Говоримо українською? (ще одна патетична тема)

Автор Luiram, 20 Лютого 2011, 13:58:19

« попередня тема - наступна тема »

Max Sintra

я ничего антиукраинского не писал. Факты, что не все мову хорошо знают - что здесь антиукраинского?
Сами срач устроили с оскорблениями.

Luiram

Шановні, я попрошу вас обходитися без особистих образ. Є цивілізовані методи доведення своєї точки зору. Якщо Макс Сінтра цікавиться проблемою україномовності - це ж чудово. якщо помиляється - можна за допомогою аргументів(як Дебріс, наприклад) показати, в чому помилка - можливо, людина точку зору і змінить. Я теж по закінченню школи була впевнена, що української держави, як такої, не існувало - ну не розповідали нам про неї в школі. А Дебріс раніше не знав української. Але все міняється - самоосвіта творить дива ;) Я тепер добре розбираюся в питаннях українознавства. а Дебріса обзивають націоналюгою ;D
Макс, не треба гарячкувати, варто прочитати наведені (розумні) аргументи і зробити висновки. І так дивно, що люди, у котрих століттями відбирали право на свою мову, говорять ще хоч суржиком.Та навряд чи це означає, що їм не потрібна ця мова. Грамотна мовна політика все змінить.
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

Чавун

Макс Сінтра просто стимулює нас активніше насаджувати українську мову в усіх сферах життя. ;D

dedushka_Ho

Ну, власне, нічого аж такого я в пості Макса  не бачу. Людина сказала те, шо є насправді.

Так воно є. Але то не є суржик. То є прояви русизмів,
які, в силу історичних умов, так, або інакше, ввійшли в українську мову.

В мене в селі, де в мене хатка, завжди кажуть "праздник".          Наприклад, праздник села.       Праздник 9 травня. Це суржик?   Ні.  Люди говорять суто українською мовою, навіть звертаючись до мене, російськомовного. Але празник, є празник.

 А от на донеччині-луганщині - ото суржик! І ніякої російської там нема (я там був), там все суржик!

Debris

Ось це і є їхня зброя - "нічого не побачили"...
Звісно Сінтра нікого не вбив, не згвалтував, не обікрав, він просто заявив, що мови нашої державної немає.
Сказав, що за 20 років наших "невдалих" потуг (за його розумінням) Україну ми літературній мові не навчили, а значить або вчителі погані, себто дауни, або предмет неправильний, тобто мова.
І все.
Утиски мови? Ні!, не було, це так, деякі радикали колись розважалися.
Країну перекопали 2 світових війни? Ні! Було..., але ж то так,  "ми, русскіє, знаєм кто на самом дєлє побєділ". Ну переселили, повинищували мільйони носіїв мови, ну то так, "іздєржкі проізводства".
Країна була no men land між однією імперію на заході і на сході? Ну то ж так, але "я тут нє прічом".

Якби тобі Сінтра дати почитати "Чарівник смарагдового міста" в 9 років, а потім зробити лоботомію. І вже в 40 років стурбовано запитати, чому ж ти хлопчику читаєш на рівні 10 років? Чому ж ти не став науковцем, програмістом?
Ось такі провокатори, "хірургі", зараз і пишуть "просто констатірую факт", "мапєд нє мой, я размєстіл абьяву".
"Вулицею Грушевського колонами, мов броньовані мурахи, сунуть українські міліціонери, що за наказом української влади ідуть розганяти українських громадян, які вийшли захищати українську мову"

Свобода начинается со слова "нет", когда ты упрямо мотаешь головой, утираешь ледяной пот и встаешь один против всех...

Xen

Синтре лучше-бы озаботиться кавказским суржиком на Москве.
Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча.

vepryk

Цитата: Debris від 23 Червня 2012, 10:56:43

Сказав, що за 20 років наших "невдалих" потуг (за його розумінням) Україну ми літературній мові не навчили, а значить або вчителі погані, себто дауни, або предмет неправильний, тобто мова.

Не вчителі, або предмет винні, просто сцикуни правлять нами 20 років. Піди ми одразу по шляху прибалтів, було б на одне гостре питання меньше.
Я не клон, чесно, чесно!

Zemljak

А хто ті , ким   20 років правлять, "невже прибалти"?

vepryk

Туше! Ми теж сцикуни, бо обираємо сцикунів.
Я не клон, чесно, чесно!

