Російська мова у школі: чи варто її вивчати?

Автор 105, 25 Травня 2010, 23:15:41

« попередня тема - наступна тема »

Чи потрібна російська мова у школі?

Так, бо Україна - двомовна держава
Ні, досить русифікації!
Так, як ще одну іноземну
Навіщо вчити - діти і так її знають
Так, для загального розвитку в якості факультативу

Малек

я понимаю, чтобы я не написала, это не помещает вам на своей волне продолжить беседу, но на всякий случай, это было высказываение по теме не обращенное ни к кому конкретно... а теперь вы дальше можете про сусликов)))
« Любовь долго терпит , милосердствует , любовь не завидует...» (1 Кор 13,4-7)

georg

ЦитуватиЗ.Ы. Мне лично безразлично как украинцы будут говорить на русском и будут ли говорить вообще. Знание языка в нормальных странах - это конкурентное преимущество. Сейчас в некоторых странах Восточной/Центральной Европы бум в изучении русского... но если некоторые украинцы хотят "просрать" свое наследие в виде знаний русского из соображения "скорчить козью морду России пострашней" - ну это ваш выбор, его нужно уважать...

Какбе шоп украінцу знати руССкій, вчити його зовсім не обов'язково. Принаймні  для знання на розмовному рівні. Бо Єфросінья в наших сєрцах  і Таня Буланова фарева.Так шо шоб це "наслєдіє" просрать - треба дуже-дуже много пургєна, і безруску дієту, як в канадської діаспори.
А пока шо - всьо нормально с руССкім в Україні. І даже орфографія приблизно на тому ж рівні, шо в Росії ;)
"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)

Малек

Под занавес "наезд" на уровень моей орфографии был просто очарователен)))) Прям, последний аргумент в споре))) Ух....

У нас когда-то тема об этом была на форуме, так я там публично призналась, что пишу крайне безграмотно, это для меня не новость... и уже давно (по секрету) сей позорный факт не заставляет меня краснеть)))

Боюсь, в понятие "конкурентное преимущество" мы с вами вкладываем диаметрально разные вещи... для вас, видимо, это возможность пересказать последнюю серию "Ефрасиньи", а для меня - возможноть профессионального использования языка... как бы для этого устного владения суржиком явно НЕ достаточно...

nik?-nik!

а я, всетаки, расшаркаюсь перед Вами, Малек (шляпа не спадет) и скажу, в каких случаях я с соотечественниками принципиално говорю рiдною мовою-если я вижу, что
передо мной тупой русофил, ненавидящий все украинское.

Debris

Если ехать в Россию на стройку - суржика хватит. Если учиться в МГУ - надо поднимать грамматику и все иже с ними.
Спецом вводить обязательный предмет, как в 80-е годы смысла нет. Эффективность будет невысокая. Лучше добавить инглиша.
"Вулицею Грушевського колонами, мов броньовані мурахи, сунуть українські міліціонери, що за наказом української влади ідуть розганяти українських громадян, які вийшли захищати українську мову"

Свобода начинается со слова "нет", когда ты упрямо мотаешь головой, утираешь ледяной пот и встаешь один против всех...

nik?-nik!

Olivo4ka

*Russia* Русский язык нужен всегда и везде.  Русский,английский-международные языки)  *Russia* *Russia* *Russia*

Малек

Цитата: nik?-nik! від 26 Травня 2010, 12:48:53
а я, всетаки, расшаркаюсь перед Вами, Малек (шляпа не спадет) и скажу, в каких случаях я с соотечественниками принципиално говорю рiдною мовою-если я вижу, что
передо мной тупой русофил, ненавидящий все украинское.
мне совершенно искренне не интересно и не нужно, чтобы передо мной расшаркивались... поэтому, nik?-nik!, не ломайте себя, пишите по-украински...

nik?-nik!

я уважаю форумчан и без ломки отвечаю на русском :)
очень часто пользуюсь им в быту, а на украинском языке общаюсь либо с украиноговорящими либо с русофил, нет, куда правильней, соотечественниками-украинофобами.
а Вы русская, и россиянка, так, естественно, я буду с Вами общаться на родном для Вас языке.
да и почему бы не "расшаркаться" перед девушкой? ;)

Малек

это ж как витиевато и многосложно порой человек объясняет то, что можно было бы выразить в одной фразе - "мне легче общаться по-русски"))) ;D

Olivo4ka

nik?-nik!

2Малек
ох как с Вами тяжело :)
я свободно общаюсь и пишу на родном языке.

georg

Цитата: Малек від 26 Травня 2010, 12:42:45
Под занавес "наезд" на уровень моей орфографии был просто очарователен))))
Не примазуйтесь, я не про Вас особисто, а про рівень грамотності в Росії взагалі.Хоча, якщо Вам дуже-дуже хочеться...      сподіваюсь , що по наступній цитаті
Цитуватипишу крайне безграмотно, ...и ... сей позорный факт не заставляет меня краснеть)))
не можна судити про ставлення всієї російської інтелигенції  до власної мови у власній країні. Чи таки можна?

Малек

а я представитель российской интеллигенции?

105

Хочеш пересварити форум - заведи тему про російську мову *вау, запалюеш* Можна, я все-таки втручусь і попрошу припинити флуд. Не для того я почала всю цю розмову.

Висловлю свої, сподіваюсь, конструктивні міркування.

При Російській імперії та СССРі ми мали ситуацію, коли російська мова майже повністю витіснила українську, і тому цілком зрозуміла реакція українських патріотів, коли після здобуття незалежності маятник хитнувся у протилежний бік. Майже витіснена (принаймні з освіти)  російська мова.

Тепер маємо абсурд: велика кількість школярів спілкуються між собою російською (точніше, псевдоросійською), навчаються українською, і читають того ж Пушкіна в українському перекладі :o
Літературною російською мовою не володіють, граматики не знають - це при тому, що в інтернеті переважно спілкуються також російською.

На сьогодні виходить так, що замість одного суржика маємо два: український з домішкою російської, і російський, щедро здобрений "хохлізмами", зі смачним малороським "ге", яким нам їздить по вухах навіть владна верхівка на чолі з Президентом.

Я не згідна із тим, що наші діти "і так вивчать російську мову". Вони її розумітимуть, вони підхоплять оцю псевдоросійську, яку чують у нашому середовищі. Адже коли ми були дітьми, ми росли на російських пісеньках, книжках, мультиках, вся преса, телебачення, фільми - все було російською. Ми постійно мали на слуху гарну, літературну російську мову. Плюс  уроки російської мови та літератури (які частіше були більш цікавими, ніж українські). Наші діти не мають мови "в повітрі", тому без спеціальних уроків мови і літератури вони її ніколи не опанують, і знатимуть гірше, ніж ми.

Чому я хочу, щоб мої діти вчили російську мову?

1. Це все ще мова 1/6 частини суші, і шанс, що доведеться спілкуватися з представниками країн колишнього СРСР навіть більші, ніж шанс поїхати, скажімо, до Штатів (хоча і це реально :));

2. За цією мовою стоїть потужний пласт культури, художня і наукова література світового значення (я свято переконана, що Пушкіна, Толстого, Чехова, Ахматову - і всіх-всіх по-перше, треба читати навіть у наш вік інтернету, а по-друге, читати лише в оригіналі).

3. Інтернет - без коментарів.

4. Банально, але скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. Російська - це та мова, яку українцю не знати просто встид.

5. Доведено, що людина, яка вільно володіє кількома мовами, має більш пластичне мислення, вона менше піддається стереотипам і більш відкрита на сприйняття нового.

Мені в моїй професії не раз доводилось використовувати і українську, і російську, і польську, і англійську. Жодна додаткова мова в багажі людини ніколи не буде зайвою.

Щодо російської, то вважаю, що перегнули палицю. Рішення скасувати її було надто політизованим. Може, нова влада це виправить ;)

Gosha

Margosha

На 100% згодна!!! Обгрунтовано, розумно та переконливо!  *applouse*
"Вторая половинка есть у мозга, жопы и таблетки. А я изначально целая". Ф. Раневская.

Хрыстя

Для вас я атеист, а для Бога-конструктивная оппозиция!

Gosha

Так получилось(не будем выяснять причины), что мы, не прилагая к этому каких-либо усилий, получили возможность читать русскую классику в оригинале. Это же великолепно! Так неужели следует лишать такой возможности наших детей?
Я не говорю уже о театре, кино, публицистике и пр.

georg

Ну, мої міркування скоріше деструктивні, але тим не менш:

1 Про 1/6 суші вже писав в  іншій темі -розмір території та кількість носіїв - абсолютно різні речі. І якшо з москалями і можна порозумітись і за допомогою суржику, то в усьому іншому світі потрібен в першу чергу інтернешнал ленгвіч намба уан.
2. Пласт культури при бажанні читається льогко без спеціального вивчення мови в школах.перевірено на влвсній шкурі в Словаччині. І навпаки - он я перечитав в свій час всього Чехова , Карамазових і  Мишкіна з Мармєладовой впрідачу - а говорю всеравно суржиком.Одно другому не мішає.
3.  інтернет - без коментарів
4. При тій кількості російської, яка є в зомбоящєгу,на радіо та  неті - її таки всі знають. Інше питання - на якому рівні.Так шо кожен українець - людина мінімум двічі.
5. Оскільки російською - вже володіємо апріорі, чи не краще б звернути увагу на інші мови, причому бажано - з іншої мовної групи?
Враховуючи, що правила російської граматики достатньо близькі до української, то при бажанні людина без проблем самостійно може підтягнути свій рівень як не до кандидатського мінімума, так до норми випускника юрфаку. Плюс дві слов'янські мови - чудове підгрунтя  для вивчення решти. Тобто в цьому напрямку в пересічного українця лінгвальна  база цілком достатня.
Але як тільки виїжджаємо за межі слов'янського світу, картинка стає зовсім іншою. Не панімают тупі буржуї рускій і всьо. джєрман-інгліш-френч? но? сорі. гуд бай.
Хоча якшо   хтось хоче   того руССкого - най сі вчить. Тільки в приватному порядку, і не за мої бабки.

Gosha

Цитата: georg від 26 Травня 2010, 16:19:13
при бажанні людина без проблем самостійно може підтягнути свій рівень як не до кандидатського мінімума, так до норми випускника юрфаку.

Мабуть, на форумi замало бажаючих, бо рiвень.... як your f...
Крiм того, нащо протиставляти вивчення російської мови вивченню iнших мов? Чи одне заважає iншому?

Margosha

"Вторая половинка есть у мозга, жопы и таблетки. А я изначально целая". Ф. Раневская.

Elena

X.A.M.

Цитата: Бульбашка Aero від 26 Травня 2010, 15:24:30
Чому я хочу, щоб мої діти вчили російську мову?
А я не хочу, что бы за мой счет учили чужих детей русскому языку. Сам не одного не знаю, и своих не этому учу.

Цитувати1. Це все ще мова 1/6 частини суші, і шанс, що доведеться спілкуватися з представниками країн колишнього СРСР навіть більші, ніж шанс поїхати, скажімо, до Штатів (хоча і це реально :));
Поет в Одессу - там уже куча китайцев.

Цитувати2. За цією мовою стоїть потужний пласт культури, художня і наукова література світового значення (я свято переконана, що Пушкіна, Толстого, Чехова, Ахматову - і всіх-всіх по-перше, треба читати навіть у наш вік інтернету, а по-друге, читати лише в оригіналі).
Индийскую знаешь? А как танцуешь :))))

Цитувати3. Інтернет - без коментарів.
*mad*

Цитувати4. Банально, але скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. Російська - це та мова, яку українцю не знати просто встид.
)))) извини. Я обезьянка.

Цитувати5. Доведено, що людина, яка вільно володіє кількома мовами, має більш пластичне мислення, вона менше піддається стереотипам і більш відкрита на сприйняття нового.
Ну что с меня возьмешь, кроме анализов.

ЦитуватиМені в моїй професії не раз доводилось використовувати і українську, і російську, і польську, і англійську. Жодна додаткова мова в багажі людини ніколи не буде зайвою.
А в моей: верните черчение в школу и нормальную астрономию!

ЦитуватиЩодо російської, то вважаю, що перегнули палицю. Рішення скасувати її було надто політизованим. Може, нова влада це виправить ;)
Правильно сделали!!!!

Хрыстя

Я согласна с Гошей! Люди сами создают себе проблемы!  лично я огромной проблемы не вижу. Для меня очень близок русский язык, и если моему ребёнку негде будет изучать его, то я сама этим займусь. как бы не противились ярые националисты, а русский язык никуда и никогда из Украины не уйдёт! *Russia*

X.A.M.

Хрыстя

georg

Цитата: Gosha від 26 Травня 2010, 16:28:01
Мабуть, на форумi замало бажаючих, бо рiвень.... як your f...
Таки замало. Хотя не все то  Косово, шо по олбанскі
ЦитуватиКрiм того, нащо протиставляти вивчення російської мови вивченню iнших мов? Чи одне заважає iншому?
Такі да. Бо по-перше зарплата прєподам, по друге час дитини в школі теж не гумовий.

Цитата: ХрыстяДля меня очень близок русский язык, и если моему ребёнку негде будет изучать его, то я сама этим займусь
Так без проблем! Главне - шоб його не тулили в обов'язкову шкільну програму і не вдовбували тим, кому він нафік не треба, бо його і так достатньо. А то шо там хтоськудись  протівіццо , то се всьо  фігня. Най сі буде, аби жити не заважав.

Debris

Цитата: Малек від 26 Травня 2010, 15:10:41
а я представитель российской интеллигенции?

Ээээ... А разве нет?
1) Вы имеете (скорее всего) высшее образование
2) Вы работаете юристом (с ваших слов)
3) Вы постоянно пользуетесь Интернет.
"Вулицею Грушевського колонами, мов броньовані мурахи, сунуть українські міліціонери, що за наказом української влади ідуть розганяти українських громадян, які вийшли захищати українську мову"

Свобода начинается со слова "нет", когда ты упрямо мотаешь головой, утираешь ледяной пот и встаешь один против всех...

фанат

Цитата: Бульбашка Aero від 26 Травня 2010, 15:24:30
Майже витіснена (принаймні з освіти)  російська мова.

Нічого подібного, на правому березі ситуація абсолютно протилежна.

Цитата: Gosha від 26 Травня 2010, 15:47:38
читать русскую классику в оригинале. Это же великолепно! Так неужели следует лишать такой возможности наших детей?

А чому ви так впевнені що їм це потрібно?