Первый форум Каменца-Подольского

Каменец-Подольский. Жизнь Города => События => Тема начата: Luiram от 12 Сентября 2012, 21:42:29Название: Кажани - не миші!
Отправлено: Luiram от 12 Сентября 2012, 21:42:29
Вчора увечері з дітьми ходила на екскурсію, присвячену кажанам. Організували "Подільські Товтри", побачила оголошення в "Подолянині". Вам не сказала - каюся, гальмо *unsure*
Отримали задоволення, чесне слово, і я, і діти. Людей зібралося небагато, осіб з 20, половина - діти. Організатори підготувалися чудово: надрукували гарні і доступно написані проспекти про кажанів з картинками, та ще й наклейок для дітей наробили


Название: Re: Кажани - не миші!
Отправлено: Luiram от 12 Сентября 2012, 22:06:42
Спочатку організатор-екскурсовод Михайло Дребет розповів (коротко і цікаво, до речі) про кажанів взагалі і тих, котрі живуть на наших територіях зокрема. Виявляється, зараз у нас рік кажанів, і всі вони занесені до Червоних книг. Акцент робився на тому, що кажани - дуже корисні тваринки, знищують уйму комах-шкідників  і ніяким чином не вступають в конфлікт з людьми. Милі маленькі тваринки, хоч і називаються російською летючими мишами, насправді зовсім не гризуни, а комахоїди. І тільки три види зі ста з чимось - вампіри, та й ті живуть на теплих континентах і кусають велику рогату худобу. Інші мирно собі запилюють банани.
А у нас в Україні живе аж 26 видів, в Кам'янці - два: нетопирі та вечірниці. Вони манюні, можуть поміститися в сірникову коробку найменші, і дуже повільно розмножаються: одне дитинча в рік. А комах з'їдають за ніч стільки, як самі важать. І відлітають у вирій, правда, з нашої території - не всі, клімат у нас сприятливий.


Название: Re: Кажани - не миші!
Отправлено: Luiram от 12 Сентября 2012, 22:27:23
Після того, як ми здорово просвітилися на кажанову тему, вся компанія рушила слухати звуки, котрі видають кажани, з допомогою спеціального апарата, котрий влювлює ультразвук. Виглядало дуже мило: попереду  в сутінках Міша з апаратом, оточений тісною купкою дітей, трохи позаду - група дорослих. Це була найтихіша група ексурсантів на моїй пам'яті. Треба було бачити обличчя пішоходів, що зглядалися на групу дивних людей, котрі мовчки, збившись в купку і витягнувши шиї, стояли на мосту. :)
Вечір видався не дуже урожайним на кажанів і почули ми їх аж  у парку. Виявляється, звуки, котрі видають тваринки, полюючи і просто літаючи, зовсім різні. Коли полюють, то стрекочуть, а коли просто летять - щебечуть, як пташки.
Класно було, як у дитинстві: мирне полювання на кажанів поночі у парку :) (Правда, діти поводили себе набагато краще, аніж дорослі пані поважного віку, через захоплене щебетання котрих деколи важко було почути не те що кажанів, а й екскурсовода *unsure*)
 Подію не пропустили кореспондент Подолянина та всюдисуща, коли справа стосується довкілля, Бела Липівна. Якби було більше людей, то, мабуть, було б важко.
Загалом, нам сподобалося, хочемо ще :) І моя окрема подяка Міші Дребету, все було суперово: і розповідь, і похід. Порадувала гарна українська екскурсовода (дрібничка,а приємно:) )


Название: Re: Кажани - не миші!
Отправлено: dedushka_Ho от 12 Сентября 2012, 23:01:56
Точно. кажани - не миші. А снегири - не гири. (иванушки-интернешнлз) Даешь свободный взлет свободным кажанам!