Zemljak

Вибирають те що пропонується.Інші теж вибирають , але ж  цей  термін їм  не приклеїш, бо є різниця.

georg

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)

Zemljak


Horus

Сподобалось інтерв'ю на сайті "Української правди.
Максим Стріха – доктор фізико-математичних наук,
головний науковець Інституту фізики напівпровідників НАН.
Про освіту, науку та українську мову.

Є ще світлі голови в нашій освіті. Дай боже йому здоров'я.  *Ukraine*
Sol lucet omnibus

Luiram

Те, що розумні люди самоусуваються від посад при цій владі - страшно. Бо ми-то продовжуємо жити, а наші діти вчитися, причому абияк  :(
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

Frutik

Цитата: Max Sintra від 22 Червня 2012, 10:31:03
Вы даже нормально разговаривать не умеете, стоило вам только показать очевидный факт, что народ на суржике разговаривает, вы сразу на оскорбления переходите

милуйтесь чудесною літературною мовою свєти із іваново
там нєт счьота рєкам і морям, но по нім нєльзя доплить домой (с) арія

Frutik

http://world.lb.ua/news/2012/08/04/164113_belarusi_zapretili_kommentirovat.html

ЦитуватиВ Беларуси запретили комментировать Олимпийские игры на белорусском

главный директор главной дирекции спортивного вещания «Белтелерадиокомпании» Зинаида Рунц призналась «Радио «Свобода», что многие спортивные фанаты просто не понимаю белорусский язык.

«Тут есть фанаты, которые звонят мне так часто, что невозможно работать. Они ругаются, кричат, что давайте им трансляции по-русски, так как они не совсем понимают белорусский язык», – рассказала Рунц.

отаке чекає й нас після підписання творіння вадіка калєснічєнка
там нєт счьота рєкам і морям, но по нім нєльзя доплить домой (с) арія

Horus

І знову Максим Стріха

Чому я пішов з засідання в клубі кабміну

Цитувати...Юрій Анатолійович привітав нас від імені "Нікалая Янавіча" і побажав успіхів у дальшому зміцненні зв'язків "правітєльства з гражданскім общєством". Закликав уникати політичних питань і займатися тим, "что валнуєт людєй". Потім надав слово працівниці секретаріату, аби та розтлумачила присутнім положення регламенту.

Відчувалося: молода жінка звикла готувати документи українською мовою. Але піти всупереч начальникові вона не могла, отже, на ходу перекладала, часто припускаючись у своїй російській кричущих українізмів, особливо в частині юридичних термінів.

Коли було надано можливість "ставіть вапроси", я не витримав. Ні, я не запитав про щось каверзне. Але своє суто технічне й регламентне запитання я сформулював польською – однією з тих 18 мов, якими закон Ківалова-Колесніченка дозволяє мені як громадянинові звертатися до чиновника. Проте пан Авксентьєв негайно урвав мене, запропонувавши "гаваріть па рускі ілі па украінскі". Ніякі відсилання до положень владою таки проштовхнутого закону не допомогли.
....
Я більше не ходитиму на засідання "ради голів громадських рад". Сумління й гідність не велять виконувати роль масовки в ідилічній картині єднання "правітєльства с гражданскім общєством".

Максим Стріха, доктор фізико-математичних наук, голова громадської ради при державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації, віце-президент Академії наук вищої школи України.
*applouse*

P.S. Пригадав минулий рік -Янукович "шкилы". Або навпаки, він це не забув, підписуючи закон про мови.
Sol lucet omnibus

Luiram

ЦитуватиЯкось на хабрхабр.ру надибав одну балачку, де особа, котра безпосередньо брала участь в українізації "Вікна-7" (Windows 7), вихвалялася, мовляв, добре що вдалося відстояти в УкрМовних обладунках ОК замість ГАРАЗД – хоч саме на останньому слові наполягав мовний упорядник перекладу. Гутірка ця відбувалася на гілці під заголовком: "Компьютерная терминология в украинском языке".

У передмові особа, як започаткувала це обговорення, пише:

"Мне очень не нравится украинский перевод большинства компьютерных терминов. Не хочу вникать в причины этого явления, лучше поделюсь информацией, которую нашел в "Открытом словаре новых терминов" (Відкритий словник новітніх термінів).
Що скажете про оцю статейку загалом і про словник зокрема? ;) Мені реп'яшки сподобалися  ;D ;D Далі - то вже за гранню добра і зла, бо обчислювач і убезпека - ох!..
В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)

Serega36

мне понравилось позирало - дисплей  ;)
и просунутий - типо продвинутый (пользователь)
и  -     дочіпок       attachment 
Се аз воздам!