Братствo Вільних Мулярів - Подiльськi масони

Автор Oleg_Warszawa, 01 Квітня 2008, 00:17:06

« попередня тема - наступна тема »

Oleg_Warszawa

Подiльськi масони

удалил рекламу не относящихся к теме ресурсов

Oleg_Warszawa

МАСОНИ УКРАЇНИ ТА ПОДIЛЛЯ
http://www.ukrmason.org/ukr/history4.php

БРАТ" ГРУШЕВСЬКИЙ

27 березня 1917 року Михайло Сергійович Грушевський повернувся в Україну, де його вже заочно обрали головою Центральної Ради. Так почався новий етап у житті майбутнього першого Глави демократичної України. Але попередні періоди в житті Михайла Сергійовича були не менш бурхливими, ніж лідерство в боротьбі за автономію України. Ще з 1909 року Михайло Грушевський був масоном, причому настільки активним, що один із керівників всеросійського масонства Олександр Гальперн напередодні Першої світової війни вважав його лідером київських масонів
http://www.ukrmason.org/ukr/history5.php

Oleg_Warszawa

предупреждение
удалено цитирование последнего сообщения

Подiльськi масони. Про них, на жаль, збереглося обмаль свiдчень i архiвних матерiалiв. Але все-таки деякi данi знайти вдалося. В iсторичних джерелах зустрiчаються вiдомостi про iснування в 1917-1918-х роках ложi "Мiнерва" в мiстечку Буцнiвцi (нинi село Буцнi Летичiвського району). Мiстечко належало пану Островському i, можливо, вiн мав вiдношення до масонства, надавши притулок "братам" у своєму маєтку. Також у цей час у складi вже згаданого союзу "Астрея" дiяла у Кам'янцi-Подiльському ложа "Пломенiюча зоря".

Oleg_Warszawa

предупреждение
удалено цитирование последнего сообщения

Подiльськi масони. Про них, на жаль, збереглося обмаль свiдчень i архiвних матерiалiв. Але все-таки деякi данi знайти вдалося. В iсторичних джерелах зустрiчаються вiдомостi про iснування в 1917-1918-х роках ложi "Мiнерва" в мiстечку Буцнiвцi (нинi село Буцнi Летичiвського району). Мiстечко належало пану Островському i, можливо, вiн мав вiдношення до масонства, надавши притулок "братам" у своєму маєтку. Також у цей час у складi вже згаданого союзу "Астрея" дiяла у Кам'янцi-Подiльському ложа "Пломенiюча зоря".
[/quote]у Кам'янцi-Подiльському ложа "Пломенiюча зоря". Але найбiльш докладнi вiдомостi збереглися про iншу кам'янецьку ложу - "Озирис". Про неї розповiдається у книзi подiльського iсторика О.Прусевича: "На вулицi Довгiй, в будинку N 69, що належить нинi Вайнбауму (данi на 1912 р. - авт.), а колись Пiлстину, драгоману Речi Посполитої, проводила свої засiдання кам'янецька ложа "Озирис", яка вiдкрита була 26 грудня 1818 року i вiдповiдала шотландським ступеням. Спочатку ложа розташовувалася в будинку лiкаря Димера, потiм - у будинку Батасановича, а пiсля у Пiлстина. На засiданнях спiлкувалися польською та французькою мовами. Заборонена ложа в кiнцi 1822 року. Майстром крiсла був лiкар Францишек Димер, iнспектор лiкарський; помiчником його - лiкар Ян Чайковський, майстрами - Томаш Михаловський i Мартин Кроковський, секретарем - Iгнацiй Садовський, вiце-регент засiдателiв трибуналу; в числi iнших членiв були: брати Сабiнськi, Симон Чайковський, Козмiнський - капiтани-квартирмейстри, Францишек Малиновський, Янович, Микоша, представники землевласникiв: Францишек Добек, Оржеховський, Рацiборський та iншi".

Oleg_Warszawa

Цитата: Snake від 01 Квітня 2008, 00:23:14
мне кажется что к истории каменца это мало отношения имеет
у Кам'янцi-Подiльському ложа "Пломенiюча зоря". Але найбiльш докладнi вiдомостi збереглися про iншу кам'янецьку ложу - "Озирис". Про неї розповiдається у книзi подiльського iсторика О.Прусевича: "На вулицi Довгiй, в будинку N 69, що належить нинi Вайнбауму (данi на 1912 р. - авт.), а колись Пiлстину, драгоману Речi Посполитої, проводила свої засiдання кам'янецька ложа "Озирис", яка вiдкрита була 26 грудня 1818 року i вiдповiдала шотландським ступеням. Спочатку ложа розташовувалася в будинку лiкаря Димера, потiм - у будинку Батасановича, а пiсля у Пiлстина. На засiданнях спiлкувалися польською та французькою мовами. Заборонена ложа в кiнцi 1822 року. Майстром крiсла був лiкар Францишек Димер, iнспектор лiкарський; помiчником його - лiкар Ян Чайковський, майстрами - Томаш Михаловський i Мартин Кроковський, секретарем - Iгнацiй Садовський, вiце-регент засiдателiв трибуналу; в числi iнших членiв були: брати Сабiнськi, Симон Чайковський, Козмiнський - капiтани-квартирмейстри, Францишек Малиновський, Янович, Микоша, представники землевласникiв: Францишек Добек, Оржеховський, Рацiборський та iншi".

Oleg_Warszawa

Уважаемые Дамы и Господа, и что , Каменец Подолский Исторический Университет так и непомоыжет нам поболше узнат об истории Города___Господа Историки, ГДЕ ВЫ *pooh door*

Цыпа

Тема очень интересная, но, похоже, Вы не туда ее разместили. Надо было в "Историю Каменца", имхо. А не пишут, потому что не знают. Масоны - это достаточно закрытое сообщество (ну, если там не понтари). И наличие сайта насмешило.

Snake

начали там
но пока не было информации о каменце
перенес сюда

Цыпа

Так ложа ж каменецкая... Может, вернешь в "Историю"? А там, глядишь, и спецы подтянутся...


Цыпа

Бульбашка, так не интересно. В википедии просто голые факты. А ТС завел речь конкретно о каменецкой ложе.
Вообще, интересно: в чем суть их деятельности? У меня сложилось впечатление, что в помощи членам братства, осуществляющим ту или иную деятельность на своем посту. Такая круговая порука.

105

У першій третині XIX ст., як повідомляє кам'янецький історик Олександр ПРУСЕВИЧ, у будинку  (№4 Татарська вулиця) збиралася масонська "ложа Озіріса під полум'яною зіркою". Діяльність масонської ложі пов'язують з іменем відомого в Кам'янці доктора медицини Францішка ДИМЕРА, якому в 1827-1844 рр. належав будинок, хоча засідання ложі відбувалися тут у 1818-1822 рр., коли будинок був власністю Павла СОБОЛЕВСЬКОГО. До складу ложі входили лікарі, вчителі, чимало офіцерів місцевого гарнізону. "Ложа Озіріса" не змогла розгорнути якусь широку діяльність у Кам'янці. Йосип РОЛЛЕ, який присвятив кілька рядків кам'янецьким масонам, із властивим йому гумором зауважив, що, власне, й діяльності жодної не було. Засідання ложі ставали приводом для зустрічей однодумців. Їх цікавили переважно етичні питання, вони прагнули передусім самопізнання та самовдосконалення.

http://www.tovtry.km.ua/en/history/statti/budynok_rolle.html

105

Ципа, чим багаті, тим і раді - тупо шукаю по Гуглю *hack* В універі вчилась років 5 назад, але масонам якось так уваги майже не приділялося, все більше революціонерам та декабристам. Хоча декабристи теж ідейно були близькими до масонів і мали їх за звірець. У Кавм"янці була організація "Залізні персні", яку очолював Раєвський. Може ще хтось неледачий щось нариє *sorry*

Цыпа

Может, "Озирис" был самопровозглашенной ложей? Его члены любили таинственную символику, ритуальность, секретность, но не смогли дознаться, в чём суть?
Я знаю историю, когда в одном из военных училищ по Питером в советские времена было создано тайное сообщество курсантов и офицеров. Сутью сообщества и членства в нем как раз и была помощь членам этого сообщества во всех направлениях. В карьере (если нужно выбирать из нескольких претендентов на хороший пост, то по особому знаку различат своего, если на своего обрушились гонения - помогают и т.д.) Надо сказать, что сообщество само выбирало и приглашало членов в свой круг. Этим они страховались от людей не очень умных. Но... в стан попал шпиён и всех сдал организацию. Были серьезные гонения, но и чины там были тоже не хухры-мухры...

Цыпа

Наверное, это был аналог "Братства вольнйх каменщиков".
Интересно, а если в ложу попадают члены разных партий, то как они могут оказывать друг другу поддержку? Или сегодня "Братство" - это одни понты и ритуалы? Для ПиаРа.

Цыпа

Из тех, о ком известно их членство - все небедные. Там важны посты, важен статус человека, его "вхожесть" в определенные кабинеты, дома, круги... Власть слаще денег... к тому же, для власти и деньги не проблема. Я имею в виду в личном пользовании. Но большие деньги на большие дела, когда по мановению твоей руки в строй становятся миллионы, это власть другого уровня.

Snake


Snake

давайте ближе к теме

то есть масонство в каменце и на подолье

тему я перенес в историю каменца

не стоит добиваться ее переноса в курилку

или создайте в разном отдельную тему


Snake

на этом завершаем флуд
продолжаем только о истории массонства в каменце

Snake


Oleg_Warszawa

В начале ХІХ в. принадлежность к масонам становится правилом хорошего тона в среде аристократии Украины. Возникают «Волынская ложа» на Волыни, ложа «Иордан» в Феодосии (один из основателей - граф Ланжерон), ложи в Буцкивке, Виннице, Екатеринославе, Каменец-Подольском, Кременчуге, Луцке, Немирове, Нежине, Николаеве, Одессе, Остроге, Полтаве, Харькове, Чернигове и других городах (только в провинциальном Каменец-Подольском насчитывалось около 100 братьев).

http://www.provokator.com.ua/t/2004/08/25/114218.html

Oleg_Warszawa

Олександр Яблонский, Орден Тамплиеров:  Да здравствует Бог Святая Любовь!

Ув. Приор! Где сейчас находится Ваш офис?

Олександр Яблонский: В Киеве, на улице Грушевского. И представительство в Каменецк- Подольском.

Олександр Яблонский: Я имел честь отстроить храм на Родине в Хмельницкой области - это была одна из главных моих благотворительных миссий. Ныне мы берём на себя обязательство реконструировать два памятника архитектуры - Середянский замок в Закарпатьи и частично Камянецк-Подольскую крепость.

и кто об етом слышал??? Я прочитал впервые

Snake


Митрий

Пару лет тому назад (примерно 5) по местным газетам прокатился слушок о том, что некие господа масоны хотят выкупить у государства одну из башен старой крепости. Отреставрировать и тп.

Наверное, цитата Oleg_Warszawa как раз с тех времён и есть. им отказали.
С тех пор о великих преорах тут никто не слыхал.

Oleg_Warszawa

Цитата: Snake від 04 Травня 2008, 01:26:55
если можно, ссылку на источник
Подаю ссылку: http://www.bratstvo.info/bratstvo-text-4148.html

удален оффтоп

Парильщик

Цитата: Митрий від 04 Травня 2008, 14:44:13
Пару лет тому назад (примерно 5) по местным газетам прокатился слушок о том, что некие господа масоны хотят выкупить у государства одну из башен старой крепости. Отреставрировать.

В  2004  році одною  вимог  майдану  у  Кам*янці   була  відмова  від  цього  проекту.
Знайомі  депутати  з  Міськради ( каденція 2004 р.)  розповідали  що  питання  з  викупом  лобіював  тодішній  мер  Мазурчак.

Snake