Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
20 Апреля 2019, 21:33:53
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Каменец-Подольский. Жизнь Города
| |-+  Интересные места
| | |-+  Отроків - ще одна перлинка Поділля
Страниц: [1] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Отроків - ще одна перлинка Поділля  (Прочитано 8349 раз)
105
Ветеран

репутация +35/-2

« : 27 Августа 2008, 00:03:18 »

Вперше про Отроків дізналася ось тут: http://www.kam-pod.net/smf/index.php?topic=2907.0

У мене було дві поважні причини отримати "культурний шок" від Отрокова. Насамперед, звісно, тому що це насправді розпречудове, фантастичне місце з потужною енергетикою і неймовірними краєвидами, які неможливо передати за допомогою фото. А по-друге, село моєї бабуні знаходиться в якихось 20 км звідси, а я НІЧОГО НЕ ЗНАЛА!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ганьба мені, але я вже виправилась:))))))))))))) Назнімала, точніше назнімали разом із Мітрієм все-все-все, на що лише впало око, і радо поділюся враженнями з усіма, хто ще ТАМ не був - щоб знали куди хотіти:) Отож, фотки, котрі кращі - Мітрія, а решта - мої.

Для початку доказ того, що я там справді була, бо самій не віриться (особливо після 4 років безвилазного сидіння в дикреті:((((). Той самий унікальний маєток-стайня (щоб не сказати свинарник).

[вложение удалено Администратором]

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #1 : 27 Августа 2008, 00:11:58 »

Колишній маєток Ігнація Сцибор-Мархоцького, колишній колхоз "Комуніст", колишнє господарство "До кращого життя". Сьогодні - лише камені і вельми урожайні плантації дурману;)))

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #2 : 27 Августа 2008, 00:14:06 »

Колишній маєток Ігнація Сцибор-Мархоцького, колишній колхоз "Комуніст", колишнє господарство "До кращого життя". Сьогодні - лише камені і вельми урожайні плантації дурману;)))

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #3 : 27 Августа 2008, 00:16:41 »

Великий млин - один із трьох вцілілих. Цікаво, що ініціали на млині "Г.М." Невже граф Ігнацій Мархоцький підписався простонародним варіантом свого імені "Гнат"?

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #4 : 27 Августа 2008, 00:22:30 »

В Отрокові всі хати - з тесаного каменю. Мабуть, нові теж, бо старих розвалених хат не видно - вони попросту розібрані до фундамента. Але є й трохи хат залишених порівняно недавно - вони стоять цілі, непохитні і незамкнені - заходь і живи:))))))) Я пригледіла собі одненьку. Як стомлюсь остаточно від метушні і галасу - знатиму, де знайти прихисток:)

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #5 : 27 Августа 2008, 00:25:54 »

Отроківські сарай та погріб.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #6 : 27 Августа 2008, 00:32:31 »

Ось такі кам"яні слупи тримають ворота майже в кожному дворі. Люди кажуть, що ці слупи переходять у спадок ще з діда-прадіда, з незапам"ятних часів.  Тут усе таке древнє, що не надто здивуюся, якщо котрийсь із стовпів "дожив" від часів татаро-монгольської навали, а то й від скіфів. Що тому каменю зробиться?

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #7 : 27 Августа 2008, 00:38:19 »

Чого в Отрокові багато - так це джерел, вони б"ють мало не з-під кожного каменя. Місцеві казали, що в радянські часи геологи виявили, що тут під землею міститься велике озеро прісної води. А ще пліткують, ніби ті ж таки геологи виявили тут поклади нафти. Най живе Миньковецька держава!

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #8 : 27 Августа 2008, 00:39:12 »

Покинута криниця на неіснуючій вже вулиці, характерна для цих місць: всередині мурована, а зверхи прикладена кам"яною брилою з видовбаним отвором.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #9 : 27 Августа 2008, 00:41:31 »

Старий отроківський цвинтар. Відмінно збережений і, що дивує, абсолютно не заріс - прегуста трава не дає шансу порослі дерев та кущів. Зберігся також головний хрест, що символізував закладення цвинтаря, та кам"яний стіл, на якому відправлялися поховальні обряди. Поряд знаходиться іще старіша частина з багатьма вцілілими кам"яними хрестами.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #10 : 27 Августа 2008, 00:43:11 »

На горбах тут можна зустріти дивні камені з невідомо нащо висверленими отворами. Вони розташовані таким чином, що від одного видно інший. Можливо, вони колись відігравали роль для передачі якихось сигналів? Це лише моє припущення.
А ще тут зберігся курган, на якому до радянських часів стояла скіфська баба. Мені розказували, що скинули і розбили її відносно недавно за наказом одного особливо "ідейного" голови колгоспу.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #11 : 27 Августа 2008, 00:46:08 »

Ще одна місцева цікавинка - дивом вцілілий пам"ятник вождю пролетаріату, встановлений на шмат колони із маєтку графа Мархоцького. Місцеві нібито вже дозріли розпрощатися - вождем, але ж викидати такий годящий іще бюст - не по-хазяйськи. Його ще цілком можна перетесати на Шевченка або, якщо постаратися, - то й на самого Мархоцького:)

Blacky
Ветеран

репутация +24/-39

Екзарх

« Ответ #12 : 27 Августа 2008, 10:02:51 »

Великий млин - один із трьох вцілілих. Цікаво, що ініціали на млині "Г.М." Невже граф Ігнацій Мархоцький підписався простонародним варіантом свого імені "Гнат"?

Ініціали дружини сина, наскільки пам'ятаю.
Blacky
Ветеран

репутация +24/-39

Екзарх

« Ответ #13 : 27 Августа 2008, 10:09:15 »

На горбах тут можна зустріти дивні камені з невідомо нащо висверленими отворами.

Таких каменюк всюди повно по Товтрах, від Івахнівець чи Гусятина і до кордону з Молдовою. Це не робота рук людських, це щось природнє. Колись вони мене теж дуже дивували.
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #14 : 29 Августа 2008, 01:37:43 »

Ініціали дружини сина, наскільки пам'ятаю.

Так, уже знайшла: то ініціали графового сина "Гортензій Мархоцький"
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #15 : 29 Августа 2008, 01:42:24 »

Байки про підземні ходи в Отрокові, котрі неодмінно ведуть кудись далеко дуже схожі на ті, які розповідають в Кам"янці, Хотині та інших історичних місцях. І, певно ж, частково вони правдиві. Принаймні, деякі сліди землерийства збереглися тут донині. Зокрема, древній скельний монастир. А ще - штучний грот, збудований графом Мархоцьким. Біля нього протікає чи не найгарніший із десятків Отроківських струмочків, які мені вдалося побачити (а струмки я просто обожнюю!)

Саме тут, біля так званої Нової гроти, на березі струмка, ми і зробили привал, зварили у кітлику ароматного грибного супчику і підзарядились перед доволі крутим підйомом до Старої гроти (скельного монастиря).

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #16 : 29 Августа 2008, 01:43:37 »

Заходячи до Нової (чи нижньої) гроти, ніби потрапляєш до великої головки сиру: всередині петляють ходи, частково видовбані в скелі, частково утворені муруваннями. Цікаво було б знати, як воно все виглядало раніше. Можу повірити, що Мархоцький просто приходив сюди із сімейством випити кави (може, навіть з кітлика, чому б ні?), помилуватися приємним краєвидом, що відкривається з арок, і послухати, як шумить струмок.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #17 : 29 Августа 2008, 01:45:14 »

До Старої (або верхньої) гроти віднедавна ведуть ось такі зручні сходи. Та ми не шукали легкого шляху, і обійшли пагорб навколо. Винагородою за старання нам стало джерело зі смачнючою водою (у ту спеку вона здалась нектаром) і - вдалий ракурс! Лише з цього боку скеля, у якій видовбано монастир, виглядає наче людське обличчя, тому й має назву Сивий монах.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #18 : 29 Августа 2008, 01:46:40 »

Схоже, цей 63-метровий коридор творили сумісно людина і природа. Виглядає, наче вода промила тут якусь ущелину, а люди її доколупали до необхідних розмірів. На другому кінці коридору досі стікає вода і стіни вкриті чимось сталактитоподібним. Умови для життя (якщо це був монастир) - більш ніж аскетичні, вміститися могло не більше трьох осіб. У стінах видовбано декілька ніш під ікони і свічки і більша ніша, в якій могла зміститись людина.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #19 : 29 Августа 2008, 01:53:52 »

Обличчя "монаха".

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #20 : 29 Августа 2008, 02:08:14 »

Грота має три "вікна". Одне розташоване в кінці коридору і виходить на стрімке урвище. Взагалі-то воно знаходиться якраз під водоспадом, але через спеку струмок майже пересох.

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #21 : 29 Августа 2008, 02:09:44 »

На цю нору натрапили випадково, блукаючи лісом. Що це було? Підземний хід чи якась стара штольня? Присвітивши ліхтариком, побачили, що нора тягнеться вглиб. Є бажаючі піти у розвідку?

Barbarossa
Пользователь
**

репутация +6/-0

жертва "Мерседеса"

« Ответ #22 : 17 Апреля 2011, 16:16:18 »

Наталка, де воно то село, в Новоушицькому районі? В Антонівцях повертати з траси вправо?

"... и запрокинув голову как пианист, выпил..."
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #23 : 17 Апреля 2011, 17:23:15 »

На жаль, я до пуття не поясню, де той Отроків, бо мене везли, а я не надто орієнтуюся. Це Дунаєвецький район.

Мої репортажі про Отроків збереглися тут:

http://bulbaszkaero.livejournal.com/8707.html

http://bulbaszkaero.livejournal.com/9153.html

http://bulbaszkaero.livejournal.com/9285.html
georg
флудер
Ветеран

репутация +82/-3

коммунизм - пыздыр максымардыш пыж

« Ответ #24 : 18 Апреля 2011, 17:17:20 »

Район Новоушицький, поворот не в Антонівцях, а в Антонівці. Вказівник має бути, а як нє - то одразу перед поворотом по лівому  борту орієнтир -  бар "Шанс".
Доречі, на  www.otrokiv.org є адреси й телефони "зелених садиб" в Отрокові та околицях

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Barbarossa
Пользователь
**

репутация +6/-0

жертва "Мерседеса"

« Ответ #25 : 19 Апреля 2011, 23:42:14 »

Кто бы мог подумать, такая красота. Я там часто мимо езжу.

"... и запрокинув голову как пианист, выпил..."
Страниц: [1] Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти