Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
22 Сентября 2019, 17:33:35
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Общение по интересам, Размышлизмы, споры, политика etc.
| |-+  Мовні питання
| | |-+  Говоримо українською? (ще одна патетична тема)
Страниц: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Говоримо українською? (ще одна патетична тема)  (Прочитано 29614 раз)
Graf
De Omnibus Dubitandum
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #120 : 22 Февраля 2011, 21:06:36 »

я так понимаю, что вопросы (посты) были адресованы не мне?

Значит я пропустил ответ на прямой вопрос жжошь, сцуко, я в истерике хотя смотрю во все глаза Шокирован
удачи в дозоре!!!

Остается только из дозора папращатца:

а магическую формулу для Вас уже изобрел Debris: "Малек, до свидания!" жжошь, сцуко, я в истерике

"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!
Малек
Ветеран

репутация +35/-27

« Ответ #121 : 22 Февраля 2011, 21:07:10 »

спешиал фо ми?)))) я польщена...
Ник!-Ник!, если бы я вела статистику по количиству постов, в которых слили себы ВЫ, она была бы не в вашу пользу...

« Любовь долго терпит , милосердствует , любовь не завидует...» (1 Кор 13,4-7)
Малек
Ветеран

репутация +35/-27

« Ответ #122 : 22 Февраля 2011, 21:07:40 »

я так понимаю, что вопросы (посты) были адресованы не мне?

Значит я пропустил ответ на прямой вопрос жжошь, сцуко, я в истерике хотя смотрю во все глаза Шокирован
удачи в дозоре!!!

Остается только из дозора папращатца:

а магическую формулу для Вас уже изобрел Debris: "Малек, до свидания!" жжошь, сцуко, я в истерике

и вам всего доброго!

« Последнее редактирование: 22 Февраля 2011, 21:13:10 от Малек » Записан

« Любовь долго терпит , милосердствует , любовь не завидует...» (1 Кор 13,4-7)
nik?-nik!
тру каменчанин, может больший тру. чем кто-либо...
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #123 : 22 Февраля 2011, 21:11:37 »

а ще більшу загрозу для мови становить, як на мою думку, рівень підготовки самих викладачів, бо я не маю сумніву, що вчителька з Полтавщини, скажімо, цілком реально може спитати: "а скільки год було Тарасу Шевченко.." і оце вже товстий цвях у віко труни, де буде поховано солов'їну.  
« Последнее редактирование: 22 Февраля 2011, 21:20:19 от nik?-nik! » Записан
georg
флудер
Ветеран

репутация +82/-3

коммунизм - пыздыр максымардыш пыж

« Ответ #124 : 22 Февраля 2011, 21:14:23 »

Якась злобна злоба в цій темі.  Про 888 і  то була добріша. Одміни, а можна   замість тему  в курилку чи вбити просто потерти флуд?

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
nik?-nik!
тру каменчанин, может больший тру. чем кто-либо...
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #125 : 22 Февраля 2011, 21:22:35 »

знаєте, шановний georg, в наших російських друзів є промовка: "поздно пить Боржоми, когда почки отвалились"...
раніше тра було думати адмінам. ІМХО.
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #126 : 22 Февраля 2011, 21:37:02 »

Ну от,  знов... Плачущий  Невже не можна припинити?! Злой Нік, яким боком сюди тулиться "персонаж", як Ви виразилися, постів якого навіть нема в темі? Організуйте тему "з'ясування стосунків" і сваріться собі там на здоров'я.
Прошу адмінів або потерти все, що зайве (оранжевий, як видно, не пригодився?), або закривайте к бісу, бо соромно перед людьми, що зайдуть почитати

В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)
GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

« Ответ #127 : 22 Февраля 2011, 21:52:38 »

Добрий вечір любі друзі!!!!!!!!Я все прочитав,порадів,ми стаємо хазяями в себе в домі!

Вибачте за флуд галавой ап землю бо в тему!!!!!!
Розповідав мені мій товариш Вовка,він зара небожчик....
Сам Вова з с. Козак, що поруч з Каменцем....
Зустрічає Вова товариша з яким вчився в дитинстві на Козаку...На момент зустрічі мужикам вже по 40 років...
- Привіт Толька!
- Привет Вова!
- Толь як в тебе справи? Я тебе 100років не бачив?
- Супер, женился,дети,работаю на ТЄЦу...
-Толь,а чому ти зі мною на Російській мові ....здиш?
-А ты, что не слышал? Я Теперь на Черёмушках живу?!!!
Ось така малята історія!!!!
Вовка я про тебе помню!.....

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.
Митрий
Администратор форума
Ветеран

репутация +26/-5

Вино какой страны Вы предпочитаете в этовремясуток

« Ответ #128 : 22 Февраля 2011, 21:55:50 »

Гаразд. Тему закрию.
Попередження будуть: nik?-nik!, Малек, GROMOZEKA, Serega36
Подяка за розвиток та підтримку теми: Luiram, фанат, X.A.M. - за віршик. Особлива подяка Парільщику - за грамотно і чітко викладену думку. Без злоби і прихованних конфліктів.

Так на Вашу думку має модеруватись кожна тема?

Тему відкрию у п'ятницю. Коли усі подобрішають)).
З повагою до учасникків Форуму.
Парильщик
Гость
« Ответ #129 : 22 Февраля 2011, 22:14:50 »

Ось  читаю.  Тема  сама  по  собі  -  потужня.  Повинна  нагадувати    народу  про    справжні  цінності.  Об"єднувати  людей,  допомагати  знайти  їм  спільну  мову.  Адже  для  когось  рідна  мова  -  українська  ,  ля  кого-  російська,  для  кого  білоруська.  По  великому  рахунку  -  яка  різниця???  
Мова  може  бути  вимираючою  не  залежно  від  кількості  користувачів.
Якщо  людина  поважає  культурну  спадщину , заповіти  ,  образ  мислення,  стереотипи  поведінки  своїх  предків -  що  в  кінці  кінців  характеризується  мовними  ознаками-  вона  розуміє  та  поважає  мову  опонента.  
Який  зміст  чистити  тему???  
Форум  віддзеркалює  наше  суспільство .  Світосприйняття  піпла.
Тема  сама  по  собі  потужня,  інформативна,  філософська,  покликана  до  поглиблення  самоусвідомлення  себе  як  частини  наРОДу .    
Кожен  користувач  сприймає  її згідно  своєї  призми  зору.  
Взагалі  -  то  дивна  річ.  Ми  розмовляєм  на  одій  мові,  ну  або  на однорідних  мовах.  Але  один  одного  НЕ  РОЗУМІЄМ  !!!!!
Якщо  двоє  ,  або  більше  людей  розмовляють  на  одній  мові (або  однорідних),  і  один  -  одного  не  розуміють  Що   це  є?Непонимающий?
Млін  -  незнаю  ,  або  немає  слів.........
Нафіга  один  одного  обливати  брудом?Непонимающий
ХЕЛП!!!! sosnah
Якщо  не  розумієш,  нема  що  сказати  ,  не  сприймаєш  -  сиди  тихенько  -  читай .  Навіщо  одне  на  одного  лляти  лайно убей сибя ап стену Непонимающий
Парильщик
Гость
« Ответ #130 : 01 Марта 2011, 19:45:12 »

Відкрив  тему. 
Може  страсті  вляглися ,  люде  подобрішали,  та  і  перестануть  одне  на  одного  лляти  лайно?Непонимающий
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #131 : 01 Марта 2011, 21:08:03 »

Думаю, пора перестати, тим більше, що все одно визначитися не виходить:тут одні других обвинувачували в націоналізмі (ярому), а сусіди в темі, присвяченій нам, коханим Подмигивающий, сверджують, що це форум українофобів  опа засада. Тому пропоную припинити навішування ярликів і просто обговорювати мовні проблеми мир дружба жвачка

Graf
De Omnibus Dubitandum
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #132 : 01 Марта 2011, 21:18:43 »

Админы не приклеили сюда мой пост. Тут продублирую.

"Заборона українського слова в Росії" 1904

"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!
GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

« Ответ #133 : 01 Марта 2011, 21:33:21 »

а сусіди в темі, присвяченій нам, коханим Подмигивающий, сверджують, що це форум українофобів  опа засада.
Боже! Шо сусіди скажуть....Непонимающий?!!!!! Так би вони за нас переживали.......

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.
Парильщик
Гость
« Ответ #134 : 01 Марта 2011, 22:00:44 »

Отже  -  що  характеризує  живу  мову,  а  що  мертву.  Чи може  бути  мова  з  наявністю  дуже  великої  кількості  користувачів бути  помираючою?Непонимающий?
Питання  стосується  рівно  як  -  української,  так  і  білоруської,  ну  чи  прикладом  російської  мови?  (для  дискутантів-  вам  немає  про  що  чубитись!)
Може  мова  вмирає  тоді,  коли  вона  втрачає  свій  первинний,  сакральний  зміст?
Як  будувалися  слова? 
В  школі  нас  вчили  -  корінь,  суфікс,  префікс,  і  т.д. 
Ну  а  букви  то  самі  щось  означали??  Чи  з  них  просто  так  складали  склади??
І  в  загалі  -  що  таке  букви?  І  скільки  їх  було?  Як  людина  розмовляє,  мислить,  коли  буквиць  не  32,  а  43,  чи  то  67,  або  1200.  Як  наш  мозок  розшифровує  інфу  закодовану  різною  кількістю  буквених  позначок? Як  це  все  працює  при  збільшенні,  або  зменьшенні  знакової  бази?  А  у  випадку  , коли графічний  знак  несе  в  собі  крім  фонетичної  додаткову  інформацію  визначену  образом???
Зовсім  інше  сприйняття  дійсності.  ну  щось  накшталт  для  порівняння-  маленький  хрущовський  чорнобілий  телевізор,  кінотеатр  70  і  новітні  технології 4,чи  5д  -  кіно. 
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #135 : 01 Марта 2011, 22:30:58 »

Субтитри - глухонімим. А нашим дітям - повноцінний український дубляж!

Не таємниця, що єдина мова, до якої застосовується положення Закону про кінематографію України щодо її СУБТИТРУВАННЯ є російська, включно і з тими іншомовними продуктами, що колись вже були продубльовані або озвучені російською. Тож, "Прівєт, как дєла, пайдьом в гості, тощо..." стають частиною мовного словника цієї україномовної дитини. Далі - більше. Дитячі садки, школи, вулиця, "масова культура" з повсякчасним "російським контентом", не завжди в його найліпшій формі, роблять з цієї дитини недолугого носія "суржика" з непідробною зневагою до української і недосконалим знанням російської - людину нездатну досягти успіху в житті!
Знайома картина?
Я стверджую, що законодавче визнання субтитрів, як повноправного мовного інструменту - троянський кінь під намагання краян повернути свою мову до активного суспільного вжитку! Мова - те, що чують і мовлять; Субтитри - те, що бачать і пишуть, а, отже, субтитри - НЕ Є мовою!

Повністю - http://www.causes.com/causes/559694-/about?m=

Моя особиста думка - російські фільми повинні залишитися російськими. Мультики потрібно якісно дублювати, як дублюються всі іноземні мультики, оскільки мультфільми для дітей - дуже-дуже важливий чинник у формуванні мовлення.

Але субтитри потрібно залишити - завдяки ним фільми доступні глухим людям.
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #136 : 01 Марта 2011, 22:41:39 »

Отже  -  що  характеризує  живу  мову,  а  що  мертву.  Чи може  бути  мова  з  наявністю  дуже  великої  кількості  користувачів бути  помираючою?Непонимающий?

Довго вигадувати не буду. Ти бачив хоч один сучасний український фільм українською мовою про сучасне життя (тобто, не історичний, не "Сватання на Гончарівці", а про сьогодні)? Я бачила кілька, і зрозуміла, що не сприймаю. Персонажі розмовляють українською, і це звучить настільки штучно, книжно! Люди навколо так не розмовляють. Навколо - хохляцька російська та суржик - якими фільм не озвучиш.

При цьому переклади іноземних фільмів гарною українською сприймаються дуже добре - тому що розумієш, що українська "грає роль" англійської або французької.

Про що це говорить? Чиста, рафінована українська мова зараз у тій же ситуації, що свого часу була латина: вона плавно переходить в розряд "книжних" мов. І якщо нею не будуть активно користуватися в буденному житті, якщо вона не буде розвиватись, то з часом вона перетвориться на такий же анахронізм, як старослов"янська: може, й використовуватиметься в певних галузях, але серед пересічних українців її не почуєш.
dedushka_Ho
Ветеран

репутация +51/-3

« Ответ #137 : 01 Марта 2011, 22:42:37 »

До Парильщика
  Чи може  бути  мова  з  наявністю  дуже  великої  кількості  користувачів бути  помираючою?Непонимающий?

ні, не може. Доки є хоча б один носій - мова жива.  В противагу наведу латину: носіїв нема, а мова є. Це як?

І ще. Яку мову  Ви маєте на увазі: усну, чи писемну? Погодьтесь, мова і письмо - то різні речі. Наприклад, у бушменів (наприклад, я кажу) з писемністю якось не склалось...

Одна з найстаріших народностей на землі, з багатьма цокающими, кламцающими і іншими неповторними звуками в мові, де зміст слова змінюється від тембру голосу...

Як їм бути з писемністю? Та, Бог з нею, з писемністю, але ж мова існує. (!) І скільки їх є, тих бушменів?
dedushka_Ho
Ветеран

репутация +51/-3

« Ответ #138 : 01 Марта 2011, 22:46:26 »

Я, навіть, можу сказати про що буде наступний пост... Подмигивающий
Max Sintra
Ветеран

репутация +25/-28

« Ответ #139 : 01 Марта 2011, 23:03:55 »

раз тема "Говоримо українською?", то подскажите, как правильно говорить: "Столíття" или "сторіччя".

Всегда думал, что надо  "сторіччя", от слова "рiк".

А по телевизору услыхал "Столíття" и засомневался.

В интернете про это как то запутано написано

Столíття або сторіччя — проміжок часу, дорівнює ста рокам. Згідно з сучасним літочисленням (від «Різдва Христового»), століття починається «першим» роком, а закінчується кратним сотні. Наприклад, двадцяте сторіччя почалося першого 1 січня 1901 року, а закінчилося 31 грудня 2000 року.
Сторіччя іменуються цифрами за системою, починаючи з першого, яке тривало з 1-го року до 100-го року.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D1%82%D1%8F

dedushka_Ho
Ветеран

репутация +51/-3

« Ответ #140 : 01 Марта 2011, 23:07:34 »

Не вгадав....

До Max Sintra И так и так правильно.
Max Sintra
Ветеран

репутация +25/-28

« Ответ #141 : 01 Марта 2011, 23:11:22 »

Так, не вгадав....))

а от какого слова образуется "столíття"?
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #142 : 01 Марта 2011, 23:12:57 »

сто літ. ЛітА - це також українське слово
« Последнее редактирование: 01 Марта 2011, 23:14:11 от Luiram » Записан

Max Sintra
Ветеран

репутация +25/-28

« Ответ #143 : 01 Марта 2011, 23:15:55 »

то есть от слова "лiто" ?

о, теперь вроде понял)
спасибо
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #144 : 01 Марта 2011, 23:18:38 »

При цьому переклади іноземних фільмів гарною українською сприймаються дуже добре - тому що розумієш, що українська "грає роль" англійської або французької.

Про що це говорить? Чиста, рафінована українська мова зараз у тій же ситуації, що свого часу була латина: вона плавно переходить в розряд "книжних" мов.
Не думаю, що справа в "ролі" мови, швидше, в тому, що фільми дублюють таки не зовсім книжною.
А от про чисту і рафіновану - правда, тому і казала десь вище Ніку, що набридла "калиновість" мови, хочеться. щоб користувалися живою

Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #145 : 01 Марта 2011, 23:19:25 »

то есть от слова "лiто" ?

о, теперь вроде понял)
спасибо
етимологія та ж, що і в російській

І про субтитри: Бог з ними, хай би були, але хоч би слідкували за якістю. Бо читаєш ту, з дозволу сказати, писанину - сум побирає. Страшний комп'ютерний переклад, не вичитує ніхто, інколи просто безглузддя
« Последнее редактирование: 01 Марта 2011, 23:23:41 от Luiram » Записан

Парильщик
Гость
« Ответ #146 : 01 Марта 2011, 23:27:09 »

До Парильщика
  Чи може  бути  мова  з  наявністю  дуже  великої  кількості  користувачів бути  помираючою?Непонимающий?

ні, не може. Доки є хоча б один носій - мова жива.  В противагу наведу латину: носіїв нема, а мова є. Це як?
?
Добре.  А  коли  слова  втрачають  первинний  зміст?
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #147 : 01 Марта 2011, 23:33:31 »

Не забувайте, що латина - мертва мова, так і називають, і саме тому, що носіїв нема. Тому і наша цілком може бути помираючою, навіть якщо всі села нею розмовлятимуть - вона не буде ніде на офіційному рівні представлена

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #148 : 01 Марта 2011, 23:37:48 »

Коли мова "жива" - тобто, нею постійно люди користуються, в усіх сферах життя, то вона обов"язково розвивається, змінюється. Окремі слова "відмирають", виходять з ужитку, деякі змінюють своє значення чи лексичний відтінок, з"являються нові поняття і нові слова. Коли мова не була записана в словники, можливо, зміни відбувалися більш хаотично.

Мене сьогодні найбільше дістає, що взамін термінів і понять, які українська мова не встигла створити безцеремонно впаковуються слова з англійської мови, де треба і де не треба. І це навіть не професійні терміни. Коли читаєш сучасні гламурні журнали, то бачиш, що "ангелізми" - це майже третина тексту Шокирован
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #149 : 01 Марта 2011, 23:52:19 »

Не має значення, яка мова впливає, російська, польська чи англійська - важливо, щоб без фанатизму

Страниц: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти