Вакцинация и Закон

Автор Ruslan_V, 25 Березень 2011, 11:23:16

« попередня тема - наступна тема »

Ruslan_V

В данной теме будут выкладываться материалы для тех, кто отказывается от прививок: юридически грамотно оформленные заявления на отказ в поликлинику, в школу, в садик, как вести себя с чиновниками этих учреждений, будут представленны реальные истории родителей-отказников, которые отстаивают свое право на отказ законным путем, без покупок записей о прививках в медкартах или покупках медотводов.

Итак, самый главный вопрос. Имеет ли право родитель на отказ от вакцинации своему ребенку, согласно украинскому законодательству?

Да, имеет.
Во-первых, прививки, как и другие процедуры (такие, как проба Манту, флюорография, анализы крови и т.п.), являются видом медицинской помощи, от которой можно отказаться:

Цивільний кодекс України:
•   Ст.284.  3. Надання  медичної  допомоги  фізичній  особі,  яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою.
•                  4. Повнолітня  дієздатна  фізична   особа ... має право відмовитися від лікування.

Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):
•   Ст.5                 Будь-яке втручання у сферу здоров'я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної особи. Відповідна особа   у   будь-який   час   може   безперешкодно відкликати свою згоду.
•   Ст.6          2. Якщо відповідно  до  законодавства  неповнолітня  особа  є недієздатною  давати свою згоду на втручання,  таке втручання може здійснюватися тільки із дозволу її представника.

Во-вторых, прививки являются методом профилактики, и притом довольно рискованным  согласно тому же законодательству (как мы увидим позже):

Закон України ,,Основи законодавства України про охорону здоров'я":

•   Ст.42    Ризиковані методи  ...  профілактики  ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються    за    згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
•   Ст.43     Згода інформованого  пацієнта   необхідна   для   застосування   методів   ... профілактики ...  Щодо  пацієнта,  який  не  досяг  віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних  представників.

Фраза  «за згодою інформованого» имеется ввиду информирование реакций и  осложнений которые описаны в законодательстве. Обычно я такого не встречал, а «информируется» так : местная реакция возможна в месте инъекции- покраснение, зуд, повышенная температура И ВСЁ. Что должен вам сказать вакцинатор согласно закону?

Как минимум вот это
Додаток 1 до Інструкції з Наказу МОЗ №48 від 03.02.2006  «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»
в своём приказе №48 МОЗ официально признаёт возможность двух видов нежелательных последствий вакцинации - реакции («клінічні та лабораторні ознаки нестійких патологічних (функціональних) змін в організмі, що виникають у зв'язку з проведенням щеплення») и осложнения («стійкі функціональні та морфологічні зміни в організмі, що виходять за межі фізіологічних коливань і призводять до значних порушень стану здоров'я»):

А. Коди клінічних проявів післявакцинальних реакцій:

1. Підвищення температури до 39 С.
2. Підвищення температури більше 39 С (сильна загальна).
3. Температура, яка не зареєстрована в медичній документації.
4. Біль, набряк м'яких тканин > 50 мм, гіперемія у місці введення > 80 мм, інфільтрат > 20 мм (сильна місцева).
5. Лімфоаденопатія.
6. Головний біль.
7. Дратівливість, порушення сну.
8. Висипання неалергічного ґенезу.
9. Анорексія, нудота, біль у животі, диспепсія, діарея.
10. Катаральні явища.
11. Міальгія, артралгія.

В. Коди клінічних проявів післявакцинальних ускладнень:
12. Абсцеси.
13. Анафілактичний шок та анафілактоїдні реакції.
14. Алергічні реакції (набряк Квінке, висипка типу кропивниці, синдром Стівенса-Джонсона, Лайела).
15. Гіпотензивний-гіпореспонсивний синдром (гостра серцево-судинна недостатність, гіпотонія, зниження тонусу м'язів, короткочасне порушення або втрата свідомості, судинні порушення в анамнезі).
16. Артрити.
17. Безперервний пронизливий крик (тривалістю від 3 годин і більше).
18. Судоми фебрильні.
19. Судоми афебрильні.
20. Менінгіти/енцефаліти. :o
21. Анестезія/ парестезія.
22. Гострий в'ялий параліч.  >:(
23. Вакциноасоційований паралітичний поліомієліт. :o
24. Синдром Гійєна-Барре (полірадікулоневрит).
25. Підгострий склерозувальний паненцефаліт.
26. Паротит, орхіт.
27. Тромбоцитопенія.
28. Підшкірний холодний абсцес.
29. Поверхнева виразка понад 10 мм. Регіональний лімфаденіт(и).
30. Келоїдний рубець.
31. Генералізована БЦЖ-інфекція, остеомієліт, остеїт.

Хорошенький список, не правда ли. Но молчат же. Заставьте их вам это прочитать, если не знают, ознакомьте их с этим документом.

В-третьих, возможность отказа от прививок непосредственно оговорена законом:

Закон України ,,Про захист населення від інфекційних хвороб":
•   Ст.12              Повнолітнім   дієздатним   громадянам    профілактичні    щеплення проводяться  за їх згодою... Особам,  які  не  досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення   проводяться  за  згодою  їх батьків. Особам віком  від  п'ятнадцяти  до  вісімнадцяти років профілактичні  щеплення  проводяться  за  їх згодою та  за  згодою батьків...
•   Відомості про ... відмову від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають   статистичному   обліку.
•   Якщо   особа   та   (або)  її  законні  представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень,  лікар  має право  взяти  у  них  відповідне письмове підтвердження.

В следующем топике планирую выложить формы отказов, следите за темой

Ruslan_V

Дуже часто дільничий педіатр підсовує відмову від щеплень власної розробки, з досвіду багатьох батьків, чиїх дітей пробували відсторонити з занять школи, їхня відмова програшна юридично, так як немає аргументів відмови. Заява яка нижче подається дуже часто до питання відсторонення зі школи не доходить, маю власний досвід, а також моїх знайомих.Головному лікарю міської дитячої поліклініки
м. Кам'янця-Подільського Очеретенко Т.Ю
батьків дитини .....(ПІБ дитини)..
.(ПІБ батька)
(ПІБ матері)


Заява
Ми, .(ПІБ батька) та (ПІБ матері), заявляємо про категоричну відмову від усіх профілактичних щеплень, а також вакцинацій, ревакцинацій та біопроб (Манту, р. Пірке, тощо) нашій дитині (ПІБ дитини) 20__ року народження.
1) Відмовляємося від подальших вакцинацій, ревакцинацій та біопроб (Манту, р.Пирке) через наявність у їхньому складі одного (у деяких випадках- декількох відразу) з токсичних компонентів: солей ртуті, солей алюмінію, формальдегіду, фенолу. За результатами міжнародних досліджень ці речовини є причинами розвитку Аутизму, хвороби Альцгеймера, раку, Синдрому Раптової Дитячої Смерті.
2) Відмовляємося від можливої вакцинації краснухи, Гепатиту В, вітрянки з етичних міркувань через використання у виробництві вакцин диплоїдних клітин тканин абортованих плодів людини.
3) Дана відмова є обміркованим і зваженим рішенням, прийнятим на підставі детального та всебічного вивчення питань, пов'язаних з вакцинацією, череди летальних випадків та ускладнень у інших дітей, яким була зроблена вакцинація в Україні та особистого досвіду і цілком відповідає нормам діючого законодавства, у тому числі:
Закон України ,,Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Закон України ,,Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.
Лікарем проінформовані про можливі наслідки відсутності щеплень.
Ознайомлені зі змістом ст.15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб":
«Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється», але звертаємо Вашу увагу на те, що ця стаття суперечить головному Закону України- Конституції, а саме
Конституція України:
ст.53 Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
ст8. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції  України і повинні відповідати їй.

Рішення Конституційного Суду України від 04.03.2004 № 5-рп/2004:
Доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту ... означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права;

Виходячи із всього вище наведеного попереджаємо, що:

1) будь-які несанкціоновані (без дозволу батьків) медичні дії з неповнолітньою особою (дитиною) переслідуються Карним Кодексом України, крім випадків для надання невідкладної медичної допомоги

2) будь-яка спроба медичних працівників через відсутність щеплень у нашої дитини тиснути на адміністрацію школи в якій вона навчається, щодо усунення (ПІБ дитини) від занять, відвідування школи буде розцінена нами як спрямоване порушення відповідними медичними працівниками міжнародних та українських законодавчих актів щодо права ЗДОРОВОЇ дитини на освіту та її належний рівень.

У разі наявності згаданих дій з боку медичних працівників кожний випадок буде доведений нами до прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та через засоби масової інформації до широких верств населення.

Відповідно до згаданих у заяві положень українського законодавства залишаємо за собою право звернутися до суду за фактом спроб порушення прав нашої дитини. У разі відкриття адміністративної або кримінальної справи за фактом спричинення вказаної шкоди, ця заява, згідно діючого законодавства України, буде служити обставиною, що обтяжує Вашу провину, бо є попередженням про факт порушення законодавства України.
Нагадую Вам, що інформація про факт цієї заяви стосується стану здоров'я громадянина, тому є лікарською таємницею і не підлягає розголошенню, згідно законодавства України.
Цивільний кодекс України:
Ст. 286 1. Фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.

Дата. підпис

фанат

Ось це вже конструктивно! *respekt*
Маю багато знайомих з малими дітьми, які не прививалися. Зараз шукають вихід, як пристроїти дитину в садочок.
Звісно, простіше в наш час це питання "порєшати" - один раз купив записи і не паришся при вступі в школу, інститут.
Але, може хтось обере шлях донКіхота.

Graf

Пусть твои донКихоты сходят к юристу с этой бумажкой, т.к. походу у Ruslan_V нет не полько мед., но и юр. образования...

Скопированая из инета заява не всегда правильная. ИМХО.
"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!

Ruslan_V

Цитата: Graf від 31 Березень 2011, 16:58:38
Пусть твои донКихоты сходят к юристу с этой бумажкой, т.к. походу у Ruslan_V нет не полько мед., но и юр. образования...

Скопированая из инета заява не всегда правильная. ИМХО.

Ну так сходите, с некоторым директором школы прокуратура уже объяснилась, приказ об отстранении  был отменен, маму вежливо встречают в школе.

Graf

И?
Добилась своего через прокуратуру, у директора и учителей наверняка негативное отношение к ребенку, этого она хотела?
"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!

Ruslan_V

#6
Отношения отличные, с прокуратурой больше дела иметь не хотят

Graf

"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!

Ruslan_V

#8
Цитата: Graf від 31 Березень 2011, 17:27:35


...от хороших ;)

Благодарю, исправил :)

Graf

А отношения так просто не исправятся...
"Найгірший ворог будь-якої пропаганди – інтелектуалізм"

По улице шла демонстрация,
Вокруг собиралась милиция.
Какая великая нация!
С какими ужасными лицами!

Ruslan_V

Із-за відсутності щеплень дитину не допускають до дитсадка, завідуюча відмовила. Мати подає позов у суд і виграє справу, Події відбувалися у Чемірівцях

Ось як це було

Позивачка ... пояснила суду, що з метою влаштувати свого малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в ясла-садок №1 «Дзвіночок» завідуюча даним дошкільним закладом Боркіна Г.І. відмовила в цьому, оскільки як пояснила, що Чемеровецька РайСЕС забороняє їй приймати дітей без проведених відповідних щеплень, оскільки це загрожує здоров'ю оточуючих дітей в дошкільному закладі, вважає, що своїми неправомірними діями завідуюча ясла-садок №1 «Дзвіночок» ущемляє її право на проведення чи відмову в проведенні її сину профілактичних щеплень, оскільки примус в даних питаннях не регламентується жодним Законом України, а тому вона порушує право її сина на безперешкодне відвідування дошкільного навчального закладу, а тому була вимушена звернутися з даною позовною заявою та просить визнати незаконними дії завідуючої дошкільним навчальним закладом ясла-садок №1 «Дзвіночок» Боркіної Г.І. у відмові прийняття ОСОБА_3 до дошкільного навчального закладу ясла-садок №1 «Дзвіночок» для отримання дошкільної оствіти та зобов'язати її забезпечити отримання освіти та допустити ОСОБА_3 до навчально-виховного процесу в дошкільнім навчальнім закладі ясла-садок №1 «Дзвіночок».     

Керуючись ст.ст. 213-215, 218 ЦПК України, ст. 53 Конституції України, .ст. 2, 4, 6 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року, ст. 19 Закону України «Про охорону материнства» від 26.04.2001 року, суд,-   

  В И Р І Ш И В : 

        Позов задоволити.   

Повністю читайте протокол Засідання суду тут

Мазай

#11
Молодцы родители. Чем больше родителей будут добиваться реализации своих прав по закону, а не через блатные "отношения", которые надо сохранять хорошими для того, чтобы кто-то жирел на распиле бюджетных денег через вакцины, тем больше будет порядка. Я думаю, что в иски надо включать и материальные претензии. Заведующей хорошо по носу дали, но если бы ее при этом еще и платить заставили, у нее (и у всех заведующих детсадами, кто узнает об этой истории) уж точно бы пропало желание пакостничать. А кто-то из них, глядишь, и сам бы иск к СЭС подал.

Ruslan_V

Приєднуюсь до Мазай, дійсно молодці.
Ще одна виграна справа у суді, на цей раз у Керчі

Позивач звернувся з даним позовом до Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим  та просив суд визнати незаконної відмову у прийому її малолітнього сина, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в даний дошкільний учбовий заклад та зобов'язати відповідача забезпечити право на здобування дошкільної освіти шляхом прийому її дитини в цей  дошкільний учбовий заклад. 

Вимоги мотивує тим, що відповідач необґрунтовано відмовив у прийому її дитини за мотивами,  що дитина не отримала профілактичних щеплень згідно календарю щеплень, вважає дії відповідача незаконними оскільки відповідно до довідки її дитина здорова і медичні протипоказання відносно здоров'я дитини, що перешкоджають його прийому і знаходженню в дошкільному учбовому закладі, відсутні.

На підставі ст.53 Конституції України, ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення», ст.ст.42, 43, 57, 59 «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. ст. 12, 19 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 34 Закони України «Про освіту»,  ст. 36 «Про дошкільну освіту», керуючись ст.212-215 ЦПК України, суд -                               

                               

                                      ВИРІШИВ: 

Позов ОСОБА_1 що діє на користь  малолітнього сина ОСОБА_2 до Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим про визнання незаконними та зобов'язання здійснити певні дії задовольнити.
...Визнати незаконними дії Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок» ...в частині відмови прийняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у дошкільний учбовий заклад.  ...
Зобов'язати Керченський комунальний  дошкільний учбовий заклад № 47  «Барвінок»  ...  забезпечити право на здобування дошкільної освіти шляхом прийняття ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у дошкільний учбовий заклад № 47  «Барвінок»


Повністю читайте протокол Засідання суду тут

Рекомендую батькам, які не роблять щеплення і яким потрібно влаштувати дитину у садок, у випадку відмови завідуючої прийняти дитину по мотивам відсутності щеплень, роздрукувати даний протокол і дати почитати. Велика вирогідність що дитину приймуть, а як ні, тоді не бійтеся подавати позов, такі справи виграються, просто мало хто їх подає. Може коли не будь перестанем бути "совками" ;)

Даний протокол цікавий тим що у ньому гарно подана відповідь відповідачові, тобто завсаду, самим судом, на його притензії, просто і зрозуміло з посиланнями на статті законів і Конституцію.

ashberry88

Підскажіть, будь-ласка, як правильно сформулювати відмову від профілактичних щеплень, необхідних в перші дні життя дитини, які роблять в пологову (в майбутньому, коли дитина підросте, стане сильніша, можливо я і погоджусь на якісь подальші щеплення, тому наведена вище відмова є надто радикальною). І ще, матимуть батьки проблеми при виписці з пологового, якщо відмовляться від щеплень?

Ruslan_V

Ви повинні зрозуміти, що маєте право на відмову, і це прописано в законі, ніхто не має право примусити Вас до вакцинації, до речі саме легше відмовитись у пологовому будинку, важче це зробити відносно садка, але всеодно можна.
Щодо пологового будинку, ось які статті закону вам це гарантують

Закон України ,,Про захист населення від інфекційних хвороб":
•   Ст.12              Повнолітнім   дієздатним   громадянам    профілактичні    щеплення проводяться  за їх згодою... Особам,  які  не  досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення   проводяться  за  згодою  їх батьків. Особам віком  від  п'ятнадцяти  до  вісімнадцяти років профілактичні  щеплення  проводяться  за  їх згодою та  за  згодою батьків...
•   Відомості про ... відмову від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають   статистичному   обліку.
•   Якщо   особа   та   (або)  її  законні  представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень,  лікар  має право  взяти  у  них  відповідне письмове підтвердження.

Ось і все, тому не бійтеся, пішіть відмову, можна в довільній формі і наслідків у вас не буде, крім можливого психологічного тиску медпрацівників, які Ви повинні ігнорувати,  так як ускладнення досить не рідкі випадки, вони самі це знають.

Рекомендую Вам книгу "Безжальна іммунизація" О. Котока, там є форми різних відмовлень. Продається в "Кругозорі".


    Завідувачу пологового будудинку
    п. <П.І.Б. Завідувача>
    ...............................................
    ...............................................
    батьків <П.І.Б. дитини>
    <П.І.Б. батька>
    <П.І.Б. мами>
   
Заява
    Я, <П.І.Б. батька>, заявляю про відмову від усіх профілактичних щеплень та інших процедур, пов'язаних із введенням в організм сторонніх речовин або іонізуючих випромінювань моїй дитині <П.І.Б. дитини>.
    1) Відмовляюся від вакцинацій через наявність у їхньому складі одного (у деяких випадках- декількох відразу) з токсичних компонентів: солей ртуті, солей алюмінію, формальдегіду, фенолу. За результатами міжнародних досліджень ці речовини є причинами розвитку Аутизму, хвороби Альцгеймера, раку, Синдрому Раптової Дитячої Смерті.
    2) Відмовляюся від можливої вакцинації краснухи, Гепатиту В, вітрянки з етичних та релігійних міркувань через використання у виробництві вакцин диплоїдних клітин тканин абортованих плодів людини.
    3) Дана відмова є обміркованим та зваженим рішенням, прийнятим на підставі детального і всебічного вивчення питань, пов'язаних з вакцинацією, особистого досвіду і цілком відповідає нормам діючого законодавства.
    Ознайомлений зі змістом Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", лікарем проінформований про можливі наслідки відсутності щеплень.

Якщо заява Вам здається радикальною, хоча такою не є, можете відкоректувати.
Успіхів Вам, благополучного народження, і щасливого батьківства.

ПС. До речі акція по безкоштовній роздачі брошури О. Котока «Прививки в вопросах и ответах " для вагітних продовжується http://www.kam-pod.net/smf/index.php?topic=8382.0

ashberry88

дуже вдячна Вам за відповідь :)

Ruslan_V

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
Про скасування рішення про державну
реєстрацію нормативно-правового акта


НАКАЗУЮ:

    Скасувати рішення про державну реєстрацію Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 3 лютого 2006 року № 48, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 червня 2006 року за № 665/12539.
    Департаменту реєстрації та систематизації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності (Н.А. Железняк) забезпечити виконання цього наказу.

Міністр Олександр Лавринович
http://www.minjust.gov.ua/0/35059

Що означає скасування його реєстрації? Це означає, що Календар перестав бути частиною національного законодавства і відтепер обов'язковий для виконання виключно працівниками охорони здоров'я. Зобов'язати звичайного громадянина що небудь робити або не робити на підставі цього наказу тепер не можна.

Більш несподіваним результатом скасування державної реєстрації календаря, стала істотна зміна правового поля у сфері імунопрофілактики

Календар щеплень - це нормативний акт, прямо передбачений законодавством - Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Закон містить прямі посилання на Календар. Зокрема, горезвісна стаття 15 Закону передбачає, що в дитячі установи не допускаються діти, не вакциновані відповідно до Календаря.
"Дітям, які  не  отримали  профілактичних  щеплень  згідно   з
календарем щеплень
, відвідування дитячих закладів не дозволяється. "
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1645-14

У нинішній правовій ситуації, коли затвердженого календаря щеплень фактично немає, правові підстави для недопуску нещеплених дітей у школи і дитячі сади відсутні.

Читайте статтю Сергія Діброва: Вакцинация: коллапс очередной, теперь - юридический!

Ну що ж, це приємна новина, для тих хто не вакцинує своїх дітей. Ну, а далі побачимо, які ще будуть зміни, щось важко повірити що  так все залишать.

Ruslan_V

Вражаюча та гарна новина для багатьох українських батьків, що намагаються влаштувати своїх нещеплених дітей до дитячих садочків:

"Відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов'язаний прийняти дитину до закладу."

Це цитата з офіційного листа Міністерства Освіти України від 25.05.2011, в якому даються роз'яснення щодо можливостей та процедури прийому нещеплених дітей до дошкільних навчальних закладів.

Нижче наводимо повний текст Листа МінОсвіти:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon.gov.ua

від 25.05.11 № _ 1/9-389____ 
на № ___ від

Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу


Міністерство звертає увагу на дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу.

Так, згідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах. Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.

Відповідно до ст. 34 Закони України «Про освіту», прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. У відповідності п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Довідка, форма якої затверджена наказомМіністерства охорони здоров'я України від 27.12.1999 № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях), видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Наразі, згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, його фізичний розвиток.

Відповідно до ст. 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.

Дане право на відмову від щеплень закріплене і в п. 18 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», затвердженого наказам МОЗ України від 03.02.2006 р. № 48. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов'язаний прийняти дитину до закладу.

Зміст листа просимо довести до відома місцевих органів управління освітою, керівників дошкільних навчальних закладів.

Заступник Міністра Б.М.Жебровський

Джерело: http://www.mon.gov.ua/newstmp/2011/27_05/25_05_11_1_9_%20389.doc

Yoko

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, есть ли специальная форма заявления отказа от прививок в роддом?

Ruslan_V

Завідувачу пологового будудинку
м. Кам'янця-Подільського (Прізвище та ініціали)
батьків новонародженої дитини ..
.(ПІБ батька)
(ПІБ матері)


Заява
Ми, (ПІБ батька) та (ПІБ матері), заявляємо про категоричну відмову від усіх профілактичних щеплень, нашій новонародженій дитині  (дата та рік народження).
1) Відмовляємося від  вакцинацій,  через наявність у їхньому складі токсичних та небезпечних для здоров'я дитини компонентів.
2) Дана відмова є обміркованим і зваженим рішенням, прийнятим на підставі детального та всебічного вивчення питань, пов'язаних з вакцинацією, череди летальних випадків та ускладнень у інших дітей, яким була зроблена вакцинація в Україні (Згідно статданних МОЗ України за 2010 рік: ПВУ БЦЖ  становить 479 випадків)і цілком відповідає нормам діючого законодавства, у тому числі:
Закон України ,,Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Закон України ,,Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.
Лікарем проінформовані про можливі наслідки відсутності щеплень.

Виходячи із всього вище наведеного попереджаємо, що будь-які несанкціоновані (без дозволу батьків) медичні дії з неповнолітньою особою (дитиною) переслідуються Карним Кодексом України, крім випадків для надання невідкладної медичної допомоги
У разі наявності згаданих дій з боку медичних працівників кожний випадок буде доведений нами до прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та через засоби масової інформації до широких верств населення.

Відповідно до згаданих у заяві положень українського законодавства залишаємо за собою право звернутися до суду за фактом спроб порушення прав нашої дитини. У разі відкриття адміністративної або кримінальної справи за фактом спричинення вказаної шкоди, ця заява, згідно діючого законодавства України, буде служити обставиною, що обтяжує Вашу провину, бо є попередженням про факт порушення законодавства України.
Нагадую Вам, що інформація про факт цієї заяви стосується стану здоров'я громадянина, тому є лікарською таємницею і не підлягає розголошенню, згідно законодавства України.
Цивільний кодекс України:
Ст. 286 1. Фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.

Дата. підпис

Ну ось приблизно так .
Посилання на статтдані МОЗ ПВР 2008-2010.djvu
ПВР 2008-2010.djvu
На сьогодні МОЗ зі свого сайту ці дані забрав

Yoko


Ruslan_V

В допомогу відмовникам від щеплень, у випадку можливого відсторонення дитини від заннять в школі письмовим наказом директора по припису СЕС, як зазвичай, пишуть приблизно таку заяву в прокуратуру міста. Подавати можна як відправленням заказним листом, так і реєстрацією безпосередньо в прокуратурі.
Прокурору _____________________
_______________________________
(від когоПІБ)___________________
адреса__________________________


Заява
Шановний (ПІБ)
Я ( або ми, якщо разом з чоловіком), (ПІБ), мати (батьки) уч.___ класу (ПІБ) НВК « школи І-ІІІ ступенів №_ _» звертаюся до Вас з просьбою захистити і відновити Конституційне право моєї дитини на освіту, гарантоване їй Конституцією України ч. 1 ст. 53 «Кожен має право на освіту».

Мій син(донька) _______, уч____ __ класу з __ ___ 201_ року був(була) усунений від занять наказом №___ директора НВК № _ ПІБ директора від __.__.20__ р. на підставі розпорядження СЕС № __ від __ ___20__. Наказ був вручений мені __.__.20__ (копії наказу та розпорядження додаються).

У приписі СЕС зазначено, що відмовляючись від проведення профілактичних щеплень своїй дитині, я порушую Закони України а саме п. «е» статті 42 Закону України « Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

Але звертаю Вашу увагу що в даному випадку відсторонення з посиланням на  цю статтю протирічить головному Закону України- Конституції, а саме:
- ст.53 Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
- ст8. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові       акти приймаються на основі Конституції  України і повинні відповідати їй.
а тому порушують права дитини. Це підтверджує і рішення Конституційного Суду України від 04.03.2004 № 5-рп/2004:
Доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту ... означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права;

Я категорично не згідний, що відмовляючись від профілактичних щеплень своїй дитині я порушую Закони України. Право на відмову від профілактичних щеплень закріплений за мною законодавчо, а саме:
Закон України ,,Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Закон України ,,Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.

Мені відома стаття 15 Закону України "Про захист населення від інфекційніх хвороб", «Дітям, які НЕ ОТРИМАЛИ профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів НЕ дозволяється.». Однак у цій же 15 статті, далі по тексту «У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідеміологічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його."
З урахуванням допустимості перебування в дитячих закладах дітей, що мають медичні відводи від щеплень, відмова у прийомі дитини, що не пройшов вакцинацію з інших причин носить дискримінаційний характер. З двох дітей, що знаходяться в рівному становищі (однаково ризикують захворіти інфекційною хворобою і стати джерелом зараження для інших) один користується правом на перебування в навчальному закладі, іншого ж цього права хочуть позбавити.
Від дискримінації - в тому числі, пов'язаної зі станом здоров'я, громадян України захищає ряд законів та міжнародних норм. Ось основні:
- Конституція України, стаття 24 "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень ..."
- Основи законодавства України про охорону здоров'я, стаття 6: "Кожен громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає... и) правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних зі станом здоров'я ..."
- Конвенція про права дитини, стаття 2:
"1. Країни-учасниці ... забезпечують усі ... права ... без якої-небудь дискримінації, незалежно від стану здоров'я ... дитини.
2. Країни-учасниці вживають всі необхідні заходи для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації ... "

Мною була оформлена аргументована заява на відмовлення від щеплень (копія додається)
Причиною відмовлення від профілактичних щеплень являється наявність у їхньому складі одного (у деяких випадках- декількох відразу) з токсичних компонентів: солей ртуті, солей алюмінію, формальдегіду, фенолу. За результатами міжнародних досліджень ці речовини є причинами розвитку Аутизму, хвороби Альцгеймера, менінгіту, паралічів, раку, Синдрому Раптової Дитячої Смерті. А також з етичних міркувань через використання у виробництві вакцин (краснухи, Гепатиту В, вітрянки) диплоїдних клітин тканин мавп (клітинна лінія VERO), абортованих плодів людини. Дана відмова є обміркованим і зваженим рішенням, прийнятим на підставі детального та всебічного вивчення питань, пов'язаних з вакцинацією, череди летальних випадків та ускладнень у інших дітей, яким була зроблена вакцинація в Україні і цілком відповідає нормам діючого законодавства.
Також повідомляємо Вас що медичним працівником закладу не було надано об'єктивної інформаціЇ про нанесення можливої  шкоди вакцинацією, що порушує Закон України ,,Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.39 Лікар зобов'язаний пояснити пацієнтові в доступній формі мету запропонованих лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, в тому числі наявності ризику для життя і здоров'я.

Керуючись Конституцією України ст. 8, 53, 68, законами України: ,,Основи законодавства України про охорону здоров'я" ст.42, 43, ,,Про захист населення від інфекційних хвороб" ст.12
,,Про охорону дитинства" ст.19, ,,Про загальну середню освіту" ст.2, ст.6 п.1,  ,,Про освіту"ст.3,6
Міжнародними зобов'язаннями України : Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину) ст 5, 6 Загальна декларація прав людини. ст.26
Прошу
1)   Скасувати подання Головного державного санітарного лікаря міста ________ (ПІБ) на ім'я директора НВК №_ (ПІБ директоа) про відсторонення від занять в школі уч. ____ класу (ПІБ дитини)
2)   Скасувати наказ №____ від __.__.201_ р директора НВК  № _ (ПІБ директоа) і зобов'язати  допустити до занять занять у школі уч. ____ класу ПІБ дитини
3)   Вжити заходів по  притягненню порушників до відповідальності.
4)   Розглянути дану заяву в максимально короткий термін, так як страждає дитина через неможливість відвідування нею улюбленої школи.
5)   Згідно ст.18 ЗУ «Про звернення громадян» повідомити мені Ваше рішення у письмовому вигляді.

З повагою    ПІБ Дата, Підпис

Перелік додатків до заяви:
Копія Наказу директора НВК № _ ПІБ Директора № __ від __.__.20__ р
Копія Приписи СЕС № __ від __.__.20__ р
Копія заяви на відмовлення від щеплень.

georg

А  шо не  так з абізянами?
"Якшо  ти, падло,не любиш неньку - ти і є падло! І ім'я тобі - падло!"(c)

Мазай

#23
Цитата: georg від 26 Січня 2012, 23:59:19
А  шо не  так з абізянами?
"...Научному сообществу потребовалось примерно 40 лет, чтобы признать, что мы столкнулись с серьезной проблемой в результате заражения полиовакцин обезьяньим вирусом (SV40) в конце 1950 — начале 1960-х гг. Несмотря на имеющиеся свидетельства, что некоторые опухоли головного мозга человека и другие опухоли содержат этот вирус (32, 33), медики не спешили признать несомненную связь между SV40 и раком у человека. Однако два независимых исследования обнаружили недавно этот вирус в 43% случаев неходжкинских лимфом (34, 35). Другое исследование обнаружило его наличие в 36% опухолей мозга, в 16% нормальных анализов крови, и в 22% нормальных анализов спермы (36). Странно, но было найдено, что вирусом SV-40 были инфицированы дети (37). Учитывая, что дети нашего времени не должны были получить вирус с вакциной, это обозначало, что SV-40 передается от одного человека другому доселе неизвестными путями".

Что попадает в нас через иглу? Проблема патогенного загрязнения вакцин

Ruslan_V

#24
Цитата: georg від 26 Січня 2012, 23:59:19
А  шо не  так з абізянами?
З мавпами все нормально, тільки ось природа, щоб не перетворилася людина у мавпу, включає червону кнопку "РАК", тобто самознищення, а то і так уже багато розумом мавпоподібних розвелося (спати, їсти-напиватися, секс, по голові комусь надавати).
Ну, а якщо серьйозно, то додатково до цитати Мазая, процитую
"В 1950–х и 1960–х гг. полиовакцина, которую вводили миллионам детей, содержала незванного гостя — иной вирус, который рос в тех же самых клетках почек обезьян, в которых приготовляли вакцину. Вирус был назван обезьяньим вирусом 40 (Simian Virus 40), т.к. он был сороковым вирусом, выделенным у приматов. К несчастью, этот вирус был признан способным вызывать рак. Производители вакцин сменили своих обезьян (зеленых африканских мартышек), но этого было недостаточно. Сегодня SV–40 найден во многих человеческих опухолях, включая опухоли мозга у детей. Совпадение? Я так не думаю. Выясняется, что SV-40 может передаваться горизонтально (т.е. между отцом и матерью) и вертикально (т.е. от матери ребенку). Фактически, SV–40 часто сочетается с медуллобластомой, самой распространенной опухолью мозга у детей"

Автор роблячи висновок задається питанням

"Я не утверждаю, что прививки всегда ведут к раку. Я лишь утверждаю, что прививки, в некоторых случаях, могут приводить к энцефалиту (поражению ткани мозга), а также в некоторых случаях приводить к раку. Почему одни дети от вакцин становятся аутистами, а другие заболевают болезнью Крона? Почему один ребенок заболевает синдромом Гийена–Барре, а другой умирает от синдрома внезапной детской смерти (СВДС)? Почему у одного ребенка случаются повторные судороги, а у другого развивается рак? Носителем какого числа вирусов является этот ребенок? Какие другие латентные или скрытые инфекции есть у них? Насколько сильна их иммунная система? Сколько вирусов может вынести новорожденный до того, как переступается некий невидимый порог и начинается болезнь?... Сколько вакцин может вынести новорожденный до тех пор, пока не переступается некий невидимый барьер и начинается болезнь? На этот вопрос трудно ответить, но его нужно задать! К несчастью для всех тех детей, которые будут искалечены и убиты прививками, которые они скоро получат, ответ на этот вопрос только лишь изучается горсткой независимых ученых (исследователей, которые не финансируются фармацевтическими компаниями или правительством). Эти ученые работают на копеечных бюджетах вне рамок ортодоксальной медицины. "Главная" наука и "наука" фармацевтических компаний не интересуется истиной. Они не заинтересованы узнать настоящие ответы. Зачем задавать вопрос, ответ на который может только повредить им?.... В течение 15 месяцев мой сын получил 16 прививок. А сколько вирусов? Это было в то самое время, когда начала расти опухоль мозга."

Свидетельство Рафаэллы Моро-Горвин и Майкла Горвина

Ось вам, що не так з "абізянами" (клітинна лінія Vero")

Ruslan_V

#25
Решения судов о незаконности отстранения непривитого ребенка в г.Первомайске

Июнь 2012 года, г. Первомайск Луганской области

Сразу 2 выигранных судебных процесса:

   заведующей детсадом против СЭС: http://reyestr.court.gov.ua/Review/24430874
   мамы ребенка против СЭС: http://reyestr.court.gov.ua/Review/24430897

А вот сама история рассказанная форумчанкой

День1.
"Позвонила подруга (мы детей одновременно устраивали в детсад, в одну группу в августе, только она ребенка в детсад водит, я - нет), ей только что позвонила заведующая детсадом и сказала, что из СЭС пришло предписание на отстранение от занятий ее ребенка. С завтрашнего дня. Еще сказала, что по словам медсестры в детсаду есть постановление, разрешающее непривитым посещене детсада и они сами в шоке от СЭС.

Завтра утром идем с ней к завсада и в СЭС. Завсада должна предупредить об отстранении за 10 дней письменно и издать приказ. Буду готовить жалобу в прокуратуру на всех"

День2 "МЫ ПОБЕДИЛИ!!!!

Рассказываю) Сначала пошли с подругой в детсад. Там и медсестра и завсада отказались дать копию предписания об отстранении, сначала боялись и в руки дать почитать. Говорю - да дайте посмотреть основания отстранения - закон и статью, не порву, не бойтесь) Дали)) Диалог с завсада:
З. - в понедельник ребенка не приводите, в предписании так написано.
я. - Об отстранении ребенка от занятий вы должны предупредить маму ребенка за 10 дней письменно, с вручением копии вашего приказа и копии предписания.
З. - Я не имею права на приказ писать приказ (  она обязана так поступить, это называется исполнение) . Я могу только отчислить ребенка за неуплату или по заявлению родителей и все! (Она может приказом отстранить ребенка по предписанию СЭС, этим она исполнит закон, но рассказывать ей это мне не выгодно )
Я. - устное распоряжение никакой юридической силы не имеет. В понедельник ребенок придет в детсад. Мы полностью на вашей стороне, пойдем в СЭС разбираться (зав счастлива)

Пришли в СЭС и сразу искать главврача. Одна сотрудница говорит:
- а вы по какому вопросу? Главврача сегодня беспокоить нежелательно, у нее юбилей 55 лет.
- она выгнала из детсада ребенка. Щас мы ее поздравим  Злой
- давайте я вас проведу к тому, кто это предписание составлял, поговорите там
Подруга - да мы там уже были 3 мес назад, о чем с ними говорить, там мужик не в адеквате))
сотрудница - кто?! мой МУЖ?!

Разговаривали мы где-то минут 20, весь разговор дословно передавать не буду. Предложила этому мужику на себя предписание выписать, за давностью вакцинации он ведь тоже опасный!! Ну классика жанра, в общем..
Проехались с ним по законам Вывод - он специалист, он все знает, но ничего не покажет и не расскажет, если мне надо - я могу пойти узнавать к юристам, врачам, в сад... Я обозвала его тупым исполнителем, и раз не умеет думать своей головой пусть тупо исполняет что написано, в рамках своих инструкций, а не додумывает отсебятину, не в его компетенции толковать законы, тем более на свое усмотрение.
Майк, дай я тебя расцелую за твой "ПРИВЕТ СЭС"!!!!!  Рассказываю для тех, кто не в курсе: конфликт был в том, что сэс может отстранить от работы и других видов деятельности лиц, которые уклоняются от прививок. И есть инструкция, которая расшифровывает, кто это такие - лица, которые уклоняются от профилактических прививок...признаются граждане и неполнолетние дети, которые необоснованно отказались от прививок. Это единственное, что есть у СЭС, и они на основании этого отстранили ребенка от занятий!!! А теперь внимание, расшифровываем фразу по словам. Чтобы отстранить, нужно чтобы соблюдались одновременно ВСЕ условия:
1. Лицо должно быть гражданином или неполнолетним - согласно ст 6 Семейного Кодекса неполнолетние - это дети от 14 до 18 лет, малолетние - до 14 лет. Улавливаете? у эсэсовца НЕТ ПОЛНОМОЧИЙ на отстранение детей до 14 лет ВООБЩЕ, никто их не может выгнать!!!
2. Лицо должно уклониться от прививок - дети до 14 лет не имеют юридической возможности "уклоняться", т.к. они не имеют права составлять и подписывать какие-либо документы (отказ в том числе) согласно действующего законодательства. Это могут сделать только родители или опекуны.
3. Отказ должен быть необоснованным - да я на 4 листах отказ написала и два раза для дураков повторила - отказ считать обоснованным, потому что..
НИ ОДНО УСЛОВИЕ НЕ ВЫПОЛНИЛОСЬ, а должны все три!! И этот остолоп начал мне что-то блеять про несовершенное законодательство. На что я сказала, что он превысил свои служебные полномочия, и с ним будет за что разбираться прокуратура. Тут он сказал, что никого не отстранял, это рекомендация для завсада, на ее усмотрение и садиковского врача))
Потом мы пошли к главврачу СЭС, она без проблем вызвала этого мужика и сказала сделать и отдать нам копию предписания. Он рученками начал там что-то тыкать, типа там написано что это для завсада.. на что главврач тыкнула ему в фамилию ребенка и сказала, что матери это касается непосредственно. Потом она попросила нас время разобраться в вопросе, мы зарегистрировали и оставили заявление со всеми вышеизложенными пояснениями.
Подруга побежала в детсад и попала на собрание медсестры-врача-завсада по поводу ситуации с ребенком, рассказала, что решает зав и врач, те проконсультировались с областным отделом образования, и там им подтвердили, что если у ребенка есть справка от педиатра, подтверждающая что он здоров - отстранять не имеют права.
На том и порешили - ребенок ходит в сад, а завсада отписывается перед СЭС, что они не имеют права отстранять здорового ребенка от образовательного процесса  
П.с. кстати, я видела списки непривитых в СЭС, в сад действительно устроены только наши двое непривитых детей с отказами, остальные с медтводом. Но так как я своего не вожу, все орехи достались одному Дане)) Но и его мы отстрояли. Так что мамы и папы!! не бойтесь бороться, правда на нашей стороне!! Первым всегда тяжело, но кому-то надо начинать тропинку протаптывать. В вопросе вакцинопрофилактики не должно быть шантажа, пусть медики доказывают эффективность исследованиями, а не используют как основной аргумент в пользу прививок "вы с сад\школу не пойдете"!!"

Несколько месяцев спустя
У нашей истории есть продолжение))
После отказа завдетсада отстранить Даню, главный санитарный врач взбесилась не на шутку. Нагрянула с проверкой в детсад, наложила на заведующую штраф (204 грн). Потом с проверкой в детскую поликлинику, перепугала до смерти всех педиатров и завполиклиникой (та даже рыдала). Врачи писали объяснительные, как они посмели выдать справки детям в том, что они здоровы (педиатр написал - выдал справку, потому что не знал, что ребенка отстранили от посещения детсада)!! На завполиклиникой - штраф
Тут приболел Даня, 5 дней не посещал детсад, и хотя завсада его не отстраняла, комиссия в поликлинике отказалась выдать справку, что он может посещать детсад, а без справки - никуда((
Второй ребенок, Ярик, был отстранен от посещения завсада (другого) по приказу. Но этот приказ, не дожидаясь штрафа от сес, попросила мама Ярика, она юрист и ей нужен был повод, чтобы начать действовать и защищать права сына на образование.
Вот такая была у нас картина... Двое отстраненных детей, сидящих дома (и своего бы я не устроила), поликлиника, боящаяся СЭС, как огня, и выполняющая все распоряжения, даже преглупейшие и противозаконные, и завсада со штрафом Предлагали нам один выход - сначала манту, если отрицательная - БЦЖ и потом детсад, если манту положительная - профилактическое лечение изониазидом 3 месяца, потом снова манту, потом в сад. На это мы пойти не могли!!! Девочки обговаривали и покупку справок, но я убедила, что это не выход, трое детей без бцжного рубчика при "сделанной" вакцинации, да еще и дети рьяных антипрививочниц, это чревато судебным разбирательством((

Дальше начинается самое интересное  
Завдетсада (той, на которую наложили штраф) мы предложили этот штраф оплатить, она сказала, чтобы мы разбирались сами с отстранением, а она будет сама оспаривать этот штраф в СУДЕ   На том и порешили)
Ну а мы с девочками организовали штаб по сопротивлению и разработали план действий Мы решили, что действовать всем одновременно нельзя, если проиграем - то все и сразу. Нужно писать жалобу одной, дожидаемся ответа, анализируем ошибки, потом с улучшенным пойдет вторая. Т. к. мой ребенок в сад не ходил, его никто не отстранял и прав не нарушал, я не могла действовать официально, поэтому я была информационным центром как по доказательствам вреда и бесполезности прививок, так и по нашему законодательству)) А девочки выступали официально с запросами в инстанции и жалобами. Как юридически правильно действовать, помогала подруга юрист, она же и решила идти первой
Начали с жалобы в прокуратуру. Подруга юрист написала жалобу (очень краткую, на полстраницы), ну и прокуратура также кратко сказала - фиг вам, сэс права. Пока юрист составляла исковое заявление в суд, мы со второй подругой подготовили жалобу в прокуратуру, но тут я уже впихнула все, что было можно, на 6 листов Соответсвенно, и прокуратура начала работать - запросы в поликлинику, в сес, в детсад... Но слабое место они таки нашли)) Ребенок НЕ обследован на туберкулез, и педиатр не может дать ему заключение, что он здоров. По закону мы обязаны ежегодно проходить медосмотры, которые подразумевают под собой манту до 14 лет (или рентген по показаниям) и флюшку после 14. У Дани не было ни манту, ни рентгена.. А вот у Ярика рентген был!!! Незадолго до отстранения он заболел и кашлял недели две, по совету врача сделали цифровой рентген, все было в порядке, но тогда прокуратура не обратила на это внимания, тупо отписавшись. Видите, в чем была первая ошибка? Нужно было первую жалобу на прокуратуру отправлять очень подробно все расписав, возможно этим бы и закончилось дело.. Пока мы ждали второго ответа из прокуратуры, уже начались СУДЫ.
Суд у подруги юриста был очень жаркий. Было несколько заседаний, и подруга и главврач СЭС срывались на крик, переходили с украинского языка на русский и обратно, судья сидел в ШОКЕ)) Мы вечерами до 2-3 ночи обговаривали разные моменты, в сотый раз штудировали законы, статьи ВОЗ и врачей о БЦЖ, от усталости заплетался язык, как у пьяных.. Переживали не то слово, до последнего было не понятно, победим или проиграем. Я знала, что дела по туберкулезу самые безнадежные, выиграть очень трудно, так как в стране официальная НЕ благополучная обстановка, эпидемия, законы жесткие, фактически главным козырем было то, что у ребенка был рентген, подруга так не думала, потом на следующий день меняла свое мнение. Мы разыгрывали сценки, я была за СЭС и проводила баталии с подругой, я искала ее слабые места, указывала на них и искали выход или заполняли пробелы. Короче, было весело

Но это того стоило!!! В связи со сложностью дела постановление писалось 5 дней! В итоге МЫ ПОБЕДИЛИ!!!  

10 дней мы ждали, пока главврач СЭС воспользуется своим правом на апелляцию, но так и не дождались, решение суда набрало законной силы и детям был открыт путь в детский сад!! Детям мы сделали цифровой рентген. Главврач СЭС проиграла по всем пунктам, и этому были рады и в детсаду, и в поликлинике
Нас троих в поликлинике просили не распространяться об этом деле и о вреде прививок, ведь "они же нас в сад пускают" (это только после того, как выиграли суд), чтобы не упал охват!!! Подруги согласились молчать, я отказалась  
Elena

Руслан, а вы все пишете и пишете?) Меня давно не было тут и не видела. Скоро Яндекс и гугл будут давать ссылки на наш форум по этому вопросу :)

Ruslan_V

А вы шо думали? Вас тут одних оставишь, так вакцинаторы всех в стойло загонют. ;)

Справка: Вакцинаторы - это недоученные медики с дипломами, которые после окончания медина не читают книг по специальности, тупо исполняют только инструкции не разбирая конкретный случай, люди гонящиеся за исполнением планов, наглые лжецы, некоторые ,правда, просто трусливы, и для которых вакцинация - это хлеб насущный, другого они делать ничего не умеют. К этой категории относятся как непосредственные исполнители, так и те которые направляют, заставляют угрозами идти на прививку маленьких детей, особенно хронически больных.