Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
18 Сентября 2019, 23:04:55
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Общение по интересам, Размышлизмы, споры, политика etc.
| |-+  Книги - "буккроссинг" (Модератор: Graf)
| | |-+  Журнал книги: Василь Шкляр "Залишенець"
Страниц: [1] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Журнал книги: Василь Шкляр "Залишенець"  (Прочитано 3446 раз)
Graf
De Omnibus Dubitandum
модeрaтр
Ветеран

репутация +78/-17

« : 06 Апреля 2011, 12:03:41 »

2011/30

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена.
Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого?
На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення.
Вони — залишенці — обрали собі смерть.

Тема на форуме

Відпущена 3.04.2011р.

"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!
skarlet
Ветеран

репутация +31/-3

« Ответ #1 : 16 Апреля 2011, 00:22:20 »

Повернула книгу Grafу. Так що записуйтесь у чергу до Його Світлості.

Роман сподобався, написано дуже майстерно: і сюжет динамічний, і композиція досконала, і головний герой - приклад мужності, відваги і патріотизму. Є у творі і любовна сюжетна лінія. (Сором’язливо І навіть одна еротична сцена. )
Сподобалася мова Шкляра: легка, зрозуміла, в романі дуже добре стилізована під історичну епоху.
Дуже професійно написано, слово в автора настільке сильне, що після прочитання роману захотілося взяти шаблю і приєднатися до повстанців.

Як на мене, мінус роману в однобокому змалюванні героїв: більшовики-всі негідники, п’яниці і ґвалтівники, комсомолки-повії, а наші, звісно, - всі хороші.  Подмигивающий

Загалом роман класний, дуже романтичний, читається на одному подиху. Не шкодую, що здала гроші на його екранізацію.  "Ненька Украї"
« Последнее редактирование: 16 Апреля 2011, 00:30:14 от skarlet » Записан

"Кожна піч українська - фортеця міцна, там на чатах лежать патріоти".(с)
Graf
De Omnibus Dubitandum
модeрaтр
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #2 : 16 Апреля 2011, 00:36:39 »

Kapnyxa галантно уступил даме свою очередь.

Книга у Luiram.

Какая великая нация!
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #3 : 16 Апреля 2011, 00:40:37 »

Мерсі за галантність  Улыбка Книга у мене

В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #4 : 26 Апреля 2011, 00:11:14 »

У вільний час дочитала "Залишенця". Муляло, що здала гроші, а на що - не знаю Улыбка Рецензія ( надто серйозне слово), мої враження, якими хочу поділитися
   Почнемо з плюсів.
  Прочитати варто. Хоча б для того, щоб відійти від стереотипів,створених ще у школі. Не знаю, наскільки відповідають дійсності ті документи, котрі там процитовано, але якщо автор писав 13 років, то, мабуть-таки твір створено на реальних фактах. Читається, дійсно, легко, мої побоювання, що буде нецікаво, не справдилися.Сама ідея показати, що були в нашій історії люди, котрі пожертвували всім, навіть життям, задля самої ідеї - це чудово. Їхня боротьба була безнадійною - вони про це знали. І, хоч ми можемо зараз казати, що в цьому не було потреби, що значно більшу користь вони могли б принести, врятувавшись - думаю, це не так. Що найбільше мені сподобалося - це чіткий посил Шкляра про важливість створення легенди, що червоненькою ниточкою  тягнеться через весь роман. Легенда і традиція відіграють таку роль в житті народу, котру важко переоцінити. Ну, і любовна лінія - безперечний плюс, додає людяності образу героя.
Тут, власне, самі  плюси і закінчуються  опа засада
  Тепер про зображення "своїх" та "чужих", оте, за що найбільш закидають автору. Як на мене, тут цілих два недоліки: загарбники показані надто вже поганими, а захисники - недостатньо добрими. Всі москалі чомусь не просто несимпатичні, а "дрібні та кривоногі, з пласкими обличчями". Чому? Ні, з думкою про те, що, коли стаєш на бік героя, недругів треба показувати поганими - тут я згодна стовідсотково. Але чому обов'язково дрібними й кривоногими? Ми-то знаємо, що вони надто вже схожі на нас...В той же час, своїх показано  вже з таким реалізмом, що аж шкодить. Чого варта лише сцена доброго підобідку куркою біля  останків червоноармійців-гвалтівників  після кривавої помсти . Зовсім незрозуміло, чому до чекіста Гальперовича, згодного порішити своїх, ставлення, як до зрадника і негідника, а брати Момоти, котрі власноруч потопили чекістів, до загону котрих пристали - свої хлопці, молодці. Так, це лише моя суб'єктивна думка, але за всі 380 сторінок роману я так і не полюбила не те що всіх партизанів - навіть головного героя. А треба було б...
  Щодо самого присудження премії і такого галасу навколо роману - побий мене грім, я не розумію причини. Окрім нетрадиційного погляду на події я не знайшла в ньому більше нічого. Насправді. Абсолютно невиразні дійові особи, характер виписаний, як на мене, лише в одного Вовкулаки. Де там той симбіоз "масової" та "елітної" прози? В чому проявляється "витончений психологізм і філософічність"? Абсолютно ординарний твір, пригадую, в дитинстві любила читати такі повісті про війну та революцію , тільки "наші" і "німці" поміняні місцями. І хто-хто, а радянські пропагандисти вміли гарно показати "своїх" і "ворогів", варто повчитися.
  Оті всі крики про "змалювання бандитів героями" - нісенітниця абсолютна. Чомусь нікому в горлі не стало змалювання Шолоховим козацьких формувань та їхньої боротьби за незалежність - вони-ж бо хотіли окрему козацьку республіку, не вважаючи себе росіянами. А як описати боротьбу українців - то вже й крамола, а заодно і подвиг (як для кого). Ну, і сама собою спливає думка про те, що галас-то і недаремно створили...
  Загалом, з роману вийде непоганий фільм, можливо, навіть  хороший фільм - все залежатиме від сценарію та фантазії режисера.Простір для сценариста - якраз той, що треба. Але сам роман - посередній, при всіх його плюсах, хай вже вибачає автор. На моє глибоке переконання, літературний твір повинен викликати хоча б одне із двох : або роздуми, або емоції, в ідеалі - і те, і друге. До довгих роздумів він не спонукає, а емоції...їх теж не густо, в кінці залишається лише смуток.
До прочитання рекомендую, але шедевром би не назвала. Усе.

Xen
Ветеран

репутация +69/-11

Ктулху вас всех зохаваит.

« Ответ #5 : 26 Апреля 2011, 17:14:18 »

Luiram, молодець, все в точку.
Як на мене роман - рівню дешевого чтива.
Параллельно перечитав "Тихий Дон".
Вот де сила!
А тут, зробили купу шуму на пустому місці.

Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча.
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #6 : 26 Апреля 2011, 18:04:42 »

Хто наступний в черзі, кому віддавати книгу?

UA
Старожил

репутация +27/-3

Задоволений життям. З останніх сил.

« Ответ #7 : 26 Апреля 2011, 20:01:40 »

Luiram, можливо ті мінуси не зовсім і мінуси. За відсутності будь-якої літератури, можливо і слід починати з книги, в якій не потрібно нічого додумувати - ось чорні, а ось білі. І досить нам в усіх фільмах і творах, що знаємо і вивчаємо бути антигероями, нам потрібні герої, легенди. Про Холодний Яр є книги, але тільки Шкляр зумів привернути таку увагу до цієї частини НАШОЇ історії, тому я вважаю, що він заслуговує на відзнаку.
Читаючи цю книгу я завжди згадував фільм "Свадьба в Малиновке", там білі п'яні та пузаті, а червоноармійці - "справжні чоловіки", справжні герої, з яких хоч картини малюй Улыбка. І дана книга змусила мене ще раз передивитися даний фільм, але під іншим кутом.

"Якщо ти не розмовляєш мовою тієї землі, на якій живеш, - ти або завойовник, або гість, або тобі бракує розуму" (Шарль Бернар).
Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

Спілкуюсь москальською - пізнаю ворога ізнутрі)

« Ответ #8 : 26 Апреля 2011, 20:10:50 »

Якщо більше немає бажаючих, наступним буду я. У мене 2 книги у плейлисті), тому не обіцяю швидко відпустити. Як хто хоче швидко - беріть - я можу й пізніше.

.
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #9 : 26 Апреля 2011, 22:00:41 »

UA, а Вам не здається, що ми з Вами писали про одне і те ж? Подмигивающий

skarlet
Ветеран

репутация +31/-3

« Ответ #10 : 27 Апреля 2011, 13:01:21 »

Згодна, що роман не шедевр (хоч як літературний твір дуже вдалий), але й не дешеве чтиво, як висловився Xen.

В українській літературі останнім часом не вистачає патріотичних творів. Навіть  дуже шанована мною Ліна Костенко в своїх "Записках" ставить нації сумний діагноз, чим вганяє в депресію. Радянська пропагандистська машина працювала дуже грамотно в цьому напрямку. Пам’ятаю багато прочитаних мною в дитинстві книжок і переглянутих фільмів, які теж не були шедеврами, але всі разом змушували пишатися, що народилася в Радянському Союзі. А ось тепер щось подібне потрібно українцям для відновлення самоідентифікації. Тому, при усіх його мінусах ,"Залишенець" таки спонукає до роздумів: я, наприклад, маючи досить помірковані погляди на нашу історію, після прочитання роману трохи під іншим кутом глянула на події 20- років.

... своїх показано  вже з таким реалізмом, що аж шкодить. Чого варта лише сцена доброго підобідку куркою біля  останків червоноармійців-гвалтівників  після кривавої помсти .

А чого варта сцена справляння малої нужди чекісткою Цілею? Подмигивающий
« Последнее редактирование: 27 Апреля 2011, 13:09:38 от skarlet » Записан

"Кожна піч українська - фортеця міцна, там на чатах лежать патріоти".(с)
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #11 : 27 Апреля 2011, 21:40:21 »

Карпуха, як справжній джентльмен,  поступився (вкотре) чергою моїй подрузі учись сынок

Graf
De Omnibus Dubitandum
модeрaтр
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #12 : 03 Июня 2011, 16:51:09 »

То як там твоя подруга та наша книжка? Подмигивающий

Какая великая нация!
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #13 : 03 Июня 2011, 19:45:35 »

Книжку прочитало вже 2 подруги Улыбка, залишилось її забрати назад

Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #14 : 15 Июня 2011, 21:48:41 »

Хто забирає "Залишенця"?

Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

« Ответ #15 : 15 Июня 2011, 22:57:23 »

Насилу здолав  "Музей покинутих секретів", якщо немає гострих бажаючих, то візьму я...

.
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #16 : 16 Июня 2011, 19:40:22 »

Віддала книгу Карпусі

Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

« Ответ #17 : 17 Июня 2011, 02:04:17 »

Карпуся підібрав.

.
Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

« Ответ #18 : 16 Августа 2011, 21:50:27 »

Соррі за терміни.  галавой ап землю
Вчора о 19:30 залишив книгу у кав"ярні Коффеін, між дверима, так як нікого вже в сусідніх відділах не було.

Книга - бомба, хочу ще чогось такого, порадьте!
Доречі, у Кам"янці вже відкрилось представництво "Книжкового клубу".  Веселый

.
Graf
De Omnibus Dubitandum
модeрaтр
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #19 : 16 Августа 2011, 22:45:35 »

Доречі, у Кам"янці вже відкрилось представництво "Книжкового клубу".  Веселый

баян, аднака

"К нам приехал, к нам приехал ......... дорогой!"(может и не очень дорогой если вы в секте 10 лет) Смеющийся

Какая великая нация!
Graf
De Omnibus Dubitandum
модeрaтр
Ветеран

репутация +78/-17

« Ответ #20 : 11 Января 2012, 13:27:50 »

Книга пропала. Печалька... Плачущий