Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
18 Апреля 2019, 23:32:25
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Общение по интересам, Размышлизмы, споры, политика etc.
| |-+  Книги - "буккроссинг" (Модератор: Graf)
| | |-+  Журнал книги: Юрій Андрухович "ДезОрієнтація на місцевості"
Страниц: [1] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Журнал книги: Юрій Андрухович "ДезОрієнтація на місцевості"  (Прочитано 1082 раз)
Hitriy_Lis
диверсант армії оптимізму
Пользователь
**

репутация +3/-0

адепт, послідовник і практик гумору

« : 24 Марта 2011, 22:20:52 »

2011 / 17

Це спроби погляду у співіснування культурних просторів: метафізика ландшафтів; людина в дорозі; Центральна Європа як єдність і унікальність; постімперське шукання ідентичності. Три розділи - "Вступ до географії", "Парк Культури", "Про час і метод" - пропонують три різні виміри окресленої проблематики - культурно-історичний, міфопоетичний та індивідуально-екзистенційний.

...Він шукає відповіді у спільній історії, географії, міто- і міфології, переформовує нашу національну ментальність, ідентифікуючи її не зі Сходом, а із Заходом.
Міркування про минуле проектуються на сьогодення. Автор і тут зграбно прослизає між Сциллою вигадки і Харибдою правди ( або навпаки!). І хоча він постійно підкреслює, що «спирається на голу конкретику»,на мою думку, це скоріш творення нового іміджу, ніж ретроархеологічні знахідки. Навіть, більше того, це принадна артистична візія певних авторських ілюзій, поєднання дійсності з містифікацією. Правда, на моє відчуття, ця гра щодалі нейтральніша у висловленнях, приховує деяке розчарування, якщо не зневіру у сенсовості власних бажань, переконань і висновків.
Історія повторюється, як знаємо, щораз по-новому і не в останню чергу тому, що існують творчі особистості, які не полишають спроби пошуку філософського каменю, бунтують проти усталених, застарілих поглядів і спонукають до бунту нас, українців, себто жителів Європи.

* ДезОрієнтація.jpg (24.93 Кб, 336x440 - просмотрено 96 раз.)
« Последнее редактирование: 25 Марта 2011, 20:43:19 от Graf » Записан

Я, знаєте, хоч і пацифіст, але як треба, можу й відпацифіздити. © Любко Дереш "Архе"
Hitriy_Lis
диверсант армії оптимізму
Пользователь
**

репутация +3/-0

адепт, послідовник і практик гумору

« Ответ #1 : 24 Марта 2011, 22:24:23 »

Відпущено в кав’ярні "CoffeeIN" 23.03.2011

Я, знаєте, хоч і пацифіст, але як треба, можу й відпацифіздити. © Любко Дереш "Архе"
Страниц: [1] Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти