Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
21 Июля 2019, 01:05:19
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Общение по интересам, Размышлизмы, споры, политика etc.
| |-+  Мовні питання
| | |-+  Говоримо українською? (ще одна патетична тема)
Страниц: 1 ... 5 6 [7] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Говоримо українською? (ще одна патетична тема)  (Прочитано 28978 раз)
Max Sintra
Ветеран

репутация +25/-28

« Ответ #180 : 22 Июня 2012, 14:46:40 »

я ничего антиукраинского не писал. Факты, что не все мову хорошо знают - что здесь антиукраинского?
Сами срач устроили с оскорблениями.
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #181 : 22 Июня 2012, 15:37:35 »

Шановні, я попрошу вас обходитися без особистих образ. Є цивілізовані методи доведення своєї точки зору. Якщо Макс Сінтра цікавиться проблемою україномовності - це ж чудово. якщо помиляється - можна за допомогою аргументів(як Дебріс, наприклад) показати, в чому помилка - можливо, людина точку зору і змінить. Я теж по закінченню школи була впевнена, що української держави, як такої, не існувало - ну не розповідали нам про неї в школі. А Дебріс раніше не знав української. Але все міняється - самоосвіта творить дива Подмигивающий Я тепер добре розбираюся в питаннях українознавства. а Дебріса обзивають націоналюгою Смеющийся
 Макс, не треба гарячкувати, варто прочитати наведені (розумні) аргументи і зробити висновки. І так дивно, що люди, у котрих століттями відбирали право на свою мову, говорять ще хоч суржиком.Та навряд чи це означає, що їм не потрібна ця мова. Грамотна мовна політика все змінить.

В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)
Чавун
Новичок
*

репутация +1/-0

« Ответ #182 : 22 Июня 2012, 18:08:34 »

Макс Сінтра просто стимулює нас активніше насаджувати українську мову в усіх сферах життя. Смеющийся
dedushka_Ho
Ветеран

репутация +51/-3

« Ответ #183 : 23 Июня 2012, 00:07:47 »

Ну, власне, нічого аж такого я в пості Макса  не бачу. Людина сказала те, шо є насправді.

Так воно є. Але то не є суржик. То є прояви русизмів,
які, в силу історичних умов, так, або інакше, ввійшли в українську мову.

В мене в селі, де в мене хатка, завжди кажуть "праздник".          Наприклад, праздник села.       Праздник 9 травня. Це суржик?   Ні.  Люди говорять суто українською мовою, навіть звертаючись до мене, російськомовного. Але празник, є празник.

А от на донеччині-луганщині - ото суржик! І ніякої російської там нема (я там був), там все суржик!
Debris
Ветеран

репутация +65/-11

Mountain's Alone

« Ответ #184 : 23 Июня 2012, 10:56:43 »

Ось це і є їхня зброя - "нічого не побачили"...
Звісно Сінтра нікого не вбив, не згвалтував, не обікрав, він просто заявив, що мови нашої державної немає.
Сказав, що за 20 років наших "невдалих" потуг (за його розумінням) Україну ми літературній мові не навчили, а значить або вчителі погані, себто дауни, або предмет неправильний, тобто мова.
І все.
Утиски мови? Ні!, не було, це так, деякі радикали колись розважалися.
Країну перекопали 2 світових війни? Ні! Було..., але ж то так,  "ми, русскіє, знаєм кто на самом дєлє побєділ". Ну переселили, повинищували мільйони носіїв мови, ну то так, "іздєржкі проізводства".
Країна була no men land між однією імперію на заході і на сході? Ну то ж так, але "я тут нє прічом".

Якби тобі Сінтра дати почитати "Чарівник смарагдового міста" в 9 років, а потім зробити лоботомію. І вже в 40 років стурбовано запитати, чому ж ти хлопчику читаєш на рівні 10 років? Чому ж ти не став науковцем, програмістом?
Ось такі провокатори, "хірургі", зараз і пишуть "просто констатірую факт", "мапєд нє мой, я размєстіл абьяву".

"Вулицею Грушевського колонами, мов броньовані мурахи, сунуть українські міліціонери, що за наказом української влади ідуть розганяти українських громадян, які вийшли захищати українську мову"

Свобода начинается со слова "нет", когда ты упрямо мотаешь головой, утираешь ледяной пот и встаешь один против всех...
Xen
Ветеран

репутация +69/-11

Ктулху вас всех зохаваит.

« Ответ #185 : 23 Июня 2012, 16:39:56 »

Синтре лучше-бы озаботиться кавказским суржиком на Москве.

Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча.
vepryk
Спасение утопающих -
Постоялец

репутация +5/-0

- дело рук самих утопающих!

« Ответ #186 : 23 Июня 2012, 23:17:39 »

Сказав, що за 20 років наших "невдалих" потуг (за його розумінням) Україну ми літературній мові не навчили, а значить або вчителі погані, себто дауни, або предмет неправильний, тобто мова.

Не вчителі, або предмет винні, просто сцикуни правлять нами 20 років. Піди ми одразу по шляху прибалтів, було б на одне гостре питання меньше.

Я не клон, чесно, чесно!
Zemljak
Старожил

репутация +6/-9

« Ответ #187 : 25 Июля 2012, 21:28:53 »

А хто ті , ким   20 років правлять, "невже прибалти"?
vepryk
Спасение утопающих -
Постоялец

репутация +5/-0

- дело рук самих утопающих!

« Ответ #188 : 25 Июля 2012, 22:56:08 »

Туше! Ми теж сцикуни, бо обираємо сцикунів.

Я не клон, чесно, чесно!
Zemljak
Старожил

репутация +6/-9

« Ответ #189 : 26 Июля 2012, 13:00:28 »

Вибирають те що пропонується.Інші теж вибирають , але ж  цей  термін їм  не приклеїш, бо є різниця.
georg
флудер
Ветеран

репутация +82/-3

коммунизм - пыздыр максымардыш пыж

« Ответ #190 : 26 Июля 2012, 14:49:43 »

Пропонується ким?

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Zemljak
Старожил

репутация +6/-9

« Ответ #191 : 26 Июля 2012, 14:53:25 »

Сучасною системою виборів
Horus
Ветеран

репутация +50/-7

« Ответ #192 : 26 Июля 2012, 19:19:25 »

Сподобалось інтерв'ю на сайті "Української правди.
Максим Стріха – доктор фізико-математичних наук,
головний науковець Інституту фізики напівпровідників НАН.
Про освіту, науку та українську мову.

Є ще світлі голови в нашій освіті. Дай боже йому здоров'я.  "Ненька Украї"

Sol lucet omnibus
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #193 : 27 Июля 2012, 21:03:40 »

Те, що розумні люди самоусуваються від посад при цій владі - страшно. Бо ми-то продовжуємо жити, а наші діти вчитися, причому абияк  Грустный

Frutik
Ветеран

репутация +0/-0

дарк бір кемп

« Ответ #194 : 04 Августа 2012, 23:23:42 »

Вы даже нормально разговаривать не умеете, стоило вам только показать очевидный факт, что народ на суржике разговаривает, вы сразу на оскорбления переходите

милуйтесь чудесною літературною мовою свєти із іваново

там нєт счьота рєкам і морям, но по нім нєльзя доплить домой (с) арія
Frutik
Ветеран

репутация +0/-0

дарк бір кемп

« Ответ #195 : 04 Августа 2012, 23:26:48 »

http://world.lb.ua/news/2012/08/04/164113_belarusi_zapretili_kommentirovat.html

В Беларуси запретили комментировать Олимпийские игры на белорусском

главный директор главной дирекции спортивного вещания «Белтелерадиокомпании» Зинаида Рунц призналась «Радио «Свобода», что многие спортивные фанаты просто не понимаю белорусский язык.

«Тут есть фанаты, которые звонят мне так часто, что невозможно работать. Они ругаются, кричат, что давайте им трансляции по-русски, так как они не совсем понимают белорусский язык», – рассказала Рунц.

отаке чекає й нас після підписання творіння вадіка калєснічєнка

там нєт счьота рєкам і морям, но по нім нєльзя доплить домой (с) арія
Horus
Ветеран

репутация +50/-7

« Ответ #196 : 04 Сентября 2012, 23:39:18 »

І знову Максим Стріха

Чому я пішов з засідання в клубі кабміну

...Юрій Анатолійович привітав нас від імені "Нікалая Янавіча" і побажав успіхів у дальшому зміцненні зв’язків "правітєльства з гражданскім общєством". Закликав уникати політичних питань і займатися тим, "что валнуєт людєй". Потім надав слово працівниці секретаріату, аби та розтлумачила присутнім положення регламенту.

Відчувалося: молода жінка звикла готувати документи українською мовою. Але піти всупереч начальникові вона не могла, отже, на ходу перекладала, часто припускаючись у своїй російській кричущих українізмів, особливо в частині юридичних термінів.

Коли було надано можливість "ставіть вапроси", я не витримав. Ні, я не запитав про щось каверзне. Але своє суто технічне й регламентне запитання я сформулював польською – однією з тих 18 мов, якими закон Ківалова-Колесніченка дозволяє мені як громадянинові звертатися до чиновника. Проте пан Авксентьєв негайно урвав мене, запропонувавши "гаваріть па рускі ілі па украінскі". Ніякі відсилання до положень владою таки проштовхнутого закону не допомогли.
....
Я більше не ходитиму на засідання "ради голів громадських рад". Сумління й гідність не велять виконувати роль масовки в ідилічній картині єднання "правітєльства с гражданскім общєством".

Максим Стріха, доктор фізико-математичних наук, голова громадської ради при державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації, віце-президент Академії наук вищої школи України.
 clap-1

P.S. Пригадав минулий рік -Янукович "шкилы". Або навпаки, він це не забув, підписуючи закон про мови.
« Последнее редактирование: 05 Сентября 2012, 00:00:15 от Horus » Записан

Sol lucet omnibus
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #197 : 11 Декабря 2012, 18:37:48 »

Якось на хабрхабр.ру надибав одну балачку, де особа, котра безпосередньо брала участь в українізації "Вікна-7" (Windows 7), вихвалялася, мовляв, добре що вдалося відстояти в УкрМовних обладунках ОК замість ГАРАЗД – хоч саме на останньому слові наполягав мовний упорядник перекладу. Гутірка ця відбувалася на гілці під заголовком: "Компьютерная терминология в украинском языке".

У передмові особа, як започаткувала це обговорення, пише:

"Мне очень не нравится украинский перевод большинства компьютерных терминов. Не хочу вникать в причины этого явления, лучше поделюсь информацией, которую нашел в "Открытом словаре новых терминов" (Відкритий словник новітніх термінів).
Що скажете про оцю статейку загалом і про словник зокрема? Подмигивающий Мені реп'яшки сподобалися  Смеющийся Смеющийся Далі - то вже за гранню добра і зла, бо обчислювач і убезпека - ох!..
« Последнее редактирование: 11 Декабря 2012, 18:41:39 от Luiram » Записан

Serega36
Ветеран

репутация +26/-2

Врешь, собака! Аз есмь Царь!!!

« Ответ #198 : 11 Декабря 2012, 20:59:36 »

мне понравилось позирало - дисплей  Подмигивающий
и просунутий - типо продвинутый (пользователь)
и  -     дочіпок       attachment 
« Последнее редактирование: 11 Декабря 2012, 21:27:34 от Serega36 » Записан

Се аз воздам!
Страниц: 1 ... 5 6 [7] Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти