Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
10 Декабря 2019, 00:07:48
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Общение по интересам, Размышлизмы, споры, политика etc.
| |-+  Мовні питання
| | |-+  Говоримо українською? (ще одна патетична тема)
Страниц: [1] 2 3 ... 7 Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Говоримо українською? (ще одна патетична тема)  (Прочитано 30416 раз)
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« : 20 Февраля 2011, 13:58:19 »

"До кінця століття кількість мов на Землі скоротиться у 10 разів, із нинішніх близько 6 тисяч до 600."
   Цікаво, наша залишиться?
  Сотні раз вже говорилося про те, що мовним питанням спекулюють перед виборами, а так - наче й нема його, живем, як завжди, і не таке воно вже й гостре. Чи, може, нинішній владі треба зробити вигляд, що воно не гостре? Завжди легше робити щось непомітно, без розголосу, приспавши пильність.
"Серед 30 мов, якими веде передачі радіо “Свобода” і радіо “Вільна Європа”, є мови, які за класифікацією ЮНЕСКО належать до зникаючих мов. Це – білоруська, башкирська і кримськотатарська мови."
А українська?
   Думка професора, одного з небагатьох, перед чиїм ім'ям слово "британський" не викликає усмішки:
“кількість людей, яка користується тою чи іншою мовою, не має вирішального значення. Мова може бути вимираючою, навіть якщо нею говорять сотні тисяч людей. Все залежить від обставин, мотивації самих людей і мотивації влади, яка хоче чи не хоче підтримати національну тотожність”. Головне для мови – громадське зацікавлення в ній і як наслідок цього присутність її в громадському житті.
  Яка мотивація в нас і нашої влади, хто знає?
Говорить Девід Кристал:
“Головна причина, на мою думку, в тому, що багатство мов подібне до людського різноманіття. Людство тому й стало таким розвиненим, що вміло пристосовуватись до різних обставин. А мова – це інтелектуальний еквівалент біологічних здібностей. Наш розум повинен працювати, і працює він завжди по-різному; кожна інша мова має своє бачення світу, і ми можемо кожен раз по-новому його сприймати носієм іншої мови. Кожного разу, коли втрачається якась мова, ми втрачаємо унікальний погляд на світ”
   Якщо мова - інтелектуальний еквівалент біологічних здібностей, то гріх нам, люди, з такою мовою, заривати в землю свої таланти і здібності!
Для врятування мови, на думку британського лінґвіста, потрібно запровадити її до освітньої системи, піднести престиж її носії, заохочувати використовувати мову в літературі.
   Що для цього робимо?

http://novamova.org/2008/12/%D0%B2%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%8E%D1%87%D1%96-%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%87%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B5-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96/

В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)
nik?-nik!
тру каменчанин, может больший тру. чем кто-либо...
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #1 : 20 Февраля 2011, 14:38:36 »

Luiram

я буду вчити свою дитину української мови, навіть попри те, що планів повернення до Вкраїни немає.
та й сам я, свого часу, вивчив українську незважаючи на те, що зростав в російськомовній сім'ї. просто подумав собі, що жити в державі Україна і не знати української, то якось неправильно...
отак от, патетично. Подмигивающий
« Последнее редактирование: 20 Февраля 2011, 15:00:32 от nik?-nik! » Записан
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #2 : 20 Февраля 2011, 14:50:05 »

А що тут патетичного? Я вже багатьох людей знаю, які вивчили українську в дорослому віці не з тієї причини, що вона потрібна в роботі чи ще десь, а просто задля себе, за власним бажанням, і розмовляють нею часом краще, аніж ті, хто українськомовний з дитинства.
Нік, а білоруської?
« Последнее редактирование: 20 Февраля 2011, 14:51:23 от Luiram » Записан

nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #3 : 20 Февраля 2011, 15:10:36 »

я смайлика домалював.
просто дехто знов напише, що це пуста балаканина. патетична до того ж. Подмигивающий
тепер по темі - саме люди, які за власним бажанням вивчили і користуються українською мовою, це і є відповідь на Ваше Що для цього робимо?
тому що владу ми не заставимо перейматись проблемами мови, а просто будемо
її носіями і пропагандистами.
з білоруською складніше.
білоруської дитину буде вчити жінка. вона і мене трохи консультує, але не впевнений,
що зможу опанувати синьооку мову, тому, що практики в мене реально не буде. Грустный
тут білоруською майже не говорять, всюди чути жахливий суржик, причому усі, хто ним спілкується, впевнені, що спілкуються російською!

Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #4 : 20 Февраля 2011, 16:58:58 »

Шкода...Люблю згадувати, як у мінському метро казали з динаміка (голосно, дзвінко, розбірливо, не те, що в нас): "Асцярожна! Дверы закрываются! Наступная станция - Площа Перамоги."  Улыбка Ми ще просили в музеях екскурсоводів проводити екскурсії білоруською - було дуже гарно і все зрозуміло, якщо не надто швидко
« Последнее редактирование: 20 Февраля 2011, 16:59:44 от Luiram » Записан

nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #5 : 20 Февраля 2011, 17:19:52 »

та нє, в метро і зараз так кажуть, і новини та кілька передач на основних каналах білоруською, але серед людського загалу мова помирає. Грустный
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #6 : 20 Февраля 2011, 19:51:36 »

Українську, як на мене, витясняє навіть не російська - вона вже не вплине на нас більше, ніж впливала досі. Більша загроза з боку англійської! Занадто багато слів, реплік входять у буденний вжиток, і ми цього не помічаємо, хоча вона ж менш схожа на нашу, ніж російська.

Ми давно чудовиськ звемо монстрами, вихідні - вікендом, перерву на каву - кофі-брейком, а маса термінів комп"ютерних, професійних - просто жах Шокирован
фанат
Ветеран

репутация +23/-3

« Ответ #7 : 21 Февраля 2011, 08:30:59 »

"До кінця століття кількість мов на Землі скоротиться у 10 разів, із нинішніх близько 6 тисяч до 600."

Дуже оптимістичний прогноз - аж до кінця століття і всього в 10 разів. В замешательстве
Думаю, це станеться швидше і в більших маштабах.
georg
флудер
Ветеран

репутация +82/-3

коммунизм - пыздыр максымардыш пыж

« Ответ #8 : 21 Февраля 2011, 10:38:42 »

Чо так жостко? Обгрунтуй.

"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)
Малек
Ветеран

репутация +35/-27

« Ответ #9 : 21 Февраля 2011, 11:05:58 »

з білоруською складніше.
білоруської дитину буде вчити жінка. вона і мене трохи консультує, але не впевнений,
що зможу опанувати синьооку мову, тому, що практики в мене реально не буде. Грустный
тут білоруською майже не говорять, всюди чути жахливий суржик, причому усі, хто ним спілкується, впевнені, що спілкуються російською!

Глазам не верю! Как же ВЫ, Ник!-Ник!, не уверенны  в том, что будете знать язык страны пребывания? Ну вы блин даете))))) Как-будто у русскоязычных на Украине полно практики в украинском и все кругом говорят на чистейшей мове... не боитесь услышать: "чемодан-вокзал-Украина"?))))

« Любовь долго терпит , милосердствует , любовь не завидует...» (1 Кор 13,4-7)
GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

« Ответ #10 : 21 Февраля 2011, 11:24:43 »

Малек Ваш пост недоречний....Нік не сказав, що не  буде вчити Білоруську мову!Він пояснив, що в тому регіоні білоруська ламана,і є певні проблеми з вивченням!
АрускАязичним практики море на Україні...не парьтесь за них, ті шо не вчать гнилі просто!

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна.
Малек
Ветеран

репутация +35/-27

« Ответ #11 : 21 Февраля 2011, 11:30:24 »

Значит, если Ник!-Ник! так и не "зашпрехает" на белорусском спустя некоторое время из чувства глубокого уважения к стране, в которой он живет, он тоже будет гнилой?

З.Ы. Громозека, я конечно, все понимаю, мужская дружба... то-се... но вы на форуме уже выглядите как весьма странная пара! Как высоковозрастный недоросль с сумасшедшей мамашей... простите за сравнение))) Просто пришло в голову...

GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

« Ответ #12 : 21 Февраля 2011, 11:37:45 »

Так! Якшо не зашпрехає....буде гнилий!
Ми просто сидимо в одних і тих самих темах!І маємо одні і тіж переконання!
А порівняння так собі...Нічого кращого просто не прийшло в Вашу голову!

nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #13 : 21 Февраля 2011, 12:05:09 »

З.Ы. Громозека, я конечно, все понимаю, мужская дружба... то-се... но вы на форуме уже выглядите как весьма странная пара! Как высоковозрастный недоросль с сумасшедшей мамашей... простите за сравнение))) Просто пришло в голову...
Малек, это классический, академический учись сынок троллизм  жжошь, сцуко, я в истерике
пусть Вам лучше приходит в голову как дела выигрывать.
или жениха искать.
а магическую формулу для Вас уже изобрел Debris: "Малек, до свидания!" жжошь, сцуко, я в истерике
я только Вам так говорить не буду - приходите, постите, как сказал тут кто-то: "без Малька скучно". и правильно сказал, клоуны всегда нужны нам, они делают нашу жизнь веселее"
« Последнее редактирование: 21 Февраля 2011, 12:12:01 от nik?-nik! » Записан
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #14 : 21 Февраля 2011, 12:37:19 »

Нік-ніку, що за переходи на особистості?
Малек
Ветеран

репутация +35/-27

« Ответ #15 : 21 Февраля 2011, 12:46:01 »

Малек, это классический, академический учись сынок троллизм  жжошь, сцуко, я в истерике
пусть Вам лучше приходит в голову как дела выигрывать.
или жениха искать.
а магическую формулу для Вас уже изобрел Debris: "Малек, до свидания!" жжошь, сцуко, я в истерике
я только Вам так говорить не буду - приходите, постите, как сказал тут кто-то: "без Малька скучно". и правильно сказал, клоуны всегда нужны нам, они делают нашу жизнь веселее"

Ник!-Ник!, после Ваших выпадов в сторону texc, я ничему не удивляюсь... но вы по существу можете что-нибудь ответить? Ведь мы с вами не раз обсуждали здесь языковой вопрос на Украине, ваши высказывания, с моей точки зрения, были весьма радикальными... Вот я и задаю Вам тот же вопрос - Вы же теперь ну просто в зеркальной ситуации... вот ведь ирония жизни...

texc
Ветеран

репутация +13/-0

« Ответ #16 : 21 Февраля 2011, 12:47:13 »

Ник, выбирайте выражения. Я понимаю, чужая страна, акклиматизация, нервы, но всё-таки следите немного за речью.
« Последнее редактирование: 21 Февраля 2011, 12:47:55 от texc » Записан
@
Постоялец

репутация +6/-0

Отдавая, получаем.

« Ответ #17 : 21 Февраля 2011, 12:54:21 »

когда правду-матку РЕЖУТ все начнут самозащищаться...и хамить)))

Думать надо головой, любить - сердцем, чуять - *опой... И самое главное — ничего не перепутать!
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #18 : 21 Февраля 2011, 12:58:36 »

Хоч я й знайомий з nik?-nik!-ом і не знаю дівчат, але всупереч чоловічий солідарності мушу констатувати, що перехід на особистості - то є "злив".
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #19 : 21 Февраля 2011, 13:06:02 »

2 Похабыч: кто с мечом к нам придет, тот в орало и получит... я не переходил на личности - читай посты внимательней!  опа засада
прилетел троллик и не по теме начал, а меня "пристегивать за базар"
к чему? зачем??  опа засада
2 Малек: белорусский уже потрохи учу, но вряд ли смогу выйти на разговорный уровень - собеседников просто не найду... Грустный
здесь он никому не интересен, кроме небольшой прослойки интеллигенции.
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #20 : 21 Февраля 2011, 13:08:28 »

Нік-ніку, що за переходи на особистості?
читайте пости уважніше, шановна!
Значит, если Ник!-Ник! так и не "зашпрехает" на белорусском спустя некоторое время из чувства глубокого уважения к стране, в которой он живет, он тоже будет гнилой?

« Последнее редактирование: 21 Февраля 2011, 13:12:43 от nik?-nik! » Записан
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #21 : 21 Февраля 2011, 13:14:00 »

ну, что Зубы, Бульбашка, читаем посты или как?   опа засада
nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #22 : 21 Февраля 2011, 13:16:23 »

высоковозрастный недоросль с сумасшедшей мамашей...
я и GROMOZEKA!!! жжошь, сцуко, я в истерике жжошь, сцуко, я в истерике жжошь, сцуко, я в истерике
нет, Малек, Вам "+" за юмор! clap-1
хоть ник теперь меняй! жжошь, сцуко, я в истерике
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #23 : 21 Февраля 2011, 13:17:02 »

Ящетаю, в любой дискуссии перешел на личность - значит слил. Посылы наподобие "жениха искать", "недо@б с утра" или что-то там наподобие - это именно он, переход, имхо. На тонкий юмор не похоже точно.
У Малька тоже не совсем корректно, конечно.
Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

Спілкуюсь москальською - пізнаю ворога ізнутрі)

« Ответ #24 : 21 Февраля 2011, 13:21:27 »

Опять в курилку? У нас вообще будут темы нормальные, без взаимовтыков? Я понимаю, конец зимы, авитаминоз...  убей сибя ап стену
     Ребята, вы оба неправы, на "высоковозрастный недоросль с сумасшедшей мамашей" наверное и я обиделся бы, но Малек хоть сразу извинилась.
Ник в данном случае неправее, однозначно. Троллинга не увидел, а вот переходы на личности в наличии. Причём в грубой форме (со стороны Ника).  Грустный

.
GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

« Ответ #25 : 21 Февраля 2011, 13:21:58 »

Тема називається ГОВОРИМО УКРАЇНСЬКОЮ?
По моєму Нік і я писали по темі....поки деякі які не мають відношення до мови не почали
ізригати те, шо випадково в голову попадає....
І скілько забіжених.....Непонимающий страхи.....І всі щирі Українці жжошь, сцуко, я в истерике
Щебечуть на МОВІ!!!!

GROMOZEKA
Ветеран

репутация +123/-36

« Ответ #26 : 21 Февраля 2011, 13:25:10 »

но Малек хоть сразу извинилась.
Таж так...можна сказати ДИБІЛ, чи інше гарне слово....і тут же вибачитись

nik?-nik!
Ветеран

репутация +70/-7

« Ответ #27 : 21 Февраля 2011, 13:39:13 »

шановні, читайте тему спочатку.
до появи тут Мальок була нормальна, толкова тема і толерантне спілкування.
дивіться уважніше, хто зас..ав гарну тему.
не бачите з першого разу, то читайте по десять разів. ІМХО.
Йосип Барода
Ветеран

репутация +22/-0

« Ответ #28 : 21 Февраля 2011, 13:49:07 »

Да хоть по стопицот раз прочесть - скатываться в быдлячество не стоит.
Независимо от того кто и почему зас*ал или не зас*ал - для этого модераторы есть
Ник, если я посоветую пойти подрочить чтоб пар выпустить - это вот как раз и будет тот быдлоуровень, которого хотя бы вне курилки стоит избегать.

ЗЫ. Меня можно обзывать любыми словами, хоть частями тела разных животных Смеющийся - на слова я не обижаюсь. Обижаюсь на интонации и контекст.
« Последнее редактирование: 21 Февраля 2011, 13:52:06 от Золотые Зубы » Записан
X.A.M.
Ветеран

репутация +16/-2

Хам гнездится исключительно в отверженных странах

« Ответ #29 : 21 Февраля 2011, 13:52:44 »

Ник, просто от тебя, культурного человека, такого не ожидали! ))))
Ты же не Малек! ))))))))

Украинский своих детей учить не буду! А то если Я их выучу.... ))))))))))
Жена учит, но с таким папой скоро бить будет (и папу тоже).
-Мама, яка гарна КРАСНАЯ троянда!!!! ))))))))
Сейчас, учу играть в шахматы!
Страниц: [1] 2 3 ... 7 Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти