Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
27 Марта 2019, 00:32:45
Начало Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация

+  Первый форум Каменца-Подольского
|-+  Фестивали и праздники
| |-+  Выставки, музыка, литеретура
| | |-+  Виставка лютарків Хельги Гойцік
Страниц: [1] Вниз Отправить эту тему Печать
Автор Тема: Виставка лютарків Хельги Гойцік  (Прочитано 2305 раз)
105
Ветеран

репутация +35/-2

« : 10 Апреля 2011, 23:48:25 »

7 квітня в ресторані "Старий банк" відкрилася персональна виставка лютарків кам"янецької майстрині Ольги Нікітіної, котра працює під псевдонімом Хельга Гойцік (Гойцік - це було дівоче прізвище Оліної бабусі, що мала чеське коріння, а Хельга - це вже до пари західний варіант імені Ольга).

Так сталось, що Олині лютарки вже трохи роз"їхалися за кордон, а в Кам"янці її досі не знали. Сама техніка "лютарок" - це "винахід" Ольги: в основі - смерекова дощечка ("Годиться тільки та, що гуцул витесав на Яблунецькому перевалі" - запевняє майстриня), на неї кріпляться глиняні фігурки-барельєфи. Застосовується розпис, використовуються різні додаткові природні матеріали - і виходить маленький шедевр - з неповторним обличчям, власним настроєм, своєю енергетикою.

Княгиня Ольга:

Художницю найбільше надихають Карпати, тому майже всі персонажі - гуцули. Ось серія гуцулок:

« Последнее редактирование: 10 Апреля 2011, 23:50:43 от Bulbaszkaero » Записан
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #1 : 11 Апреля 2011, 00:00:34 »

Перед початком туристичного сезону - непогана заявка на кам"янецький сувенір. Про це не одного разу говорилося на відкритті. Та й гості були запрошені - найвищого місцевого рівня: мер Михайло Сімашкевич, секретар міськради Василь Сенюк, заступник міського голови Василь Сукач, керівник департаменту гуманітарної політики Олена Кузема, начальник управління освіти і науки Світлана Старченко, депутати міської ради, преса. Для гостей у "Старому банку" і столи накрили відповідні.

Привітати колєгу прийшли працівники Центру дитячої творчості на чолі з Олександром Ткачуком (Ольга працює з дітьми в художньому гуртку вже близько 20 років!)

Виставка, взагалі-то безкоштовна і доступна, але ж навряд чи хто буде просто заходити в ресторан заради того, щоб картинки подивитися. Тому показую майже всі. Ось серія різних парочок:

105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #2 : 11 Апреля 2011, 00:05:46 »

Всього картинок було 20, я зняла майже всі. Ось іще декілька персонажів:

І мій улюблений Миросик (може, того, що на моїх хлопчиків-білявчиків схожий?):

« Последнее редактирование: 11 Апреля 2011, 00:06:40 от Bulbaszkaero » Записан
Luiram
Ветеран

репутация +82/-1

Если не я,то кто?

« Ответ #3 : 11 Апреля 2011, 00:33:53 »

Вони чудові, але в мене таке враження, що технологія таки була раніше, бо такі картини я вже бачила, причому доволі великі і набагато складніші. Правда, авторів не знаю.  Проте, я не дуже добре в цьому розбираюся, можливо, там якісь свої нюанси

В жизни бывает главное и не главное, а мы часто тратим силы на пустяки(с)
Kapnyxa
Українець
Ветеран

репутация +85/-38

Спілкуюсь москальською - пізнаю ворога ізнутрі)

« Ответ #4 : 11 Апреля 2011, 09:30:54 »

Ё-маё, то це ж моя однокласниця! А я й не знав, що вона таким дивом займається...
Ехх, Хельго! Улыбка
« Последнее редактирование: 11 Апреля 2011, 11:41:06 от Kapnyxa » Записан

.
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #5 : 11 Апреля 2011, 11:15:00 »

Сайт лютарків: http://lutarok.pp.ua/
фанат
Ветеран

репутация +23/-3

« Ответ #6 : 11 Апреля 2011, 11:42:04 »

Гарно!
Моя тітка робить подібні лютарки, тільки не з глини, а з тіста.
105
Ветеран

репутация +35/-2

« Ответ #7 : 11 Апреля 2011, 11:50:04 »

Ольга теж спершу робила з солоного тіста - до речі, суперський матеріал для любителів поліпити, і особливо для дітей. Мої діти люблять тісто більше, ніж пластилін - бо його БАГАТО!!! А якщо тісто висушити (на повітрі або ліпше запекти в духовці), то виходять не менш іцні скульптурки, ніж із глини. І так само можна розписати Веселый
Страниц: [1] Вверх Отправить эту тему Печать 
« предыдущая тема следующая тема »
Ссылка на календарь
Перейти в:  

Войти