав би уміти відрізняти одне від іншого.

OlalaZhm

Таке враження, що Ви знаєте більше, ніж говорите. Можливо, на відміну від мене Ви знаєте того чоловіка, який приходив до нас, особисто? Бо без таблички на лобі "я готую провокацію" я навіть Вас від звичайної людини не відрізню. :(   Чи я повинна мати навички експерта ЦРУ чи Таємної контр-розвідки?
Скільки можна фігню пороти, Скартет?

105

А яка, взагалі-то, різниця? Думка однієї людини - чи групи людей, чи партії, чи опозиції? Думка має місце бути. Чи гадаєте, якщо Вася Петров сам на кухні написав карявим почерком з орфографічними помилками - це СПРАВЖНЯ думка людини, а якщо група однодумців надрукувала на принтері - це ПІДСТАВНА думка? Особливі "підозри" викликає той факт, що стаття більш-менш грамотно скомпонована - виглядає на професійне написання 8)  

У будь-якому разі стаття не містить конкретних звинувачень і компроматів. Не сподобалось, що зникло раллі "Стара фортеця", не сподобався "Технопарк", не сподобалось лазерне шоу (скажу по секрету, мені і більшості моїх знайомих воно ні разу не подобалось, не розумію, чому на нього така мода). Звинуватили Нестерука, що не придумав нічого нового, а користується "вигадками" попередника. І все це, за словами "кам"янчанина", має означати "початок серйозних проблем усього туристичного комплексу" (с).

Та навіть якби так подумала ціла незнати-яка політична сила в Кам"янці (і хто тут у нас такий крутий?) - що з того? Ну нє понравілось - на вкус і цвєт товаріща нєт. Яким чином це принижує чи дискредитує Нестерука? Його дискредитує лише його власна реакція на цей опус. Воно не варто було скликання прес-конференції і будь-яких пояснень-виправдань перед пресою. Поганого не прийнято говорити тільки про покійників. Критика має бути по-любому, і нехай її буде побільше в пресі. Тільки бажано б конструктивної, а не такої - типу "всьо г...о"

sergiy

Цитата: OlalaZhm від 12 Червня 2009, 15:37:56
Лист від читача, який подається за його власним підписом, незалежно від того, надрукували його безкоштовно, чи він з доброї волі оплатив площу ОСОБИСТО і ВІДПОВІДНО ДО ПРАЙСУ - це інший жанр.  
Вчися, сину.
Йолкі-палкі, та звернись хоч Спілку Журналістів України за роз"ясненням, якщо не знаєш...
Це не інший жанр. Це якраз і є «джинса» Її підрозділ.  Якщо ви за публікацію "демократичної думки" берете гроші, то, будь ласка, скажіть розцінки Вашого видання на такі послуги.
Стосовно моєї «джинси», то, коли Ви перейшли на особистості, будь ласка, скажіть скільки, за який матеріал і в чому, я отримав винагороду.
Даю Вам слово. Право відповіді за собою теж залишу.
Бульбашка... - права.
Цементний завод від фінансування Вашого видання хотів
відмовитися. Щодо партнерських відносин з Цемзаводом,
то про них Ви можете тоді говорити, коли Ви буде самоокупні, коли за друк, за папір буде платити редакція, а не цементний. Роблячи це під виглядом (чи без), що це йде оплата за рекламу, чи матеріали.  
Краще не чіпайте, а то скажу дуже багато, що і біла «емаль» не допоможе у відбілюванні «Фортеці»...
А то виходить всі «фе», одна «Фортеця» «цяця» і демократична.

OlalaZhm

Сергію, Вам за джинсу платять дуже мало - дають робоче місце і таку-сяку зарплату.
Все написане Вами далі - взагалі брєд собачий.

skarlet

Цитуватиskarlet
А ви часом не плутаєте лист від звичайного читача з листом від підставної особи, за якою стоять певні політичні (чи інші) сили? Журналіст з досвідом мав би уміти відрізняти одне від іншого.
ЦитуватиOlalaZhm
Таке враження, що Ви знаєте більше, ніж говорите. Можливо, на відміну від мене Ви знаєте того чоловіка, який приходив до нас, особисто? Бо без таблички на лобі "я готую провокацію" я навіть Вас від звичайної людини не відрізню. Грустный   Чи я повинна мати навички експерта ЦРУ чи Таємної контр-розвідки?
Скільки можна фігню пороти, Скартет?
ЦитуватиБульбашка Aero
Особливі "підозри" викликає той факт, що стаття більш-менш грамотно скомпонована - виглядає на професійне написання  
От бачите, а Бульбашка "просєкла", має навички...  ;)

ЦитуватиБульбашка Aero
Та навіть якби так подумала ціла незнати-яка політична сила в Кам"янці (і хто тут у нас такий крутий?) - що з того? Ну нє понравілось - на вкус і цвєт товаріща нєт. Яким чином це принижує чи дискредитує Нестерука?
Це створює певну атмосферу. Пам'ятаєте, вода камінь точить?

Згодна з вами, прес-конференція і виправдовування перед пресою Нестерука не красять. Але й  правдоподібність ланцюжка "лист- образа мера - загроза закриття газети" теж не доведена. Так, на рівні "адна баба сказала".

А щодо припинення діяльності "Фортеці", я б не була задоволена, якби її не стало. Чим більше газет у місті, тим більше для читачів можливості скласти більш-менш об'єктивну думку про реальний стан речей.

Парильщик

Читаю  тему:
Re: У нас в місті знову запроваджуються порядки "кучми"
Ну  про  інтернет я  я  розкритикував  по  можливостям ::)
Ну  а  ЗМІ?????????
Може  хтось  назве  час  ,  коли  вони  не  працювали  під  існуючу  владу????
Не  у  всіх  листовках  факти  були  не  аргументовані  ,  А  навіть  навпаки.  Там  також  було т вказано  хто  брав  відповідальність  за  написане,  хто  друкував.  А  яка   газета  погодилась  віддати  в  друк  компромат  на  владу? 
Такщо  на  мою  думку  некоректно  казати  що   запроваджуються порядки "кучми"  Ці  порядки  просто  ніхто  не  відміняв. Тільки  додався  інтернет  з  форумом*hz*

Wadim

Підтримую Парильщика. Може досить навколо газети танцювати. Чутка це чи ні - не доведено і не спростовано! Якщо таке було - то мер боягуз і не готовий до критики чи не розуміє, що без цього нікуди.
Фортеця, як на мене, нормальна газета і не зовсім заангажована. Якщо ж про Дарчука, то згоден, що він має вплив. Але були й статті про шкідливий вплив на наше здоров'я від цементу й нічого.

Shadow

Цитата: rullan від 11 Червня 2009, 13:36:54
Від сьогодні можете забути про будь яку свободу слова на офіційних сайтах. У нас в місті знову запроваджуються порядки "кучми". Того хто відмовляється слухатись пресують по повній програмі!  *stop* . Тепер нічого поганого в пресі,  на радіо і інтернеті  Ви не почуєте!

Чомусь я з паном Rullan'ом згоден. Мабуть він мав на увазі виступ одного із БЮТівських депутатів на останній сессії міськради.
Для того кому цікаво повторю фразу, майже дослівно - "Давайте вияснимо, хто цю шимиху навколо фортеці і газети підняв у інтернеті"

П.С. "Выяснить и наказать........"

Мое дополнение - "шоб ....."

Snake

ничо не будет. как всегда накажут невиновных, и наградят непричастных

Shadow

предупреждение
удалено цитирование последнего сообщения

Ну вот позвольте щаз с Вами не согласиться. Промолчим - так оно мабуть и будет. А если предположить невозможное...... Ведь иногда хочется верить в лучшее.
И шо дальше?

rullan

Ніякого тиску  і обмежень в свободі слова не має! *баяннище*

Мені просто натякнули - що хочеш працювати - сиди тихо, і все!   *dyatel*